DOBRA BIBLIOTECZKA: Kadencja w przestworzach. Kulisy prezydenckich podróży – niedziela, 21 maja, 17.15

„Wszystko utrzymywane było w ścisłej tajemnicy. Wiedzieli tylko najbliżsi współpracownicy Andrzeja Dudy. Kilka osób, które miały ruszyć z nim w jedną z najważniejszych podróży od początku prezydentury. Tym razem misja była naprawdę wyjątkowa, bo prezydent zdecydował, że pojedzie do jeszcze do niedawna, oblężonego przez Rosjan Kijowa”

Od 24 lutego 2022 r. świat nigdy nie był już taki sam. Dramatyczne wydarzenia zza wschodniej granicy Polski wyznaczyły także kierunki drugiej kadencji prezydentury Andrzeja Dudy. Wojna na Ukrainie i czas przeciwdziałania rosyjskiej inwazji to najaktywniejsze miesiące w historii polskiej polityki zagranicznej po 1989 r.

W audycji DOBRA BIBLIOTECZKA zapraszamy dziś na spotkanie z książką: „Kadencja w przestworzach. Kulisy prezydenckich podróży”. Publikacja Wydawnictwa JEDNOŚĆ jest reporterskim zapisem podróży prezydenta Andrzeja Dudy w okresie poprzedzającym rosyjską inwazję, jak i w czasie wojny na Ukrainie widzianych oczami dziennikarki – z pokładu prezydenckiego samolotu, z zakamarków rezydencji najważniejszych światowych przywódców, a także z centrów polityki międzynarodowej, do których dostęp mają tylko nieliczni. To opowieść o ludziach – także tych, bez których nie odbyłaby się żadna zagraniczna podróż prezydenta. To także opowieść o kulisach pracy dziennikarskiej delegacji – kilkorga osób, które mają ten zaszczyt, by podczas każdej podróży niemal krok w krok towarzyszyć prezydentowi. Także w przestworzach.

Autorka, Żaklina Skowrońska to dziennikarka, reporterka telewizyjna, absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 13 lat związana z Telewizją Polską, a wcześniej z redakcjami regionalnymi TVP w Kielcach oraz w Szczecinie, obecnie z TVP Info. Uczestniczka ponad 60 zagranicznych wizyt prezydenta RP.

Z Żakliną Skowrońską rozmawia Katarzyna Bernat.

SŁUCHAJ: niedziela, 21 maja – godz. 17.15 i piątek, 26 maja – godz. 9.15