2 listopada 2022 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (środa, 2 listopada) na antenie Radia Niepokalanów.

Z okazji Wspomnienia Wiernych Zmarłych chcemy przypomnieć Państwu o tym, co w myśl nauki Kościoła na pewno czeka nas po śmierci. W związku z tym dzisiaj na naszej antenie krótki przewodnik po wieczności “Na wieki wieków” ks. Dariusza Denisiuka oraz komentarze do fragmentów Pisma Świętego, mówiących o rzeczach ostatecznych ks. prof. Piotra Łabudy (“Na progu wieczności”).

6.10 (pow. dziś o 14.40 oraz ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

8.45 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

9.15 – SPOTKANIA Z MUZYKĄ SAKRALNĄ – zaprasza ks. Grzegorz Kopytowski (powt. z niedzieli z 10.15 )

10.10 – CO SŁYCHAĆ NA MAZOWSZU? Audycję przygotowuje Michał Śmigielski

10.30 – ŁÓDZKIE NA PLUS – audycja Samorządu Województwa Łódzkiego

10.45 (pow. 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański+ krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

Po 12.30 – Bł. JERZY POPIEŁUSZKO: Fascynacja św. Maksymilianem (powt. – dzisiaj o 20.30)

13.30 – Zapraszamy do wysłuchania 1 części konferencji Ewy Liegman z Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom z Gdańska pt. „Przyjęcie daru życia, towarzyszenie w odchodzeniu”. Konferencja była wygłoszona w ramach 68 Spotkania „Oddaj się Maryi” w czerwcu tego roku. Na 2 część konferencji zapraszamy jutro o 12.30.

Po 14.00 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

14.50 – Z DZIENNICZKA ŚW. FAUSTYNY. Od października, miesiąca w którym wspominamy Apostołkę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na codzienne spotkanie z „Dzienniczkiem”. Audycji słuchamy dzięki życzliwości Radia Warszawa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

15.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Rycerz Niepokalanej – AUDIO (powt. z soboty, z godz. 8.15)

17.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

18.15 – NEKROPOLIE PAULIŃSKIE W KRAKOWIE NA SKAŁCE- Spacer po Panteonie Narodu. Za kilka dni będziemy obchodzić będziemy rocznicę Odzyskania Niepodległości, dlatego dzisiaj we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych pomyślmy o tych którzy odegrali wielką rolę w historii naszej Ojczyzny. Zatem kim są Polacy którzy spoczywają w Panteonie Narodu? Opowie o tym brat Zbigniew Karpowicz. Audycji słuchamy dzięki współpracy z Radiem Jasna Góra.

Po 19.00 Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – Bł. JERZY POPIEŁUSZKO: Fascynacja św. Maksymilianem

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

21.30 – „MUZYCZNE DARY” – Chrześcijańska Lista Przebojów

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINE: http://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html