10 grudnia – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (piątek, 10 grudnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 14.40 i 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

6.40 – DROGA DO BETLEJEM – adwentowe rozważania roratnie. Z początkiem Adwentu wyruszamy w drogę do Betlejem. Na ten czas oczekiwania Boże Narodzenie zapraszamy do wysłuchania rozważań roratnich przygotowanych przez Radio eM Katowice. Dziś usłyszymy o Zwiastowaniu i o tym, czy Maryja mogła wystarszyć się archanioła (pow. 9.45).

8.15 – 7 dnia na Mazowszu – Audycja Samorządu Województwa Mazowieckiego

9.05 – Łódzkie NA PLUS – Audycja Samorządu Województwa Łódzkiego

9.45 – DROGA DO BETLEJEM – adwentowe rozważania roratnie. Z początkiem Adwentu wyruszamy w drogę do Betlejem. Na ten czas oczekiwania Boże Narodzenie zapraszamy do wysłuchania rozważań roratnich przygotowanych przez Radio eM Katowice. Dziś usłyszymy o Zwiastowaniu i o tym, czy Maryja mogła wystarszyć się archanioła (pow. 9.45).

10.15 – RADIOWE REKOLEKCJE ADWENTOWE. NAUKA 3. Zapraszamy do udziału w Radiowych Rekolekcjach Adwentowych. Głosi je marianin, ks. Adam Stankiewicz, kustosz Sanktuarium w Licheniu, autor audycji „Śladami Maryi”. Rekolekcje rozpoczęły się 9 grudnia i potrwają 3 dni, do soboty 11 grudnia. Codziennie dwie różne krótkie nauki, o godz. 10.15 i 17.30.

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA POLSKI – Każdy naród, tak jak każdy człowiek, ma swojego Anioła Stróża. Obserwując różne napięcia polityczno-społeczne, jakie mają miejsce w naszym kraju, przez cały grudzień zachęcamy do wspólnej modlitwy do Anioła Stróża Polski. Prośby go o opiekę nad naszą Ojczyzną, o bezpieczeństwo granic i bezpieczeństwo duchowe. Modlitwę czyta Hubert Czarnocki.

12.30 – Gościem Radia Niepokalanów będzie Ryszard Makowski – piosenkarz, satyryk, publicysta, a z wykształcenia chemik. 19 listopada ukazała się płyta „Nie stawiam na lepsze jutro”, kolejna w dyskografii piosenkarza. Wykonawca jest autorem tekstów i kompozycji 11 piosenek zawartych na krążku. Co kryje się pod wymownym tytułem albumu? Jak wyglądał proces tworzenia muzyki? Na te i inne pytania odpowie w rozmowie z Mariolą Kuźnik. Zapraszamy!

13.10 – Godzina Samorządowa

14.15 – SPRAWIEDLIWE HISTORIE – Audycja Ministerstwa Sprawiedliwości (pow. o 20.15)

14.40 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 (pow. dziś o 22.45) – Radiowa Lektura

17.30 – RADIOWE REKOLEKCJE ADWENTOWE. NAUKA 4. Zapraszamy do udziału w Radiowych Rekolekcjach Adwentowych. Głosi je marianin, ks. Adam Stankiewicz, kustosz Sanktuarium w Licheniu, autor audycji „Śladami Maryi”. Rekolekcje rozpoczęły się 9 grudnia i potrwają 3 dni, do soboty 11 grudnia. Codziennie dwie różne krótkie nauki, o godz. 10.15 i 17.30.

18.15 – TERAZ Polskie! Audycja muzyczna Marcina Dębowskiego.

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie – prowadzi Grupa modlitewna Różaniec Rodzin

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.15 – SPRAWIEDLIWE HISTORIE – Audycja Ministerstwa Sprawiedliwości

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – JEST NADZIEJA – audycja wspólnoty Dom Magnificat. (pow. z czwartku, z 9.15)

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html