PAPAGENO TEAM. Duszpasterstwo i strefa wsparcia osób w kryzysie samobójczym – wtorek, 14 marca, 21.30

PAPAGENO TEAM to pierwsze w Polsce duszpasterstwo i strefa wsparcia osób w kryzysie samobójczym działa w archidiecezji łódzkiej od września 2022 r. W tym krótkim czasie do Zespołu zgłosiło się kilkadziesiąt osób z prośbą o wsparcie, rozmowę, wysłuchanie oraz modlitwę. Zaczęła się też tworzyć wspólnota duchowego wsparcia osób w kryzysie samobójczym. W czasie Eucharystii sprawowanej 20 listopada 2022 r. w parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, zgromadzeni podjęli duchowe dzieło adopcji osób, które myślą o odebraniu sobie życia. Postanowili każdego dnia stawać się ziemskim aniołem stróżem konkretnej osoby znanej im z imienia i całym sercem modlić się, aby udało się jej przezwyciężyć mroczny okres beznadziejności.

Jak powstał zespół Papageno Team? Kto może zgłosić się z prośbą o pomoc? Jak rozpoznać kryzys samobójczy? Gdzie szukać pomocy, gdy członek rodziny, przyjaciel, uczeń zakończył życie samobójstwem? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą w kolejne 3 wtorkowe wieczory członkowie Papageno Team.

Z ks. Jarosławem Magierskim, koordynatorem Papageno Team i Martą Czajczyńską, terapeutką – rozmawiają Edyta Maciejewska i Paulina Wysocka.

SŁUCHAJ:
część I – Czym jest Papageno Team? – wtorek, 14 marca, godz. 21.30 (premiera) i piątek, 17 marca, godz. 10.10
część II – Prewencja. Zapobieganie samobójstwom – wtorek, 21 marca, godz. 21.30 (premiera) i piątek, 24 marca, godz. 10.10
część III – Postwencja. Pomoc bliskim po stracie  – wtorek, 28 marca, godz. 21.30 (premiera) i piątek, 31 marca, godz. 10.10