Ślady błogosławionego kardynała Wyszyńskiego w Niepokalanowie

Klasztor OO. Franciszkanów, jak i parafia miały szczęście wielokrotnie gościć kard. S. Wyszyńskiego w Niepokalanowie. Z tej okazji Wydawnictwo wydało dwie pozycje książkowe: album pod redakcją o. Romana Soczewki „Więcej niż Przyjaciel” z kolekcją zdjęć archiwalnych oraz pozycję o. Ignacego Kosmany „Siedem ostatnich słów z Niepokalanowa” z przesłaniem Prymasa aktualnym dzisiaj. Książki do nabycia w sklepie internetowym Wydawnictwa Ojców Franciszkanów, w Księgarni oraz w kiosku przy Bramie Papieskiej.

WIĘCEJ NIŻ PRZYJACIEL – O. ROMAN ALEKSANDER SOCZEWKA

Pamięć dobrodziejstwa starzeć się nie powinna. Franciszkanie z Niepokalanowa, wdzięczni błogosławionemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu za wielką troskę, jaką okazał w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym św. Maksymiliana Marii Kolbego, jak też za szczególne uznanie idei św. Maksymiliana i relacji do jego dzieła, jakim jest Niepokalanów i jego mieszkańcy, przygotowali na dzień beatyfikacji 12 września 2021 roku zapis jego śladów w Niepokalanowie w książce „Więcej niż Przyjaciel”, którą polecają Czytelnikom i Przyjaciołom Wydawnictwa, aby wiedzieli, jak Błogosławiony Prymas Tysiąclecia szanował, cenił i miłował Niepokalanów. Niech ślady jego obecności w Niepokalanowie nie będą zapomniane.

opracowanie: o. Roman Aleksander Soczewka OFMConv
okładka: miękka
stron: 120
format: 17×24 cm

SIEDEM OSTATNICH SŁÓW Z NIEPOKALANOWA – O. IGNACY KOSMANA

Prymas Tysiąclecia wielokrotnie gościł w Niepokalanowie, bo aż 37 razy. W przeddzień beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego pragniemy przypomnieć główne przesłania, jakie kierował do Narodu w czasie, kiedy prowadził nawę Kościoła w Polsce. Te przesłania są aktualne również dzisiaj.

Publikacja niniejsza stanowi próbę przetransponowania słów Prymasa na czasy współczesne z uwzględnieniem obecnej sytuacji, z jej zagrożeniami i szansami. Niestety, wydaje się, że tych pierwszych jest znacznie więcej, stąd też przekazujemy symboliczne siedem ostatnich słów naszego Ojca, jak nazywano za życia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tych siedem słów kierowanych jest do umownych siedmiu grup społecznych z uwzględnieniem umownych siedmiu współczesnych zagrożeń.

autor: o. Ignacy Kosmana OFMConv
stron: 144
oprawa: miękka
format: 14,3×20 cm