29 września 2022 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (czwartek, 29 września) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś o 14.40 oraz ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański. Komentuje o. Paulin Sotowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.10 – Transmisja Mszy św. z Bazyliki Watykańskiej (przy grobie św. Jana Pawła II)

8.53 – AUDYCJA Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (powt. dziś o 22.35)

9.15 – PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA. Audycja o tym, w jaki sposób to co jemy wpływa na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Program prowadzi Małgorzata Lewicka – Kyc. Audycji słuchamy dzięki współpracy z radiem Via (powt. piątek, 21.30)

Po 10.00 – Przegląd prasy katolickiej

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 –  Modlitwa południowa: Anioł Pański + krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

12.30 – Rozmowa Mikołaja Grudzińskiego z ks. Romanem Szpakowskim – prezesem Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, organizatorem Targów

13.10 – Godzina Samorządowa. Zaprasza Michał Śmigielski

14.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański. Komentuje o. Paulin Sotowski

15.50 – PROJEKT PRO – LIFE. Projekt Life to seria krótkich audycji edukacyjnych poruszających różne zagadnienia dotyczące życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Każdy odcinek ma formę newsową, gdyż omawia jedno z aktualnych wydarzeń związanych z tematyką pro-life. Poprzez krótkie audycje, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka pragnie bezpośrednio realizować swoją misję, którą jest edukacja w zakresie obrony życia ludzkiego.

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny – Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego. Dzisiaj będzie mowa o historii Miedniewic (pow. z poniedziałku z 10.15)

18.15 – BLIŻEJ NIEBA. Audycja Huberta Czarnockiego. „To był różaniec tego pacjenta. Brakowało na nim wielu paciorków.
I ta pani mówi tak: Siostro, niech mi siostra powie, czy to nie jest prawdziwa wiara? On kiedy cierpi, to nic się nie żali, nie złości się, tylko odwraca się na drugi bok, bierze różaniec i modli się na nim”. Dlaczego cierpimy? Czy cierpienie ma sens? Czy Bóg odpowiada na nasze cierpienie? Jak rozmawiać z osobą umierającą? Co powiedzieć, kiedy zapyta: Czy ja umieram? Jak wesprzeć rodzinę? W Warszawie przy Nowowiejskiej powstało hospicjum sióstr felicjanek dla pacjentów terminalnie chorych. To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzieli s. Wiktoria, dyrektor hospicjum, Marta, która zajmuje się marketingiem i Krzysiek, koordynator wolontariuszy. (powt. w piątek, 20.30)

Po 19.00 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański. Komentuje o. Paulin Sotowski

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – „Witam Cię kartek szelestem” – czyli spotkanie z książką. Dzisiaj proponujemy książkę edukacyjną dla dzieci „To właśnie Polacy” Audycję emitujemy dzięki współpracy z Wydawnictwem Jedność (Powt. z soboty, z 13.35)

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

22.35 – AUDYCJA Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.htm