Płyta Tygodnia: Kinga Rogóż & Maciej Afanasjew – Z miłości do M…

Płyta Tygodnia 20/2024 ( 13 – 19 maja )

Wykonawca: Kinga Rogóż & Maciej Afanasjew
Tytuł: Z miłości do M…

W maju który jest szczególnie poświęcony Matce Bożej, warto przypomnieć tę płytę. Tajemniczy tytuł, jazzowi muzycy i aranżacje na kwartet smyczkowy to pomysł zmierzenia się z niełatwym materiałem jakim są popularne pieśni Maryjne.

– Natchnienie prowadzi człowieka do pięknych pomysłów i projektów. Efektem takiego natchnienia okazała się płyta „z miłości do M…” – wskazuje Kinga Rogóż, wokalistka.

To pierwsza taka płyta na polskim rynku muzycznym. Powstała w oparciu o autorskie aranżacje na wokal, kwartet smyczkowy, saksofon, fortepian i sekcję rytmiczną. Nowocześnie i oryginalnie zaaranżowane utwory powstały dzięki Maciejowi Afansjew, który w tym projekcie gra na skrzypcach. Ponadto w projekcie muzycznym wzięli udział: Kamila Sikorska – skrzypce, Malwina Miękoś – altówka, Joanna Czerwińska – wiolonczela, Adam Lemańczyk – fortepian, Antoni Olszewski – kontrabas, gitara basowa, Mateusz Krawczyk – perkusja.

Pomysł na płytę nagrodził się w 2019 roku, ale niestety pandemia pokrzyżowała plany. Muzycy pragnęli również tą płytą uczcić setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, który w swej papieskiej katechezie ukazywał Maryję w tajemnicy Boga Trójjedynego, w świetle odwiecznego planu Boga dotyczącego odkupienia świata.

Krążek ukazał się 26 maja 2021 roku. Patronat honorowy nad płytą objął ks. Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪