14 maja 2022 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (sobota, 14 maja) na antenie Radia Niepokalanów.

RAMÓWKA NA CAŁY TYDZIEŃ: TUTAJ

6.10 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański. Komentuje o. Paulin Sotowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.15 – Przegląd Prasy Katolickiej

7.45. – SŁOWO O SŁOWIE – audycja prof. Jerzego Bralczyka

8.15 – Rycerz Niepokalanej AUDIO

8.40 – Serwis Informacyjny TYDZIEŃ W KOŚCIELE. Informacje o wydarzeniach, które miały miejsce w minionym tygodniu w Kościele katolickim zebrała Paulina Wysocka.

9.15 – Przegląd Tygodnika „Niedziela”

10.10 – Już jutro (15 maja), w kilkunastu polskich miastach odbędą się Pokutne Procesje Różańcowe za Polskę. Najważniejsza z nich będzie miała miejsce w Warszawie. Data nie jest przypadkowa bowiem łączy dwa niezwykle ważne święta. 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Natomiast 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski. O tym, dlaczego to właśnie pokuta, różaniec i Matka Boża Łaskawa są dla nas najlepszym ratunkiem na współczesne czasy, a także o tym, jak włączyć się we wspólna pokutę opowiedzieli pani ANETA CIĘŻAREK, koordynator peregrynacji wizerunku Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski po Polsce i pan ARTUR WOLSKI, inicjator i współorganizator Męskiego Różańca.

10.15 – RADIOWY SERWIS SAMOCHODOWY– audycja o motoryzacji Jerzego Jaworskiego (pow. śr. 20.30)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Radiowa Msza św. Transmisja z Niepokalanowa

12.15 – Dzisiaj (14 maja) przypada Uroczystość Matki Bożej Łaskawej, nazywanej też Patronką Warszawy. Nie jest jedyny tytuł Matki Bożej Łaskawej. Kolejnym jest Strażniczka Polski lub Strażniczka Granic. Matka Boża nie raz udowodniła, że w pełni zasługuje na te tytuły. Była wielokrotnie naszą obroną w przypadku epidemii zarazy, a także ataku armii bolszewickiej w 1920 roku. Jej interwencje w historii naszego narodu są wręcz niezwykłe. Ostatnio pielgrzymuje w procesjach przy granicy białoruskiej oraz objeżdża cały kraj, niczym hetmanka dodająca odwagi swemu wojsku. O tym skąd w Polsce wziął się wizerunek Matki Bożej Łaskawej, w jaki sposób stała się Ona Patronką Warszawy, a potem także Strażniczka Polski, opowiedziała Paulinie Wysockiej pani Ewa Storożyńska, prawniczka, pisarka, autorka książki „Matka Boża Łaskawa a Cud na Wisłą”.

13.15 – ŚLADAMI MARYI. Zaprasza ks. Adam Stankiewicz – marianin, wicekustosz Sanktuarium w Licheniu. Zapraszamy na kolejny odcinek audycji z cyklu pt. ŚLADAMI MARYI. Autorem tego programu jest Ks. Adam Stankiewicz – marianin, wicekustosz Sanktuarium w Licheniu.

14.40 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański. Komentuje o. Paulin Sotowski

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio Superprodukcja

16.15 – Serwis popołudniowy Radia Watykańskiego

16.45 (pow. dziś 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Koncert Życzeń i Marzeń RN (na żywo, z udziałem Słuchaczy)

18.15 – Plebiscyt na Gwiazdę Tygodnia RN (na żywo, z udziałem Słuchaczy)

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański. Komentuje o. Paulin Sotowski

19.30 – Modlitwa różańcowa ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Litania Loretańska

20.15 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.25 –  Już jutro (15 maja), w kilkunastu polskich miastach odbędą się Pokutne Procesje Różańcowe za Polskę. Najważniejsza z nich będzie miała miejsce w Warszawie. Data nie jest przypadkowa bowiem łączy dwa niezwykle ważne święta. 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Natomiast 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski. O tym, dlaczego to właśnie pokuta, różaniec i Matka Boża Łaskawa są dla nas najlepszym ratunkiem na współczesne czasy, a także o tym, jak włączyć się we wspólna pokutę opowiedzieli pani ANETA CIĘŻAREK, koordynator peregrynacji wizerunku Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski po Polsce i pan ARTUR WOLSKI, inicjator i współorganizator Męskiego Różańca.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html