WIELKI CZWARTEK: 6 kwietnia 2023 – co dziś na antenie?

Z racji Wielkiego Czwartku, nie będzie dziś celebrowana w Bazylice Watykańskiej Msza św. o 7.10 przy grobie św. Jana Pawla II. Nie będzie także transmisji Eucharystii o 11.00 z Niepokalanowa.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie transmitowana z Niepokalanowa o 18.00. Audycja Wielki Tydzień. Każdy dzień ma znaczenie, emitowana zwykle o 20.20, zostanie wyemitowana o 21.30 (wcześniej emitujemy ją o 7.20 i 12.20).

Z racji transmisji, związanych z Triduum Paschalnym na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy po transmitowanej wieczornej liturgii.

Z racji przeżywanego Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nie ma Apelu Jasnogórskiego. W zamian zapraszamy do wysłuchania rozważań Maryjnych, dostosowanych do tajemnicy dnia.

***

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (czwartek, 6 kwietnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś o 15.30 oraz ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta o. Robert Serafinowski, komentarz – o. Marek Kiedrowicz

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.20 – Wielki Tydzień. Każdy dzień ma znaczenie

8.45 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

9.15 – JEST NADZIEJA – audycja wspólnoty Dom Magnificat

Po 10.00 – Przegląd prasy katolickiej

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

12.00 –  Modlitwa południowa: Anioł Pański

MODLITWA O POKÓJ

Słówko o Maryi – krótkie rozważania o. Mirosława Adaszkiewicza

12.20 – Wielki Tydzień. Każdy dzień ma znaczenie

13.10 – Godzina Samorządowa. Zaprasza Michał Śmigielski

Po 14.00 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

14.15 – Rekolekcje dla dzieci JEZU, DLACZEGO?!

14.50 –  Z DZIENNICZKA ŚW. FAUSTYNY. Od października, miesiąca w którym wspominamy Apostołkę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na codzienne spotkanie z „Dzienniczkiem”. Audycji słuchamy dzięki życzliwości Radia Warszawa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta o. Robert Serafinowski, komentarz – o. Marek Kiedrowicz

15.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

15.50 – PROJEKT PRO – LIFE. Projekt Life to seria krótkich audycji edukacyjnych poruszających różne zagadnienia dotyczące życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Każdy odcinek ma formę newsową, gdyż omawia jedno z aktualnych wydarzeń związanych z tematyką pro-life. Poprzez krótkie audycje, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka pragnie bezpośrednio realizować swoją misję, którą jest edukacja w zakresie obrony życia ludzkiego.

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny – Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego (pow. z poniedziałku z 10.15)

18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Transmisja z Niepokalanowa. Liturgii przewodniczy o. Mariusz Słowik – gwardian

Radiowa modlitwa różańcowa (po transmisji)

21.00 – Rozważania Maryjne

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

21.30 – Wielki Tydzień. Każdy dzień ma znaczenie

21.25 – PO GÓRACH, DOLINACH, czyli górskimi ścieżkami ku Niebu. Audycja Mikołaja Grudzińskiego (powt. z wtorku, z 9.15)

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.htm