Wakacyjne nowości w Radiu Niepokalanów – sobota, 6 lipca

Z pierwszym dniem lipca ruszyła WAKACYJNA RAMÓWKA RADIA NIEPOKALANÓW. Koniecznie sprawdźcie co ciekawego usłyszycie w wakacyjne soboty.

Serdecznie zapraszamy na Błękitną Falę Radia Niepokalanów.

UWAGA! Sobota, 6 lipca to PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Z tej okazji włączymy się w spotkanie z cyklu „Oddaj się Maryi”. O godz. 11.00 będziemy transmitować z bazyliki w Niepokalanowie Mszę świętą z zawierzeniem, a następnie modlitwę różańcową. O godz. 19.30 nie będzie na antenie różańca.


1. UŚMIECH DO KAWY – po godz. 7.00 i 16.00

Krótkie anegdoty z życia ludzi kultury z Polski i ze świata, aktorów, malarzy, muzyków (ok. 1 min.).

Zapraszamy codziennie po godz. 7.00 i 16.00


2. PODRÓŻE PO WŁOSZECH – godz. 10.15

Cykl audycji autorstwa ks. prof. Witolda Kaweckiego, które powstały na podstawie książki „Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi”.

Audycji słuchamy dzięki uprzejmości Radia Warszawa.

SŁUCHAJ: poniedziałek – godz. 20.30 (premiera) i sobota – godz. 10.15


3. SMACZNIE, ZDROWO, WEEKENDOWO. RADIOWE GRILLOWANIE – po godz. 10.00

Wakacje to czas wakacyjnych spotkań przy grillu. Właśnie dlatego mamy dla naszych Słuchaczy kilka podpowiedzi, jak sprawić, by grillowe dania były jeszcze smaczniejsze. Czy skorzystacie z radiowych przepisów?

Audycji słuchamy dzięki współpracy z Radiem RDN.

SŁUCHAJ: piątek – godz. 16.15 (premiera) i sobota, po godz. 10.00


4. CIEKAWI ŚWIATA – po godz. 13.00

Czy istnieje kolor różowy? Czy pestycydy mogą być zdrowe dla człowieka? Jak ruch rozwija mózg, a jak szkodzi alkohol? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi w audycji „Ciekawi świata”. Zaprasza Katarzyna Widera-Podsiadło.

SŁUCHAJ: sobota – po godz. 13.00 i środa – po godz. 10.00


5. ABC PODRÓŻNIKA – po godz. 13.00

Krótki poradnik dotyczący wyjazdów wakacyjnych: od wyboru obuwia, plecaka, latarki po bagażniki samochodowe, rowerowe i inne przydatne wskazówki.

SŁUCHAJ: sobota – po godz. 13.00 i środa – po godz. 10.00


6. PRAWDY NIE DA SIĘ ZNISZCZYĆ – godz. 14.45

W roku 40. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zapraszamy do wysłuchania krótkich myśli Błogosławionego. Czyta Adam Woronowicz, aktor, odtwórca roli ks. Jerzego w filmie “Popiełuszko. Wolność jest w nas”.

SŁUCHAJ: codziennie – godz. 14.45


7. KOBIETA MĘŻNA I OFIARNA. MARIA OKOŃSKA – godz. 20.30

Audycja poświęcona życiu i dziełu Marii Okońskiej. Słuchacz będzie miał szansę poznać Prymasa Tysiąclecia z perspektywy „współpracy” z p. Marią Okońską. Ponadto sporo uwagi poświęcimy jej zaangażowaniu w życie Kościoła i umiłowaniu ojczyzny.

Maria Okońska to absolwentka tajnych kompletów Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale polonistyki i Uniwersytetu Ziem Zachodnich na kierunku psychologia. Uczestniczka powstania warszawskiego ps. „Emmanuela”. Założycielka Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Od 1942 bliska współpracownica Stefana Wyszyńskiego. W 1948 roku aresztowana przez UB za działalność duszpasterską i organizowanie obozów wakacyjnych dla dziewcząt z całej Polski. Wraz z Marią Wantowską i Janiną Michalską odwiedzała uwięzionego Prymasa Polski w Komańczy – ostatnim miejscu jego odosobnienia. Jedyny świadek składania przez Stefana kardynała Wyszyńskiego Jasnogórskich Ślubów Narodu. Zmarła 6 maja 2013 roku w Częstochowie.

Audycji słuchamy dzięki uprzejmości Radia Jasna Góra.

SŁUCHAJ: sobota – godz. 20.30