DO ODSŁUCHANIA: Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny Edycja II

Gościem Pauliny Wysockiej w DOBREJ BIBLIOTECZCE. Audycji o książkach pełnych dobrych wartości był Marek Orzechowski, historyk, dziennikarz, redaktor Radia Niepokalanów, autor licznych książek i audycji. Rozmowa dotyczyła będzie jego najnowszej książki „Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny. Edycja II”, która powstała na podstawie audycji pod tym samym tytułem, emitowanych na błękitnej fali.

Wierzymy, że publikacja ta zaciekawi nie tylko miłośników lokalnej historii, ale także tych, którzy do tej pory ją ignorowali. To doskonała okazja, by poznać miejsca, które mijamy codziennie w drodze do pracy, czy szkoły. Marek Orzechowski zachęca, byśmy podnieśli głowy (może znad telefonu…) i spojrzeli wokół. Zanim zatęsknimy za egzotycznymi krajobrazami i miejscami, które mają w pamięci zapierające dech w piersiach wydarzenia, upewnijmy się, czy w naszym domu, na naszym podwórku, nie jest przypadkiem jeszcze ciekawiej.

Posłuchajcie o tym, jak powstawała książka i w jakie miejsca tym razem zaprasza nas Marek Orzechowski w 2 części swojej książki:

 


POSŁUCHAJ TEŻ: Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny