19 listopada – co dziś na antenie? Zmiany w programie z racji transmisji Mszy św. żałobnej za ś.p. o. M. A. Świerżewskiego

DZIŚ ZMIANA W PROGRAMIE – DODATKOWA TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ i INNA PORA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ.
Dziś o godz. 19.00 transmisja Mszy świętej żałobnej za ś.p. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego z Katedry w Siedlcach. Z tej racji wypominki i różaniec za zmarłych o godz. 18:10.

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (piątek, 19 listopada) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski, redaktor programowy RN

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.35 – AUDYCJA AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA. Trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. O szczegółach przyznawania wsparcia na ten cel mówi Katarzyna Gołębiowska, ekspert z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. O szczegółach przyznawania wsparcia na ten cel mówi Katarzyna Gołębiowska, ekspert z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (pow. 20.15)

8.15 – 7 dnia na Mazowszu – Audycja Samorządu Województwa Mazowieckiego

9.15 – O DUSZACH CZYŚĆCOWYCH. W listopadzie, miesiącu modlitwy w intencji zmarłych, zapraszamy do wysłuchania historii o. Stanisława Papczyńskiego i jego troski o dusze czyśćcowe oraz do wspólnej modlitwy w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Audycję przygotowała Paulina Wysocka.

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

ok. 12.10 – ZIOŁA KTÓRE LECZĄ… – program NA ŻYWO P. Marka Lubińskiego. Gościem będzie dziś profesor Iwona WAWER z Zakładu Chemii Fizycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

13.10 – Godzina samorządowa

14.15 – SPRAWIEDLIWE HISTORIE. Audycja Ministerstwa Sprawiedliwości. Od 8 listopada do 10 grudnia zapraszamy do słuchania audycji “Sprawiedliwe Historie”. Audycje dotyczą Funduszu Sprawiedliwości oraz praw osób pokrzywdzonych przestępstwem (pow. dziś o 20.15)

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 (pow. dziś o 22.45) – Radiowa Lektura

17.30 – REKOLEKCJE BEATYFIKACJA33. Od 5 listopada na antenie Radia Niepokalanów zachęcamy do udziału w rekolekcjach Beatyfikacja33 – Wszystko postawić na Maryję. To 33-dniowe rekolekcje z fragmentami nauczania bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej przygotowujące nas do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Oddanie nastąpi 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W rekolekcjach uczestniczymy równolegle z parafią Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie. Rekolekcje na antenie Radia Niepokalanów codziennie o 17.30 (soboty – 20.15) i powtórka o 23.00.

18.10 – Intencje – wypominki. Przez cały listopad modlimy się na różańcu za zmarłych poleconych w wypominkach. Również w ich intencji jest codziennie sprawowana Msza Św. w kaplicy radiowej.

Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

18.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie – prowadzi Grupa modlitewna Różaniec Rodzin

19.00TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ ŻAŁOBNEJ sprawowanej w intencji ś.p. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego z Katedry w Siedlcach. Mszy Świetej przewodniczył będzie Ordynariusz Siedlecki Ks. Bp Kazimierz GURDA. Homilę wygłosi Prowincjał Warszawskich Franciszkanów, o. profesor Grzegorz Maria BARTOSIK. Po Mszy Świętej trumna z ciałem Zmarłego zostanie przewieziona do kościoła parafialnego w Szumowie w diecezji łomżyńskiej

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.15 – SPRAWIEDLIWE HISTORIE. Audycja Ministerstwa Sprawiedliwości

20.30 – AUDYCJA AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA. Trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. O szczegółach przyznawania wsparcia na ten cel mówi Katarzyna Gołębiowska, ekspert z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. O szczegółach przyznawania wsparcia na ten cel mówi Katarzyna Gołębiowska, ekspert z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (pow. z godz. 7.35)

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – JEST NADZIEJA – audycja wspólnoty Dom Magnificat. Dziś zapraszamy na spotkanie z uzależnionym od narkotyków Mateuszem, który podjął terapię w Domu Magnificat. Posłuchajcie jego historii w rozmowie, którą poprowadzi psychoterapeuta w Domu Magnificat – Dagmara Diug (pow. z czwartku, z 9.15)

23.00 – REKOLEKCJE BEATYFIKACJA33. Od 5 listopada na antenie Radia Niepokalanów zachęcamy do udziału w rekolekcjach Beatyfikacja33 – Wszystko postawić na Maryję. To 33-dniowe rekolekcje z fragmentami nauczania bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej przygotowujące nas do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Oddanie nastąpi 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W rekolekcjach uczestniczymy równolegle z parafią Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie. Rekolekcje na antenie Radia Niepokalanów codziennie o 17.30 (soboty – 20.15) i powtórka o 23.00.

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html