PAPAGENO TEAM. Duszpasterstwo i strefa wsparcia osób w kryzysie samobójczym. Pomoc bliskim po stracie (cz. 3) – wtorek, 28 marca, 21.30

Samobójstwo jednej osoby dotyka w bezpośredni sposób ok. 20 osób z jej najbliższego otoczenia. Rodzice, dziadkowie, sąsiedzi, znajomi, koledzy ze szkoły… wiele osób potrzebuje wsparcia i specjalistycznej pomocy. Najbardziej obciążeni są rodzice po stracie dziecka. PAPAGENO TEAM obejmuje pomocą także osoby, które straciły kogoś bliskiego w wyniku samobójstwa.

Ks. Jarosław Magierski, koordynator Papageno Team i Marta Czajczyńska, terapeutka opowiedzą tym, jak pomóc bliskim po takiej stracie. Zapraszają Edyta Maciejewska i Paulina Wysocka.

SŁUCHAJ: Postwencja. Pomoc bliskim po stracie  – wtorek, 28 marca, godz. 21.30 (premiera) i piątek, 31 marca, godz. 10.10


PAPAGENO TEAM to pierwsze w Polsce duszpasterstwo i strefa wsparcia osób w kryzysie samobójczym działa w archidiecezji łódzkiej od września 2022 r. W tym krótkim czasie do Zespołu zgłosiło się kilkadziesiąt osób z prośbą o wsparcie, rozmowę, wysłuchanie oraz modlitwę. Zaczęła się też tworzyć wspólnota duchowego wsparcia osób w kryzysie samobójczym. W czasie Eucharystii sprawowanej 20 listopada 2022 r. w parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, zgromadzeni podjęli duchowe dzieło adopcji osób, które myślą o odebraniu sobie życia. Postanowili każdego dnia stawać się ziemskim aniołem stróżem konkretnej osoby znanej im z imienia i całym sercem modlić się, aby udało się jej przezwyciężyć mroczny okres beznadziejności.