Zjednoczmy się wokół Mamy! Wkrótce Czuwanie modlitewne w Licheniu

Już 18 maja, pod hasłem “Zjednoczmy się wokół Mamy!”, Teobańkologia organizuje w Licheniu czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Spotkanie odbędzie się pod honorowym patronatem Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich.

– Oczekując na zesłanie Ducha Świętego, apostołowie w Wieczerniku czuwali wspólnie z MARYJĄ – mówi ks. Teodor Sawielewicz, duszpasterz Teobańkologii – To Ona jako najlepsza Mama wie, co jest dla nas najlepsze. Ona zawsze prowadzi do Jezusa – dodaje.

Inicjatywa czuwania w Licheniu zrodziła się z pragnienia zjednoczenia wszystkich osób oddanych Maryi, do czego szczególnie zachęca Ks. Abp Adrian Galbas.

Przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich przypomina, że w tym roku mija dokładnie 45 lat od wypowiedzenia przez św. Jana Pawła II pamiętnych słów w stolicy: “Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi.. tej ziemi!”.

– Dzisiaj to wołanie jest jak najbardziej aktualne. Przede wszystkim, jeśli myślimy o tej ziemi duchowej, którą jesteśmy my sami, nasze chrześcijaństwo, nasza chrześcijańska codzienność, którą jest także Kościół – zaznacza abp Galbas i jak dodaje:

– Bardzo nas wszystkich do tego zapraszam, abyśmy naśladując apostołów, o czym czytamy w Dziejach Apostolskich, intensywnie wołali o dary i charyzmaty już poprzez Rekolekcje przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – Wieczernik9. Zapraszam do tej modlitwy indywidualnie, ale także we wspólnotach parafialnych, a na ostatni dzień, 18 maja, kto tylko może – niech przyjedzie do Bazyliki w Licheniu. Wołajmy razem, aby dokonała się w nas odnowa – zaprasza metropolita katowicki.

Dlatego tym bardziej zachęcamy Cię, odpowiedz na zaproszenie Maryi i wraz z nią oraz wspólnotą Kościoła otwórz się na czas cudów i łask!

Wydarzenie w Licheniu będzie pierwszym wspólnym czuwaniem osób zawierzonych Maryi, społeczności Teobańkologii oraz społeczności dzieła Oddanie33.

Co podczas czuwania w Licheniu?

– Wspólny różaniec przed obrazem Matki Bożej Licheńskiej;
– Konferencje maryjne;
– Adoracja z Matką Bożą przed Najświętszym Sakramentem;
– Muzyczne uwielbienie/diakonia z kwartetem smyczkowym;
– Uroczysta Msza św. wigilijna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Początek Czuwania 18 maja o godz. 20:20 w Bazylice Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu.

Zobacz więcej informacji o Czuwaniu w Licheniu: https://teobankologia.pl/wieczernik2024/

Z całego serca zapraszamy także do wzięcia udziału w internetowych, 9-dniowych rekolekcjach: Wieczernik9, które poprzedzą Czuwanie w Licheniu. Początek: 10 maja: https://wieczernik9.pl/