Niepokalanów: Wielkie Zawierzenie NSM – to wcale NIE KONIEC

Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, które od kilku lat prowadzone jest w Niepokalanowie, zakończyło się oficjalnie 22 sierpnia. WSZYSTKICH rekolekcji, prelekcji, kazań, rozważania różańcowych, świadectw, wygłoszonych w ciągu 17 dni (6-22 sierpnia) MOŻNA ODSŁUCHAĆ TUTAJ

Pamiętajmy jednak – Zawierzyć Niepokalanemu Sercu Maryi swoje sprawy MOŻEMY ZAWSZE i WSZĘDZIE. Możemy też zawierzyć Jej WSZYSTKO i WSZYSTKICH (np. swoich bliskich). Każdą sferę naszego życia.

Na czym polega zawierzenie?

Na oddaniu Maryi tego, z czym np. nie możemy sobie poradzić. Oddaniu bezgranicznym, bez stawiania warunków. Musi być nasze przyzwolenie, pełna współpraca z Niepokalaną i zgoda na to, by to, z czym do Niej przychodzimy, stało się odtąd Jej własnością. 

Jak w praktyce oddać swoje życie/swoje sprawy/swoją rodzinę etc. Niepokalanej?

Można to zrobić, uczestnicząc w jakiejkolwiek Eucharystii i np. po niej odmówić (osobiście) akt zawierzenia (oddania) Niepokalanej. Zaleca się, oczywiście, by podczas Eucharystii przyjąć komunię świętą. Chcąc odmówić taki akt publicznie, można przyjechać np. do Niepokalanowa w pierwszą sobotę miesiąca, gdzie co miesiąc od kilku lat prowadzone są spotkania „Oddaj się Maryi”. Spotkania te to nic innego, jak Eucharystia, po niej nabożeństwo wynagradzające NSM, o które prosiła Niepokalana w Fatimie oraz publiczne odmówienie aktu oddania swoich spraw Niepokalanej. Na spotkania te, ojcowie franciszkanie zapraszają gości z całej Polski – wygłaszane są budujące świadectwa i wartościowe konferencje. Można również wstąpić w szeregi Rycerstwa Niepokalanej i przyjąć cudowny medalik.

Akty zawierzenia/oddania oraz informacje o spotkaniach „Oddaj się Maryi”, prowadzonych w Niepokalanowie można znaleźć TUTAJ (akty do pobrania znajdują się na dole strony).

Niezmiennie polecamy także publikację na temat Oddania się Maryi. Jej autorem jest inicjator niepokalanowskich spotkań „Oddaj się Maryi”, o. Mirosław Kopczewski.