20 września 2022 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (wtorek, 20 września) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

9.15 – STUDIO ŚWIADECTW. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka. Każdego dnia walczę z pokusami – świadectwo Marcina Kiełczewskiego, cz. 2. Po ludzku Marcinowi niczego nie brakowało – miał udane życie zawodowe, powodzenie u kobiet. Wewnątrz czuł jednak pustkę. Nawracanie zaczęło się – bo jak sam podkreśla to proces, który trwa do końca życia – podczas modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Teraz stara się żyć w zgodzie z Ewangelią, podążając za Bożym planem (powt. dziś o 20.35)

10.15 –  ZAGROŻENIA DUCHOWE. Dziś wysłuchamy II części konferencji Andrzeja Wronki pt. „Wróżki, uzdrowiciele i czarne koty: magiczne myślenie dziś”. Materiał został zarejestrowany podczas, odbywającego się w Niepokalanowie sympozjum pt. Magia cała prawda. Za jego udostępnienie dziękujemy Ojcom Franciszkanom w Niepokalanowie (powt. z soboty, z 13.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00
 – Modlitwa południowa: Anioł Pański + krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

13.10 – Godzina Samorządowa

14.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik 

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – PRAWDZIWI LUDZIE, PRAWDZIWE HISTORIE. Reportaż Fundacji GŁOS EWANGELI. Audycję przygotowali Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak.

17.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

18.10 – MUZYKA FILMOWA – audycja Marka Orzechowskiego (powt. sob., 21.30)

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.35 – STUDIO ŚWIADECTW. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka. Każdego dnia walczę z pokusami – świadectwo Marcina Kiełczewskiego, cz. 2. Po ludzku Marcinowi niczego nie brakowało – miał udane życie zawodowe, powodzenie u kobiet. Wewnątrz czuł jednak pustkę. Nawracanie zaczęło się – bo jak sam podkreśla to proces, który trwa do końca życia – podczas modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Teraz stara się żyć w zgodzie z Ewangelią, podążając za Bożym planem.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html