Piosenka Tygodnia: TATO – Chwalcie łąki

Piosenka Tygodnia 21/2024 ( 20 – 27 maja )

Wykonawca: TATO
Tytuł: Chwalcie łąki

To pierwszy utwór tego zespołu dla Mamy.

Bardzo znana pieśń, w zupełnie innym wydaniu. Zauważyliśmy, że Maryja jest początkiem wszystkich najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Gdyby nie Ona, nasze życie z pewnością wyglądałoby inaczej. Zauważyliśmy też, że nigdy do tej pory nie zrobiliśmy dla Niej piosenki.
Tą pieśnią chcemy dziękować za Jej Miłość i za Jej nieustanne wstawianie się za nami u naszego Kochanego Boga. Ten utwór to także kolejny początek naszego życia. Naszego muzycznego życia. Dlatego też cieszymy się, że i ten rozpoczynający się etap jest w towarzystwie Maryi.

Otwieramy nowy rozdział, w którym wracamy do naszych korzeni. Do prostoty. Do tego co mamy w głębi serca od zawsze. Tak po prawdzie, to też dla nas lekcja akceptacji czegoś nieidealnego. Akceptacji muzyki nagrywanej na zmęczeniu gdzieś po kątach w zagraconym przez dziecięce zabawki pokoju lub kuchni. Z komputerem i urządzeniami do nagrywania rozstawionymi na desce do prasowania. Z pop filtrem ze starej pończochy. Kochamy to, że właśnie tak teraz jest i chcemy podzielić się tą intymnością z Wami.

Tą pieśnią chcemy także prosić Dobrego Boga przez ręce Matki w pewnej niezwykle ważnej intencji. Dlatego też prosimy także Ciebie Siostro i Bracie o Zdrowaśkę w intencji Bogu wiadomej.

Pieśń pochodzi z lat 40 XIX wieku. Jej twórcą jest ksiądz Karol Bołoz Antoniewicz.

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 7 i 16 ♪♪♪