Teraz POLSKIE: piątek, 22 marca, 18.15

Kolejnym gościem audycji Teraz Polskie będzie dziennikarka, prezenterka telewizyjna, aktorka, lektorka, piosenkarka oraz animatorka – Gosia Kosik.

Premiera: piątek, 22 marca – 18.15
Powtórka: poniedziałek, 25 marca – 21.30

W audycji Teraz POLSKIE! gramy tylko po polsku. „Znani i lubiani goście” (aktorzy, piosenkarze, sportowcy i celebryci) opowiadają o swoich trzech ulubionych polskich piosenkach i jakie mają z nimi wspomnienia.

Audycja jest ilustrowana muzycznie polskimi utworami – gramy wyłącznie po polsku! Na audycję zaprasza Marcin Dębowski.

Gosia Kosik- autorka bajek i piosenek dla dzieci, dziennikarka, aktorka. W latach 80-tych śpiewała w radiowej audycji Radio Dzieciom , w latach 90-tych grała w musicalach: Metro, Do grającej szafy…,Królewna Śnieżka, Pan Twardowski a także śpiewała w zespole Taboo (girlsband). W 2000-2005 grała w głośnym musicalu „Chicago” i w spektaklu „Stepping out”.

W 2003 roku wydała solową płytę pod pseudonimem Emmi.

Od 2008r do chwili obecnej zajmuje się twórczością dla dzieci. Pisze bajki, piosenki, prowadzi kanał na YT – „Dj Miki Gra”. Stworzyła wiele postaci animowanych jak rodzinę króliczków Alilo ,małpkę Dj Miki, Zuzannę Żyrafę, Bibisie, Ale Babki…

Od 2015r jest polskim głosem lampki interaktywnej, zabawki Króliczka Alilo. Wyprodukowała w teatrze musical dla dzieci „Zuzanna żyrafa”.Wydaje książki, płyty dla najmłodszych, produkuje animowane teledyski i bajki.

Poza muzyką związana jest z dziennikarstwem.

Prowadziła programy telewizyjne o tematyce sportowej (serwisy i wywiady), o tematyce medycznej ( Alchemia zdrowia i urody), przyrodniczej ( Krossem przez świat czy Misja Natura), reality show jak „Big Brother”, programy o show businessie jak „Happy Hour”, programy nocne jak „Przytul Mnie”…i wiele innych

Piosenką o trudnej miłości pt. „Spotkanie” powraca do dorosłego słuchacza.

Jak sama mówi, miłość nie zna wieku, serce nie sługa, czasami niemożliwe staje się możliwym i nigdy nie jest za późno na miłość.

Choć możemy za miłością podążać krętą drogą z przeszkodami i bez szczęśliwego zakończenia, to każda miłość , która nas spotyka jest tego warta.

Muzycznie są to gitarowe brzmienia, romantycznej, popowej piosenki o miłości, która przyszła zbyt późno ,a może zbyt wcześnie, żeby mogła przetrwać. Jest to prosto zaśpiewana i opowiedziana krótka historia pewnej znajomości :).

Współautorami tej piosenki są znany kompozytor, gitarzysta i producent Marek Dulewicz oraz przyrodnik ornitolog o romantycznej duszy pisarza Romuald Mikusek .