PRZY SERCU MARYI – nowa audycja o Maryi od 21 czerwca

Co łączyło największych świętych? Co wspólnego mają ze sobą św. Maksymilian Kolbe, św. Stanisław Papczyński, św. Jan Paweł II czy Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, który niebawem zostanie wyniesiony na ołtarze? Otóż bez wątpienia jest to WIELKA MIŁOŚĆ DO MARYI.

„Nie obawiaj się, że pokochasz Ją zbyt mocno. Nigdy nie będziesz kochać Jej dosyć” – mówiła św. Tereska od Dzieciątka Jezus, słusznie wskazując, że powinniśmy naśladować Pana Jezusa we wszystkim, także w miłości do Jego Matki. A tak mocno jak On, z pewnością nie zdołamy Jej pokochać.

„Ci, którzy twierdzą , że Kościół za dużo czasu poświęca Maryi, niech rozważą to, że Sam nasz Błogosławiony Pan Jezus Chrystus poświęcił dziesięciokrotnie więcej czasu Swego życia na ziemi Maryi, niż swoim apostołom – napisał abp. Fulton Sheen, znany amerykański kaznodzieja. To prawda! Zanim Jezus rozpoczął swoją 3-letnią publiczną działalność, 30 lat spędził w ukryciu w towarzystwie Maryi.

Wielu świętych powtarzało, że Maryja jest niczym Arka Noego, w której znajdujemy schronienie przed potopem grzechu i niebezepieczeństw tego świata. Aby przetrwać, musimy się w Niej ukryć, musimy Ją pokochać. Aby ją pokochać, musimy Ją poznać. Aby ją poznać, musimy z Nią przebywać.

Dlatego zapraszam Państwa serdecznie do spędzenia czasu przy Sercu Maryi, do przyglądania się Jej, przebywania z Nią, poznawania Jej. Jestem głęboko przekonana, że gdy Ją lepiej poznamy, już nigdy nie będziemy chcieli żyć bez Niej. A Ona… nigdy nie zasłania Boga, zawsze na Niego wskazuje. Skoro Jezus przyszedł na ten świat przez Maryję, czy istnieje lepsza droga dla nas, by dojść do Niego?

W audycji „Przy Sercu Maryi” usłyszymy ciekawe rozmowy z ludźmi, którzy na swojej drodze spotkali Maryję, oddali Jej swoje życie. Poznamy świętych, którzy postawili na Maryję.

Zapraszam w każdy poniedziałek o godz. 18.15.

Paulina Wysocka