Niepokalanów: Akt oddania Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi – TRANSMISJA

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, apeluje o włączenie się w Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Na prośbę tę odpowiadają Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa. „W piątek o godz. 17.00 zgromadzimy się w Bazylice, by w łączności z Papieżem Franciszkiem i całym Kościołem odmówić Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi” – informuje parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie.

Wydarzenie będzie transmitowane przez Radio Niepokalanów: Na transmisję zapraszamy od 17.00 do 18.00.

PROGRAM:
1. Akt zawierzenia
2. Droga krzyżowa
3. Koncert Leonida Volodko „Modlitwa o Pokój”

Leonid Volodko Kunicki – ur. w 1963 r . w Besarabii. Pochodzi z polskiej rodziny osiadłej na Kresach w okolicach Mińska na Białorusi. Poeta i tłumacz języka francuskiego i angielskiego, występuje jako solista, wokalista, autor muzyki i tekstów, wykonawca własnych utworów w różnych językach. Od 2007 r. mieszka i pracuje w Warszawie. Jest autorem dramatów, m.in. „Les parles noires ont leurs lois” (1987) i „Wina moich win” (2005). Kieruje się dewizą z nauki Papieża Polaka, że życie ludzkie jest wtedy prawdziwym życiem, jeżeli jest w prawdzie i miłości.

Autor płyty „The land of the living – Ziemia żywych”. Piosenki „A`child – Bądź jak dziecko” i „L`oeil de cheval” są modlitwą, opowiadają o miłości do bliźniego, o szacunku dla Wszechświata jako najpiękniejszego dzieła Stwórcy. Projekt jest polską, kulturalną i chrześcijańską odpowiedzią oraz twórczym panaceum przeciwko pandemii Covid – 19.