DOBRA BIBLIOTECZKA: Ukryta w Ranie Serca Jezusa. Wanda Boniszewska – poniedziałek, 27 marca, 12.30

W kolejnym odcinku DOBREJ BIBLIOTECZKI, audycji o książkach pełnych dobrych wartości sięgniemy po książkę ks. Jerzego Jastrzębskiego, poświęconą Wandzie Boniszewskiej „Ukryta w Ranie Serca Jezusa”.

WANDA BONISZEWSKA (1907 – 2003) Służebnica Boża, polska zakonnica z bezhabitowego Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, mistyczka i stygmatyczka, obdarzona została specjalną łaską uczestniczenia w Męce Chrystusa. Od dzieciństwa miała doświadczenia mistyczne. Jej życie było prawdziwą Golgotą – została fałszywie oskarżona i niesłusznie skazana na więzienie na Syberii, przeszła próbę wielogodzinnych przesłuchań przez Sowietów, borykała się z głębokim niezrozumieniem ze strony swoich współsióstr. Nie tylko nie dała się złamać na Syberii, lecz dzięki jej postawie doszło do nawrócenia jej oprawców. Siostra Wanda całe cierpienie ofiarowała za kapłanów i osoby konsekrowane, wiedziała bowiem, że szczególnie osoby duchowne w najbliższych latach będą poddawane ciężkiej próbie.

W 1934, w Wielki Czwartek została obdarzona stygmatami. Miała niegojące się rany na rękach, stopach, głowie, prawym boku i tułowiu oraz rany po biczowaniu. Rany te pojawiały się nieregularnie. Ukazywały się głównie w czwartki po południu, w piątki, a przede wszystkim w wielkim poście i w Wielkim Tygodniu

Stolica Apostolska, 4 sierpnia 2020 wydała zgodę tzw. nihil obstat na rozpoczęcie procesu jej beatyfikacji. 9 listopada 2020 roku rozpoczął się proces beatyfikacyjny.

Gość Pauliny Wysockiej, ks. Jerzy Jastrzębski pracuje w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Przybliża postać Prymasa Tysiąclecia oraz s. Wandy Boniszewskiej poprzez publikacje i rekolekcje w Polsce i za granicą. Autor książki „Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia”, wyróżnionej Feniksem 2022. Należy do Wspólnoty Emmanuel. Prowadzi stronę internetową www.skarbnicajerzego.pl oraz podcast „Miłość zawsze podnosi” na Spotify.

SŁUCHAJ: poniedziałek, 27 marca – godz. 12.30 (premiera) i piątek, 31 marca – godz. 9.15