16 listopada 2022 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (środa, 16 listopada) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś o 14.40 oraz ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

8.45 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

9.15 – SPOTKANIA Z MUZYKĄ SAKRALNĄ – zaprasza ks. Grzegorz Kopytowski (powt. z niedzieli z 10.15 )

10.10 – CO SŁYCHAĆ NA MAZOWSZU? Audycję przygotowuje Michał Śmigielski

10.30 – ŁÓDZKIE NA PLUS – audycja Samorządu Województwa Łódzkiego

10.45 (pow. 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański+ krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

Po 12.30 – BŁOGOSŁAWIONY JERZY POPIEŁUSZKO. PATRIOTA. KAPAN. MĘCZENNIK. Gdy ks. Jerzy Popiełuszko rozpoczął regularne sprawowanie Mszy świętych w intencji Ojczyzny, szybko zainteresowała się nim Służba Bezpieczeństwa. Już w lipcu 1982 r. wpłynął na niego pierwszy donos, a SB założyło mu teczkę sprawy operacyjnego rozpracowania o kryptonimie „Popiel”. To jeden z niewielu zachowanych do dziś materialnych dowodów inwigilacji ks. Jerzego Popiełuszki przez Służbę Bezpieczeństwa. Bardzo wyraźnie pokazuje ona to, w jaki sposób komuniści postrzegali działalność żoliborskiego kapłana. Widzieli w nim nie zaangażowanego w sprawy publiczne i pomagającego potrzebującym duszpasterza, lecz politykiera podburzającego ludzi do zmiany ustroju. Bardzo szybko Służba Bezpieczeństwa zaczęła wywierać nacisk na władze kościelne, by uciszyć niewygodnego kapłana. W najbliższym otoczeniu ks. Jerzego pojawili się tajni współpracownicy, w mieszkaniu podsłuchy. Zaczął też dostawać anonimowe groźby: „zginiesz jak Andrzej Bobola” – brzmiała jedna z nich.

Jak wyglądały represje, z którymi musiał mierzyć się ks. Jerzy? Jak sobie z nimi radził? Czy się bał? Opowiada GRZEGORZ SZCZECINA, doktor historii Kościoła, współpracownik Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.  Powtórka – dzisiaj o 20.30

13.10 – Godzina Samorządowa. Program przygotowuje Michał Śmigielski

Po 14.00 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

14.50 – Z DZIENNICZKA ŚW. FAUSTYNY. Od października, miesiąca w którym wspominamy Apostołkę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na codzienne spotkanie z „Dzienniczkiem”. Audycji słuchamy dzięki życzliwości Radia Warszawa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

15.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Rycerz Niepokalanej – AUDIO (powt. z soboty, z godz. 8.15)

17.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

18.15 – W audycji „W Drodze Do Zdrowia” lekarze specjaliści i zaproszeni goście odpowiadają na pytania: Do kogo i gdzie zgłosić się z określonymi objawami? Kiedy szukać porady lekarza? oraz obalają mity dotyczące niektórych schorzeń oraz ich leczenia. Audycja ma charakter informacyjny oraz poradnikowy, zatem poruszane będą również tematy związane ze zdrowym trybem życia, profilaktyką zdrowotną oraz nowymi wynalazkami i odkryciami w dziedzinie medycyny. Autorem audycji jest Jacek Kloc z Radia Via.

Po 19.00 Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

Intencje (WYPOMINKI)

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – BŁOGOSŁAWIONY JERZY POPIEŁUSZKO. PATRIOTA. KAPAN. MĘCZENNIK. Gdy ks. Jerzy Popiełuszko rozpoczął regularne sprawowanie Mszy świętych w intencji Ojczyzny, szybko zainteresowała się nim Służba Bezpieczeństwa. Już w lipcu 1982 r. wpłynął na niego pierwszy donos, a SB założyło mu teczkę sprawy operacyjnego rozpracowania o kryptonimie „Popiel”. To jeden z niewielu zachowanych do dziś materialnych dowodów inwigilacji ks. Jerzego Popiełuszki przez Służbę Bezpieczeństwa. Bardzo wyraźnie pokazuje ona to, w jaki sposób komuniści postrzegali działalność żoliborskiego kapłana. Widzieli w nim nie zaangażowanego w sprawy publiczne i pomagającego potrzebującym duszpasterza, lecz politykiera podburzającego ludzi do zmiany ustroju. Bardzo szybko Służba Bezpieczeństwa zaczęła wywierać nacisk na władze kościelne, by uciszyć niewygodnego kapłana. W najbliższym otoczeniu ks. Jerzego pojawili się tajni współpracownicy, w mieszkaniu podsłuchy. Zaczął też dostawać anonimowe groźby: „zginiesz jak Andrzej Bobola” – brzmiała jedna z nich.

Jak wyglądały represje, z którymi musiał mierzyć się ks. Jerzy? Jak sobie z nimi radził? Czy się bał? Opowiada GRZEGORZ SZCZECINA, doktor historii Kościoła, współpracownik Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

21.30 – „MUZYCZNE DARY” – Chrześcijańska Lista Przebojów

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINE: http://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html