GOŚĆ RN: Abba Guy Pages. Prawdziwe oblicze islamu – piątek, 19 maja, 10.15 i 12.30

Dziś na antenie Radia Niepokalanów spotkanie z niezwykłym gościem. Abba Guy Pages jest francuskim kapłanem, który w pierwszych dniach maja przyjechał do Niepokalanowa. Na co dzień posługuje w Bazylice Sacre-Coeur w Paryżu. Jest specjalistą w zakresie islamu. W Niepokalanowie wygłosił serię konferencji o islamie, poprowadził rekolekcje o doskonałości, a w czasie pierwszosobotniego spotkania Oddaj się Maryi opowiedział o objawieniach dotyczących Cudownego Medalika, które miały miejsce w Paryżu.

Abba Guy Pages odwiedził także Radio Niepokalanów, by naszym słuchaczom oraz widzom telewizji internetowej Niepokalanów TV opowiedzieć o swoich wrażeniach z pobytu w Niepokalanowie i najważniejszych kwestiach poruszonych w trakcie jego wystąpień.

Z ojcem Guy Pages rozmawia Paulina Wysocka. Tłumaczy Katarzyna Pereira.

SŁUCHAJ:
1 część – piątek, 19 maja – godz. 10.15 (Prawdziwe oblicze islamu)
2 część – piątek, 19 maja – godz. 12.30 (Doskonałość i Cudowny Medalik)

 


Abba Guy Pages urodził się w 1958, jest kapłanem diecezji paryskiej, badaczem i krytykiem islamu. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1994 r., w 2003 r. przez rok był duszpasterzem w islamskiej Republice Dżibuti, w ramach misji prowadzonej przez francuski ordynariat polowy. Po powrocie do Francji zajął się popularyzacją wiedzy o islamie. Jest autorem licznych publikacji. Na język polski przetłumaczono jego książkę „Prawdziwe oblicze islamu”.

fot. za facebook.com/GuyPages