Niedziela Radiowa: Zamość, parafia Zwiastowania NMP (OO. Franciszkanie)

W najbliższą niedzielę, 20 listopada, Radio Niepokalanów zawita w kościele oo. franciszkanów w Zamościu. Msza św. z parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie będzie transmitowana o 18.00*

Za gościnę dziękujemy proboszczowi i gwardianowi klasztoru –  o. Andrzejowi Zalewskiemu. 

Franciszkańska świątynia ma bardzo bogatą i długą historię. Wzniesiona w latach 1637-1665 – jest jedną z okazalszych i oryginalniejszych budowli XVII wieku o monumentalnej bryle, elewacjach zdobionych bogatym detalem architektonicznym, barokowej ekspresji i rozmachu założenia. Kościół Franciszkanów uchodzi w literaturze historycznej i artystycznej za jedną 7 najznamienitszych budowli Rzeczpospolitej. Za tak wysoką oceną przemawiają artystyczne walory indywidualne budowli, ale także jej niemal organiczne osadzenie w historycznej i architektonicznej panoramie idealnego miasta renesansowego.

Świątynia niedawno przeszła gruntowny remont, który trwał 5 lat. Poświęcenie odbudowanego kościoła pw. Zwiastowania NMP w Zamościu miało miejsce 17 września 2021 r.

Zapraszamy do lektury: Dzieje kościoła i klasztoru Ojców Franciszkanów w Zamościu

*W niedzielę, 20 listopada zapraszamy również na transmisję Mszy św. o 8.30 z Niepokalanowa. Nie będzie transmisji Mszy św. o 13.00.