1 listopada – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (poniedziałek, 25 października) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 – Ewangelia Dnia – czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

po 8.00 – Czy istnieje recepta na świętość? W uroczystość Wszystkich Świętych poszukujemy odpowiedzi na pytanie: jak zostać świętym?

8.30RADIOWA MSZA ŚWIĘTA. Transmisja z bazyliki w Niepokalanowie

9.40 – Jak zostać świętym? Na to pytanie pomogą nam odpowiedzieć dzieci

10.15 – BARDZO SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK HISTORYCZNY. Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.15 – PRZY SERCU MARYI – audycja Pauliny Wysockiej. W Uroczystość Wszystkich Świętych w audycji PRZY SERCU MARYI zapraszamy do wysłuchania niezwykłej historii opowiadającej o orędownictwie świętych. Pan Dariusz z Warszawy od zawsze czcił św. Andrzeja Bobolę. Nic więc dziwnego, że kiedy zachorował jego tata, wraz z rodziną zwrócili się do tego świętego. Odmawiając nowennę, prosili go o orędownictwo w ciężkiej chorobie. Św. Andrzej nie dość, że ich wysłuchał i przyszedł z pomocą, ale także znalazł sposób, by zapewnić, że „wszystko będzie dobrze”. Świadectwo p. Dariusza to nie tylko dowód na wielką moc wstawiennictwa Świętego Jezuity, ale także potwierdzenie prawdy wiary o świętych obcowaniu. To historia, która porusza serce, rodzi wiarę i budzi nadzieję. Idealna na dzisiejsze święto.

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

13.00RADIOWA MSZA ŚWIĘTA. Transmisja z bazyliki w Niepokalanowie

po 14.00 – Czy istnieje recepta na świętość? W uroczystość Wszystkich Świętych poszukujemy odpowiedzi na pytanie: jak zostać świętym?

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja NA ŻYWO z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.25 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 – Radiowa Lektura

17.15 – ŚWIETNY ŚWIĘTY – o świętych popowiada o. Tomasz Szymczak. Zapraszam do wysłuchania jego audycji „Świetny święty”

18.15 – PRZY SERCU MARYI – audycja Pauliny Wysockiej. W Uroczystość Wszystkich Świętych w audycji PRZY SERCU MARYI zapraszamy do wysłuchania niezwykłej historii opowiadającej o orędownictwie świętych. Pan Dariusz z Warszawy od zawsze czcił św. Andrzeja Bobolę. Nic więc dziwnego, że kiedy zachorował jego tata, wraz z rodziną zwrócili się do tego świętego. Odmawiając nowennę, prosili go o orędownictwo w ciężkiej chorobie. Św. Andrzej nie dość, że ich wysłuchał i przyszedł z pomocą, ale także znalazł sposób, by zapewnić, że „wszystko będzie dobrze”. Świadectwo p. Dariusza to nie tylko dowód na wielką moc wstawiennictwa Świętego Jezuity, ale także potwierdzenie prawdy wiary o świętych obcowaniu. To historia, która porusza serce, rodzi wiarę i budzi nadzieję. Idealna na dzisiejsze święto.

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

19.15 – Intencje – wypominki. Przez cały listopad modlimy się na różańcu za zmarłych poleconych w wypominkach. Również w ich intencji jest codziennie sprawowana Msza Św. w kaplicy radiowej.

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie – prowadzą Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – ŚWIETNY ŚWIĘTY. Co święci mówią o czyśćcu? Zaprasza o. Tomasz Szymczak

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – TERAZ Polskie! Audycja muzyczna Marcina Dębowskiego (pow. z piątku, z 18.15)

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html