DOBRA BIBLIOTECZKA: Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo gdzie – niedziela, 8 stycznia, 17.15

We wtorek, 20 grudnia w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Lubawskim i Tomaszem Natkańcem. Kielczan zgromadziła najnowsza wspólna pozycja literacka autorów – książka „Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo gdzie”.

Akcja tej sensacyjnej powieści rozpoczyna się w dniu, w którym do Krakowa przybywa pewien tajemniczy starszy pan o nadprzyrodzonych umiejętnościach, a w Los Angeles agenci FBI aresztują czarnoskórego mężczyznę ponieważ ten… nie żyje. Co ciekawe, obaj panowie znają się, już kiedyś się spotkali, lecz nie wiadomo kiedy i nie wiadomo gdzie. Ich jednoczesne pojawienie się w dwóch odległych od siebie punktach globu, uruchamia łańcuch przedziwnych wydarzeń.

Najnowsza powieść Wojciecha Lubawskiego i Tomasza Natkańca jest historią wielowątkową, perfekcyjnie opowiedzianą i od pierwszej do ostatniej strony trzymającą w napięciu. Książka nawiązuje wyraźnie do mistrzowskiej powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. To historia ścierania się dobra i zła, dobrych i złych wyborów. Wskazanie, że nie wszystko złoto, co się świeci.

„Wskazujemy na wiele chorób współczesnego świata, ale ich ocenę pozostawiamy czytelnikowi. Nie do nas należy wartościowanie tych zjawisk – mówi Tomasz Natkaniec.

W najnowszym odcinku DOBREJ BIBLIOTECZKI usłyszymy fragment rozmowy przeprowadzonej w czasie spotkania autorskiego przez Aleksandrę Rękawiec z Radia eM Kielce, a także pierwszy rozdział książki „Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo gdzie”.

SŁUCHAJ: niedziela, 8 stycznia – godz. 17.15 (premiera) i piątek, 13 stycznia – godz. 9.15.