MAJ W SUKIENCE DLA MARYI. Podejmij wyzwanie i uczcij Niepokalaną także swoim strojem – wtorek, 12.30

Św. Maksymilian Maria Kolbe lubił obdarowywać Niepokalaną prezentami. Gdy zbliżał się poświęcony Jej dzień lub miesiąc, obmyślał w jaki sposób mógłby sprawić przyjemność swojej niebieskiej Mamusi. Czasami była to specjalna modlitwa, post, jakieś wyrzeczenie lub konkretne działanie. Idąc za Jego przykładem pragniemy zachęcić wszystkie słuchające nas Panie, Kobiety, Dziewczyny, Niewiasty… do podarowania Matce Bożej w maju wyjątkowego prezentu: oddania Jej czci także naszym strojem.

Gośćmi Pauliny Wysockiej były dwie Agnieszki z grupy Only4Women, które opowiedziały, jak Maryja zaprosiła je, by porzuciły męski strój – spodnie. Wszystko zaczęło się kilka lat temu od majowego wyzwania, by dla Maryi nosić tylko spódnice i sukienki. Dziś nie wyobrażają sobie, by założyć spodnie. Zachęcają także inne Panie, by zwracały uwagę na strój, by przynajmniej do kościoła i na adorację Najświętszego Sakramentu wybierać piękny, godny i kobiecy strój, by nasze ciało uczynić godną świątynią Pana. Wybieranie sukienki to jednak nie tylko oddanie należnej czci Panu, ale droga do odkrycia swojej wartości i piękna – przekonują.

Posłuchajcie, jak zmiana w garderobie zmieniła życie dwóch Agnieszek i… razem z nami podejmijcie majowe wyzwanie w tym roku – CAŁY MAJ W SUKIENCE DLA MARYI.

SŁUCHAJ: wtorek, 25 kwietnia – godz. 12.30 (I część rozmowy) i środa, 26 kwietnia – godz. 12.30 (II część rozmowy)

 


MAJ W SUKIENCE DLA MARYI

Razem z grupą dla kobiet Only4Women i grupą MARIANNE – spódnice&sukienki zapraszamy do podjęcia pięknego majowego wyzwania: W MAJU CHODZĘ W SUKIENKACH DLA MARYI. Zadbajmy o to, by w miesiącu poświęconym Niepokalanej nasz strój był także formą czci Matki Bożej, żeby był piękny, kobiecy i godny. Mogą to być zarówno spódnice, jak i sukienki. Rezygnujemy jednak ze spodni.

Wyzwanie rozpoczynamy w poniedziałek, 1 maja, ale zachęcamy, by 1-2 dni wcześniej zajrzeć do naszej garderoby i naszykować sobie ubrania, w których planujemy chodzić w maju. Być może będą potrzebowały odświeżenia, zszycia, uprasowania. Uczyńmy to wcześniej, z radością, że przygotowujemy się do tego, by sprawić prezent Maryi. Przygotujmy też odpowiednie buty, rajstopy czy bluzkę, tak by 1 maja żadna drobnostka nie przeszkodziła nam założyć spódnicy.

Jeśli przychodzą do nas wątpliwości, czy damy radę, czy możliwe jest chodzenie przez cały miesiąc tylko w spódnicach i sukienkach, oddajmy te wątpliwości Niepokalanej. Jeśli Ona zaprasza nas do podjęcia tego wyzwania, z pewnością pomoże nam także uporać się z wszelkimi trudami. Zawierzmy cały ten miesiąc, ten podjęty przez nas trud, Matce Bożej.

Kto do nas dołączy?