Wielkie Czekanie, czyli audycje roratnie z Małym Gościem i Radiem Niepokalanów

Radio Niepokalanów wspólnie z „Małym Gościem Niedzielnym” zaprasza do słuchania audycji roratnich. Przez cały Adwent o 7.45! Więcej informacji na stronie: roraty.malygosc.pl

Słów kilka od twórców audycji – Wydawcy Małego Gościa Niedzielnego:

Oczekiwanie – w tym słowie streszcza się najgłębszy sens Adwentu, który właśnie zaczynamy. Wszystko wokół podpowiada nam, że to adwentowe oczekiwanie jest wyjątkowe, inne niż wszystkie pozostałe oczekiwania. Bo w Adwencie przygotowujemy się na najważniejsze narodziny w historii świata – Jezusa Chrystusa.

Materiały duszpasterskie, które na te dni proponujemy, zatytułowane „Z narodzeniem Jezusa było tak…”, pomogą zrozumieć, dlaczego narodziny Jezusa to wyjątkowe wydarzenie i dlaczego Pan Bóg postanowił zesłać na świat swojego Syna, który stał się człowiekiem. Dowiemy się też, jak wyglądało to wielowiekowe oczekiwanie na Mesjasza.

O tym, jak to z narodzeniem Jezusa było, opowie i w adwentowym czekaniu na Niego towarzyszyć nam będzie postać wyjątkowa – św. Joachim, ojciec Maryi, Matki Jezusa i Jego dziadek. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy
w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście. Czekania na narodzenie Jezusa Chrystusa i Jego powtórne przyjście na końcu czasów będziemy się uczyli również od Maryi i św. Józefa, a także od tych, którzy spotkali Go jako pierwsi, a więc betlejemskich pasterzy, starca Symeona, prorokini Anny i mędrców. A zaczynamy od Adama i Ewy, których nieposłuszeństwo wobec Pana Boga zapoczątkowało historię zbawienia i sprawiło, że Bóg postanowił zesłać na świat swojego Syna, aby naprawić to, co oni przez swój grzech zepsuli.

W tym roku proponujemy dzieciom piosenkę roratnią pt. „Wielkie czekanie” w wykonaniu Magdy Anioł i Adama Szewczyka. Zapraszamy również na stronę: roraty.malygosc.pl gdzie znajdziemy:
– piosenkę roratnią
– wersję instrumentalną
– nuty
– tekst piosenki
– teledysk
– audycje roratnie na każdy dzień
– stacje radiowe, które emitują audycję roratnią