PRZY SERCU MARYI: Nowenna Pompejańska za Polskę – poniedziałek, 4 kwietnia, 18.15

Gościem Pauliny Wysockiej w najbliższym odcinku audycji PRZY SERCU MARYI będzie Michał Ulewiński, młody człowiek, który za Bożym natchnieniem postanowił zorganizować Nowennę Pompejańską w intencji Polski – aby Duch święty zstąpił i odnowił oblicze Ziemi.

Jan Paweł II 2 czerwca 1979 roku w Warszawie wypowiedział słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!”. Taka będzie również intencja tej Nowenny. Zaczynamy 12 kwietnia i kończymy 4 czerwca, w wigilię święta Zesłania, aby razem z Janem Paweł II prosić o nowe wylanie Ducha Świętego – mówi Michał Ulewiński.

Nowenna Pompejańska jest częścią wydarzenia Wieczernik. Tak jak Maryja i apostołowie modlili się przez 9 dni tak na 9 dni przed zesłaniem Ducha Świętego wspólnoty Kościoła Katolickiego będą modlić się o nowe wylanie Ducha Świętego.

Podczas Nowenny będziemy modlić się przed figurą Matki Bożej Różańcowej, która peregrynuje po Polsce w tych miejscach gdzie odbywa się Męski Różaniec oraz przed obrazem Chrystusa Króla Polski. Modlitwa będzie transmitowana na kanale Niepokalanów TV w połączniu z obrazem z Kaplicy Wieczystej Adoracji w Niepokalanowie.

TERMIN: 12 kwietnia – 4 czerwca 2022 r.

INTENCJA: aby Duch Święty zstąpił i odnowił oblicze ziemi jest po to, żeby przez łaskę Bożą ludzkie serca mogły się przemienić. Aby Chrystus mógł stać się Królem ludzkich serc.

SŁUCHAJ: poniedziałek, 4 kwietnia – godz. 18.15