21 listopada 2022 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (poniedziałek, 21 listopada) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 –  Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

6.50 – Modlitwa poranna

7.20 – Przegląd prasy

8.30 – Informacje z Życia Kościoła

8.45 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice

9.15 – AUDYCJA RYCERSTWA NIEPOKALANEJ. Materiały są nagrywane w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia
przez Rycerzy Niepokalanej. Audycję prowadzi franciszkanin o. Arkadiusz Bąk (powt. z soboty, z 20.30)

10.15 – BARDZO SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK HISTORYCZNY. Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego. Region to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim ludzie z nim związani. Są wśród nich tacy, którzy zmarli kilkadziesiąt lat temu temu, są też tacy, którzy odeszli niedawno, ale pamięć o ich dobroci i uczynności pozostaje wciąż żywa. TEMAT DZISIEJSZEJ AUDYCJI: Bazylika w Niepokalanowie (powt. w czwartek o 17.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański + krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

12.15 – ROCZNICA BEATYFIKACJI KS. JANA MACHY. 20 listopada 2021r w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbywa się beatyfikacja ks. Jana Franciszka Machy. Uroczystej liturgii o godz. 10.00 przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Ks. Jan Macha był pełnym życia i aktywności młodym człowiekiem, a zaraz po święceniach kapłańskich, na początku wojny zorganizował na Śląsku konspiracyjną sieć pomocy, za co został zgilotynowany przez Niemców w wieku 28 lat. Umieram z czystym sumieniem, żyłem krótko ale uważam, że cel swój osiągnąłem… – napisał w pożegnalnym liście. Został ścięty na gilotynie w katowickim więzieniu przy ul. Mikołowskiej, krótko po północy z 2 na 3 grudnia 1942 roku. Jego ciało zostało prawdopodobnie przewiezione do Auschwitz i tam spalone w krematorium. Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez Radio eM Katowice, która przybliża postać błogosławionego.

13.10 – Godzina samorządowa

po 14.00 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice

14.50 –  Z DZIENNICZKA ŚW. FAUSTYNY. Od października, miesiąca w którym wspominamy Apostołkę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na codzienne spotkanie z „Dzienniczkiem”. Audycji słuchamy dzięki życzliwości Radia Warszawa

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja NA ŻYWO z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

15.40 –  ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

16.15 – Aktualności Radia Watykańskiego

16.45 – Radiowa Lektura

17.30 – Informacje z Życia Kościoła

18.15 – KIM BYŁ BŁ. KS. JAN MACHA? Przypominamy sylwetkę księdza Jana, którego rocznicę beatyfikacji obchodziliśmy wczoraj. W 20 listopada 2021r miała miejsce beatyfikacja ks. Jana Machy. Był on pełnym życia i aktywności młodym człowiekiem, a zaraz po święceniach kapłańskich, na początku wojny zorganizował na Śląsku konspiracyjną sieć pomocy, za co został zgilotynowany przez Niemców w wieku 28 lat. „Umieram z czystym sumieniem, żyłem krótko ale uważam, że cel swój osiągnąłem…” – napisał w pożegnalnym liście. Został ścięty na gilotynie w katowickim więzieniu przy ul. Mikołowskiej, krótko po północy z 2 na 3 grudnia 1942 roku. Jego ciało zostało prawdopodobnie przewiezione do Auschwitz i tam spalone w krematorium. W rocznicę jego beatyfikacji zapraszamy do wysłuchania rozmowy z postulatorem procesu beatyfikacyjnego – ks. dr hab. Damianem Bednarskim. Audycję przygotowało Radio eM z Katowic.

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

Intencje (WYPOMINKI)

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20. 00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 –  Chwila dla Liturgii. Audycję emitujemy dzięki współpracy z Radiem Jasna Góra. Czym jest liturgia, kiedy klęczeć wstać i siedzieć. Co oznaczają poszczególne gesty i modlitwy podczas Eucharystii i inne istotne sprawy, które każdy katolik powinien wiedzieć o liturgii. O tym wszystkim w dostępny i prosty sposób mówi Patrycja Hurlak. Audycja jest propozycją pogłębienia świadomości Eucharystii, wpisującą się w trzyletni program duszpasterski w Kościele Eucharystia daje życie. Patrycja Hurlak – aktorka, prezenterka telewizyjna i autorka książek: autobiograficznej Nawrócona wiedźma oraz dwóch serii Zakochani są wśród nas i O ważnych Rzeczach. Jest znana z takich seriali jak Klan, Blondynka, a także z programu TVP2 Ukryte skarby. Ma na koncie fabularny debiut reżyserski, którym jest film Małgosia kontra Małgosia z 2009r. oparty na bestsellerowej książce Ewy Nowackiej o tym samym tytule. Ciekawostką jest to, że jest licencjonowanym kierowcą rajdowym i wieloletnim sędzią z ramienia Polskiego Związku Motorowego. Ukończyła także szkołę muzyczną w klasie perkusji. Dziś daje świadectwo wierze, do której wróciła po wielu życiowych przygodach, niekiedy bardzo trudnych. Jeździ po kraju i świecie, by opowiadać o tym, jak poznała Boga. Daje świadectwo swojego nawrócenia i miłości do Jezusa. Mówi o duchowych zagrożeniach, czystości i swojej fascynacji Eucharystią. Poza tym studiuje teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym – Collegium Joanneum w Warszawie. Audycje emitujemy dzięki Radiu Jasna Góra.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html