TAJEMNICA MEDJUGORIE. Historia, świadectwa, owoce (cz. 5 OWOCE) – piątek, 30 czerwca, 10.15

W czerwcu przypada kolejna rocznica objawień w małej chorwackiej wiosce Medjugorie. Zgodnie z podaniem 24 czerwca 1981, w miejscu zwanym Podbrdo, leżącym u podnóża wzniesienia Crnica kilkorgu dzieciom ukazała się Matka Boża. Objawienia ciągle trwają i nie zostały oficjalne uznane przez Kościół katolicki. Papież Franciszek zezwolił jednak, by udawały się tam pielgrzymki.

Na antenie Radia Niepokalanów gościmy Annę i Roberta, małżeństwo, które wiele lat temu wybrało się do Medjugorie, a następnie przeorganizowało swoje życie, by móc bywać tam jak najczęściej. Nauczyli się języka chorwackiego i oprowadzają po miejscu objawień pielgrzymów.

W minionych tygodniach opowiedzieli nam o pierwszym objawieniu Matki Bożej, o tym jak władze komunistyczne zareagowały na relację widzących o tym, że ukazuje im się Maryja, a także o tym, jakie jest przesłanie Matki Bożej dla widzących, wioski Medjugorie i dla świata. Dziś usłyszymy o tym, jakie są owoce Medjugorie i jakie stanowisko zajął Kościół katolicki w sprawie wydarzeń, które mają miejsce w chorwackiej wiosce.

SŁUCHAJ: piątek, 30 czerwca – godz. 10.15