Przy Sercu Maryi

Co łączyło największych świętych? Co wspólnego mają ze sobą św. Maksymilian Kolbe, św. Stanisław Papczyński, św. Jan Paweł II czy Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, który niebawem zostanie wyniesiony na ołtarze? Otóż bez wątpienia jest to WIELKA MIŁOŚĆ DO MARYI. Istnieje pewnie wielu niekanonizowanych świętych, którzy bardzo kochali Niepokalaną, ale trudno znaleźć choć jednego kanonizowanego, który by JĄ pominął.

„Nie obawiaj się, że pokochasz Ją zbyt mocno. Nigdy nie będziesz kochać Jej dosyć” – mówiła św. Tereska od Dzieciątka Jezus, słusznie wskazując, że powinniśmy naśladować Pana Jezusa we wszystkim, także w miłości do Jego Matki. A tak mocno jak On, z pewnością nie zdołamy Jej pokochać.

„Ci, którzy twierdzą , że Kościół za dużo czasu poświęca Maryi, niech rozważą to, że sam nasz Błogosławiony Pan Jezus Chrystus poświęcił dziesięciokrotnie więcej czasu Swego życia na ziemi Maryi, niż swoim apostołom – napisał abp. Fulton Sheen, znany amerykański kaznodzieja. To prawda! Zanim Jezus rozpoczął swoją 3-letnią publiczną działalność, 30 lat spędził w ukryciu w towarzystwie Maryi.

Wielu świętych powtarzało, że Maryja jest niczym Arka Noego, w której znajdujemy schronienie przed potopem grzechu i niebezpieczeństw tego świata. Aby przetrwać, musimy się w Niej ukryć, musimy Ją pokochać. Aby ją pokochać, musimy Ją poznać. Aby ją poznać, musimy z Nią przebywać.

Dlatego zapraszam Państwa serdecznie do spędzenia czasu przy Sercu Maryi, do przyglądania się Jej, przebywania z Nią, poznawania Jej. Jestem głęboko przekonana, że gdy Ją lepiej poznamy, już nigdy nie będziemy chcieli żyć bez Niej. A Ona… nigdy nie zasłania Boga, zawsze na Niego wskazuje. Skoro Jezus przyszedł na ten świat przez Maryję, czy istnieje lepsza droga dla nas, by dojść do Niego? Czy istnieje inna, niż ta, którą wskazał nasz Zbawiciel?

W audycji „Przy Sercu Maryi” usłyszymy ciekawe rozmowy z ludźmi, którzy na swojej drodze spotkali Maryję, oddali Jej swoje życie. Usłyszymy o owocach zawierzenia Niepokalanej. Poznamy świętych, którzy postawili na Maryję. Będzie wiele tematów bezpośrednio związanych z Matką Pana, ale i takich, które tylko pośrednio się z Nią łączą.

Zapraszam w każdy poniedziałek o godz. 18.15.

Paulina Wysocka


AUDYCJE ARCHIWALNE:

AUDYCJA NR 1 – REKOLEKCJE ZAWIERZENIA W MEDJUGORIE
Data emisji: 2021-06-21

24 czerwca przypada 40. rocznica rozpoczęcia objawień w Medjugorie. Pierwsze objawienie miało miejsce w godzinach wieczornych 24 czerwca 1981 roku we wsi Bijakovići na wzgórzu Podbrdo. Następnego dnia ukształtowała się szóstka widzących, a 26 czerwca ukazująca się postać przedstawiła się jako Błogosławiona Dziewica Maryja.

Gościem Pauliny Wysockiej w pierwszym odcinku audycji „Przy Sercu Maryi” będzie o. Mirosław Kopczewski, wicekustosz Sanktuarium w Niepokalanowie, który na początku czerwca odwiedził Medjugorie. Wraz z o. Remigiuszem Trockim poprowadzili tam rekolekcje przygotowujące do Zawierzenia się Maryi. Zapraszamy do wysłuchania jego relacji o rekolekcjach, mocy płynącej z oddania się Niepokalanej, ale także o objawieniach, w których pielgrzymi mogli osobiście uczestniczyć.

 

AUDYCJA NR 2 – PRZESŁANIE DLA ŚWIATA Z MEDJUGORIE
Data emisji: 2021-07-05

W czwartek, 24 czerwca minęło 40 lat od rozpoczęcia objawień w Medjugorie. Pierwsze objawienie miało miejsce w godzinach wieczornych 24 czerwca 1981 roku we wsi Bijakovići na wzgórzu Podbrdo. Następnego dnia ukształtowala się szóstka widzących, a 26 czerwca ukazująca się postać przedstawiła się jako Błogosławiona Dziewica Maryja.

Gościem Pauliny Wysockiej w audycji „Przy Sercu Maryi” jest o. Mirosław Kopczewski, wicekustosz Sanktuarium w Niepokalanowie, który na początku czerwca odwiedził Medjugorie. W drugiej części rozmowy opowiedział o przesłaniu, jakie Maryja zostawiła dla świata w Medjugorie, a także o stanowisku Kościoła w sprawie tych objawień. Usłyszymy również o polskim Medjugorie – Gietrzwałdzie.

 

AUDYCJA NR 3 – NIEWOLNIK MARYI W MUNDURZE WEHRMACHTU cz.1
Data emisji: 2021-07-12

Przed II wojną światową, gdy gwardianem klasztoru Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie był o. Maksymilian Kolbe, było tu ponad 700 zakonników, ojców i braci. Wszyscy przeniknięci duchem o. Maksymiliana. Niepokalanów był to bowiem klasztor niezwykły – największy na świecie męski klasztor, całkowicie poświęcony Maryi. Wszystko tu miało należeć do Niepokalanej i prowadzić do Niej. Gorliwość braci była wielka, mimo ciężkich warunków życia. Maksymilian Kolbe wielokrotnie podkreślał, że celem Niepokalanowa jest zdobycie świata dla Jezusa Chrystusa przez Maryję Niepokalaną, a do tego trzeba użyć najnowocześniejszych środków, najlepszych maszyn – choćby przyszło chodzić w połatanym habicie. Wiemy, że ojciec Maksymilian zginął w niemieckim obozie zagłady w Auschwitz, oddając dobrowolnie życie za innego więźnia. Znamy historię błogosławionych Męczenników z Niepokalanowa, patronów klasztoru Radia Niepokalanów. Ale jest jeszcze wiele pięknych historii, które czekają na odkrycie.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszej części historii o bracie Janie Vianneyu Kończewskim, który przybył do Niepokalanowa w 1933 roku. Był to niezwykle gorliwy i zakochany w Niepokalanej zakonnik, nazywający siebie Niewolnikiem Maryi. Gdy franciszkanie z o. Maksymilianem trafili do Oświęcimia, jego powołali do Wehrmachtu. Chciał stamtąd uciekać, ale bał się, że z jego powodu Niepokalanów dozna prześladowań.

O losach br. Jana Vianneya opowiedział Paulinie Wysockiej jego krewny, pan Grzegorz Kończewski.

ZOBACZ TEŻ: Brat Jan Vianney Kończewski. Niewolnik Maryi w mundurze Wehrmachtu. Niezwykła historia!

 

AUDYCJA NR 4 – NIEWOLNIK MARYI W MUNDURZE WEHRMACHTU cz.2
Data emisji: 2021-07-19

Zapraszamy do wysłuchaniadrugiej części historii o bracie Janie Vianneyu Kończewskim, który przybył do Niepokalanowa w 1933 roku. Był to niezwykle gorliwy i zakochany w Niepokalanej zakonnik, nazywający siebie Niewolnikiem Maryi. Dziś usłyszymy o wojennych losach br. Jana Vianneya. Gdy franciszkanie z o. Maksymilianem trafili do Oświęcimia, jego powołali do Wehrmachtu. Chciał stamtąd uciekać, ale bał się, że z jego powodu Niepokalanów dozna prześladowań. Jego listy z frontu wschodniego są niezwykle przejmujące. Przebija z nich ogromna tęsknota za Grodem Maryi i zakonnym życiem.

O losach br. Jana Vianneya opowiedział Paulinie Wysockiej jego krewny, pan Grzegorz Kończewski.

ZOBACZ TEŻ: Brat Jan Vianney Kończewski. Niewolnik Maryi w mundurze Wehrmachtu. Niezwykła historia!

 

AUDYCJA NR 5 – WIELKIE ZAWIERZENIE NSM
Data emisji: 2021-08-02

W dniach od 6 do 22 sierpnia tego roku odbędzie się w Niepokalanowie V edycja akcji Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to akcja duchowego oddania Niepokalanej wszelkich spraw osobistego i społecznego życia. Akcja powstała z potrzeby serca, aby Matka Najświętsza zakrólowała w sercach wszystkich ludzi.

W audycji „Przy Sercu Maryi” usłyszymy dziś m.in. o tym, dlaczego warto zawierzyć wszystkie swoje sprawy Maryi. Poznamy też szczegółowy plan tegorocznego Wielkiego Zawierzenia. Na wydarzenia w Niepokalanowie zapraszają o. Mirosław Kopczewski i Paulina Wysocka.

ZOBACZ TEŻ: Program Wielkiego Zawierzenia NMP 2021

 

AUDYCJA NR 6 – PRZESŁANIE Z GIETRZWAŁDU cz. 1
Data emisji: 2021-08-23

W tym roku przypada 144. rocznica objawień maryjnych w Gietrzwałdzie. To jedyne zatwierdzone przez Kościół objawienia Matki Bożej w Polsce. W dniach od 27 czerwca do 16 września 1877 roku Maryja ukazała się ponad 160 razy trzynastoletniej Justynie Szafryńskiej i dwunastoletniej Barbarze Samulowskiej. Mimo iż Polski nie było wówczas na mapach świata, Maryja mówiła w języku polskim. Ukazywała się jako królowa zasiadająca na tronie, z Dzieciątkiem Jezus na kolanach. Pobudziło to ruch patriotyczny na ziemiach warmińskich i utrwaliło Maryjny kult w Polsce. Głównym przesłaniem Maryi dla Polaków była prośba, by codziennie odmawiali różaniec.

W audycji „PRZY SERCU MARYI” wsłuchamy się w głos Maryi płynący z Gietrzwałdu. O tym wyjątkowym miejscu opowiedział Paulinie Wysockiej Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz, autor książki o objawieniach w Gietrzwałdzie, uzdrowiony po modlitwie w tym sanktuarium. W pierwszej części rozmowy usłyszymy m.in. świadectwo pana Grzegorza.

 

AUDYCJA NR 7 – PRZESŁANIE Z GIETRZWAŁDU cz. 2
Data emisji: 2021-09-06

Dziś po raz drugi wsłuchamy się w głos Maryi płynący z Gietrzwałdu. O tym wyjątkowym miejscu opowiedział Paulinie Wysockiej Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz, autor książki o objawieniach w Gietrzwałdzie, uzdrowiony po modlitwie w tym sanktuarium. W drugiej części rozmowy usłyszymy m.in. o tym, jak rozpoczęły się objawienia w Gietrzwałdzie.

 

AUDYCJA NR 8 – PRZESŁANIE Z GIETRZWAŁDU cz. 3
Data emisji: 2021-09-13

O objawieniach w Gietrzwałdzie, wizjonerkach i przesłaniu Maryi do Polaków opowiedział Paulinie Wysockiej Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz, autor książki o objawieniach w Gietrzwałdzie, uzdrowiony po modlitwie w tym sanktuarium.

 

AUDYCJA NR 9 – PRZESŁANIE Z GIETRZWAŁDU cz. 4
Data emisji: 2021-09-20

W czwartej części rozmowy z panem Grzegorzem Kasjaniukiem usłyszymy o pytaniach zadawanych Matce Bożej przez widzące dziewczynki i poznamy odpowiedzi Niepokalanej.

AUDYCJA NR 10 – PRZESŁANIE Z GIETRZWAŁDU cz. 5
Data emisji: 2021-10-04

W piątej części rozmowy z panem Grzegorzem Kasjaniukiem usłyszymy o tym, jak Maryja zmieniła życie Pana Grzegorza, przynosząc mu uzdrowienia ciała i duszy.

AUDYCJA NR 11 – PRZESŁANIE Z GIETRZWAŁDU cz. 6
Data emisji: 2021-10-11

Wielkim przesłaniem Gietrzwałdu jest też modlitwa za chorych. Maryja ukazuje się nam jako uzdrowienie chorych, obiecuje liczne uzdrowienia, dyktuje modlitwy, którymi powinni modlić się chorzy, błogosławi źródełko wody i płótna. Zachęca, by modlić się wytrwale i gorliwie. Gietrzwałd jest dziś szczególnym miejscem uzdrowień z chorób kręgosłupa, nowotworów, depresji i wielu innych. Mało kto wie, że Matka Boża zdradziła wizjonerką modlitewną receptę na uzdrowienie.

AUDYCJA NR 12 – ANIOŁ W NIEPOKALANOWIE. DOMINIKA ZAMARA
Data emisji: 2021-10-18

Niezwykła kobieta, piękna dusza, anielski głos. Gościem Radia Niepokalanów w audycji PRZY SERCU MARYI będzie Dominika Zamara, śpiewaczka i solistka operowa, Polka która zrobiła ogromną karierę we Włoszech. Bardzo ważna pozostała dla niej wiara, Polska, a także Niepokalanów. Wielkim przeżyciem był dla niej śpiew w czasie beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.

AUDYCJA NR 13 – NIEZWYKŁE ORĘDOWNICTWO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI
Data emisji: 2021-11-01

Pan Dariusz z Warszawy od zawsze czcił św. Andrzeja Bobolę. Nic więc dziwnego, że kiedy zachorował jego tata, wraz z rodziną zwrócili się do tego świętego. Odmawiając nowennę, prosili go o orędownictwo w ciężkiej chorobie. Św. Andrzej nie dość, że ich wysłuchał i przyszedł z pomocą, ale także znalazł sposób, by zapewnić, że „wszystko będzie dobrze”. Świadectwo p. Dariusza to nie tylko dowód na wielką moc wstawiennictwa Świętego Jezuity, ale także potwierdzenie prawdy wiary o świętych obcowaniu. To historia, która porusza serce, rodzi wiarę i budzi nadzieję.

AUDYCJA NR 14 – ZAKOCHANY W MARYI. ADRIAN PAKUŁA
Data emisji: 2021-11-08

Adrian Pakuła, założyciel i Prezes Fundacji Tota Tua, redaktor naczelny Magazynu Matki Słowa, prezes Fundacji Tota Tua dla Rodziny, autor rekolekcji Oddanie33.pl – przez Maryję do Jezusa. Wszystkie te dzieła łączy to, że ich sercem jest Maryja. Inspirują prawdopodobnie tysiące ludzi w Polsce i poza nią do tego, by siebie i wszystkie swoje sprawy oddać Maryi, by rzucić się do Jej stóp, stać się Jej własnością, narzędziem w Jej rękach. O miłości do Niepokalanej, przyjaźni ze św. Maksymilianem i niezwykłym prowadzeniu przez Boga pan Adrian Pakuła opowiedział Paulinie Wysockiej.

AUDYCJA NR 15 – ŻOŁNIERZE CHRYSTUSA
Data emisji: 2021-11-15

Gośćmi w audycji PRZY SERCU MARYI będą dziś: pan Paweł Jaworski, założyciel ŻOŁNIERZY CHRYSTUSA i pani Katarzyna Ekiert, mama, Żołnierka Chrystusa i żołnierz Wojska Polskiego. Opowiedzą o swoim nawróceniu, ideałach męskości i kobiecości, patriotycznych wartościach, o tym, jak powstała wspólnota Żołnierzy Chrystusa, na jakim polu działa i kto może do niej należeć.

AUDYCJA NR 16 – RWANDA. KRAJ MARYI
Data emisji: 2021-11-22

28 listopada przypada rocznica rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Kibeho w afrykańskiej Rwandzie. Maryja przedstawiła się jako Matka Słowa i prosiła przede wszystkim o nawrócenie, pokutę, przyjęcie cierpienia w intencji wynagradzającej za grzechy i modlitwę różańcową. Przepowiedziała też tragiczne wydarzenia, które niedługo później miały miejsce w Rwandzie.

W przededniu rocznicy objawień zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Małgorzatą Siemiątkowską, wolontariuszką, która w tym roku wyjechała do Rwandy. Odwiedziła też miejsce objawień. Rozmawia z nią Paulina Wysocka.

AUDYCJA NR 17 – NOWENNA 1000 ZDROWAŚ MARYJO
Data emisji: 2021-11-29

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP według św. Faustyny jest wyrazem naszej miłości do Niepokalanej. Razem ze św. Faustyną i św. Maksymilianem dziękujemy Bogu za Niepokalane Poczęcie Maryi. Każde Zdrowaś Maryjo to jedna róża ofiarowane Jej w duchowym koszu. Według Dzienniczka (1412-1414) św. Faustyna trzykrotnie odprawiła Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, składającą się z odmówienia tysiąc razy dziennie Zdrowaś Maryjo.

W kaplicy św. Maksymiliana w Niepokalanowie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 29 listopada do 7 grudnia, codziennie przez 9 dni, będziemy odmawiać wspólnie pięć całych różańców z rozważaniami w pięciu blokach modlitewnych (po 20 tajemnic każdy).

Każdy blok to 200 „Zdrowasiek”. Pięć bloków to 1000 Zdrowaś Maryjo. O godz. 7:00 Eucharystia i wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zakończenie o 21:00 Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Razem 14 godzin wspólnej modlitwy w pięciu blokach, po dwie godziny każdy. Pomiędzy blokami modlitewnymi godzinne przerwy na cichą modlitwę, posiłek i odpoczynek. O 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Do udziału w Nowennie zaprasza wicekustosz Sanktuarium Niepokalanowie, o Mirosław Kopczewski.

AUDYCJA NR 18 – GODZINA ŁASKI
Data emisji: 2021-12-06

Warto w sobotę, 8 grudnia, zarezerwować czas na modlitwę. Tego dnia od 12.00.do 13.00 przypada tzw. Godzina Łaski. Tym, którzy będą modlić się w tej godzinie, Maryja podczas objawień w 1947 roku obiecała liczne łaski.

Co to jest Godzina Łaski? Kiedy ją obchodzimy? Jak należy przeżyć tę godzinę? Jaki jest stosunek Kościoła do Godziny Łaski? Na te pytania odpowie Wincenty Łaszewski, autor wielu książek, w tym m.in. publikacji pt. GODZINA ŁASKI. Rozmawiała z nim – Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 19 – SAWUBONA. DOBRZE, ŻE JESTEŚ
Data emisji: 2021-12-13

Gośćmi Pauliny Wysockiej w audycji PRZY SERCU MARYI są dziś dwie siostry nazaretanki – s. Miriam i s. Marianna. Opowiedzą nam o nowej inicjatywie nazaretańskiej pod hasłem: SAWUBONA. Takim słowem witają się ludzie w afrykańskim plemieniu Zulu. Oznacza ono „witaj, widzę Cię, jesteś dla mnie ważny, cenię Cię”. To właśnie chcą przekazać siostry nazaretanki ludziom młodym – jesteście dostrzeżeni, jesteście ważni. Dlatego powstał pomysł, by stworzyć dla młodych przestrzeń, w której będą mogli porozmawiać o tym, co dla nich ważne, by mogli zadać każde nurtujące ich pytanie.

AUDYCJA NR 20 – PRYMAS WYSZYŃSKI I PANI JAZŁOWIECKA
Data emisji: 2021-12-20

Błogosławiony Kardynał Wyszyński przez cały czas przebywał przy sercu Maryi. Miał zwyczaj każdego poranka, między 5 a 6 rano, duchowo pielgrzymować po sanktuariach Maryjnych. Najpierw odwiedzał Czarną Madonnę na Jasnej Górze, potem Matkę Miłosierdzia w Ostrej Bramie, a następnie udawał się do Szymanowa, do Matki Bożej Jazłowieckiej.

Gościem Pauliny Wysockiej w audycji PRZY SERCU MARYI będzie dziś siostra Wawrzyna CHWEDORUK, niepokalanka, która przybliży nam związki błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego z Maryją w wizerunku Pani Jazłowieckiej.

AUDYCJA NR 21 – MAŁY SZPITAL PEŁEN MAŁYCH CUDÓW
Data emisji: 2022-01-03

Na terenie województwa łódzkiego, między Łodzią a Łowiczem, znajduje się niewielka miejscowość Głowno. A w niej równie niewielki szpital. Jeszcze kilka lat temu był on na granicy upadłości. Teraz jest to prężnie działający szpital, w którym powstają coraz to nowe oddziały, pracują świetni lekarze, a pacjenci przyjeżdżają nawet z odległych części kraju. W szpitalu znajduje się Kaplica poświęcona św. Ricie z Casci, w której zgromadzono 27 relikwii różnych świętych, m.in. św. Rity, św. Maksymiliana, św. Stanisława Papczyńskiego czy św. Ojca Pio. Ale to, co najbardziej zadziwia, to cuda, które są tam na porządku dziennym. To mały szpital pełen małych cudów.

Gościem Pauliny Wysockiej w audycji PRZY SERCU MARYI jest dziś pan Dariusz Wojtasik, prezes Szpitala w Głownie i o. Mirosław Kopczewski, wikariusz Klasztoru i wicekustosz Sanktuarium w Niepokalanowie. Po raz pierwszy spotkali się, gdy pan Dariusz przyjechał do Niepokalanowa zawierzyć szpital Matce Bożej. Dziś opowiedzą co zmieniło się od tamtego czasu.

AUDYCJA NR 22 – MARYJA I WALKA DUCHOWA cz.1
Data emisji: 2022-01-10

Dlaczego szatan najbardziej boi się Maryi? Dlaczego upokarza go Jej pokora? Jak poradzić sobie z atakami złego ducha? Gdzie schować się, gdy nie radzimy sobie z pokusami?

Dziś w ramach audycji PRZY SERCU MARYI zapraszamy do wysłuchania PIERWSZEJ CZĘŚCI wykładu egzorcysty o. Marcina Ciechanowskiego, paulina, na temat roli Maryi i różańca w walce duchowej. Wykład został wygłoszony 11 października 2018 roku w kościele ojców dominikanów na warszawskim Służewie w ramach comiesięcznych spotkań „Oto Matka Twoja”.

AUDYCJA NR 23 – MARYJA I WALKA DUCHOWA cz.2
Data emisji: 2022-01-17

Czym jest prawdziwa pokora? Jak stać się prawdziwie pokornym? Dlaczego to różaniec jest najskuteczniejszą modlitwą?

Dziś w ramach audycji PRZY SERCU MARYI zapraszamy do wysłuchania DRUGIEJ CZĘŚCI wykładu egzorcysty o. Marcina Ciechanowskiego, paulina, na temat roli Maryi i różańca w walce duchowej.

AUDYCJA NR 24 – ŚWIADECTWO NAWRÓCENIA. MARTA PRZYBYŁA cz. 1
Data emisji: 2022-01-24

Dziś w ramach audycji PRZY SERCU MARYI zapraszamy do wysłuchania świadectwa nawróconej ateistki, Marty Przybyły, które wygłosiła w Niepokalanowie, w czasie styczniowego spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi”.

AUDYCJA NR 25 – ŚWIADECTWO NAWRÓCENIA. MARTA PRZYBYŁA cz. 2
Data emisji: 2022-02-07

Dziś w ramach audycji PRZY SERCU MARYI zapraszamy do wysłuchania świadectwa nawróconej ateistki, Marty Przybyły, które wygłosiła w Niepokalanowie, w czasie styczniowego spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi”.

AUDYCJA NR 26 – KILKA SŁÓW O MIŁOŚCI
Data emisji: 2022-02-14

Dzisiejszy odcinek audycji PRZY SERCU MARYI poświęcony będzie miłości. Czym jest prawdziwa miłość? Jak ją rozpoznać? Czy warto ufać emocjom? Czy każdy może znaleźć miłość? Na te i wiele innych pytań związanych z miłością próbowali znaleźć odpowiedź Paulina Wysocka i o. Mirosław Kopczewski.

AUDYCJA NR 27 – JAK RADZIĆ SOBIE W ZMAGANIU Z CHOROBĄ?
Data emisji: 2022-02-21

Dwuletnie doświadczenie życia w okresie pandemii z pewnością jest dla wielu z nas bardzo trudne. To czas uczenia się życia na nowo. Czas choroby, lęku o życie swoje i bliskich. Czas, który zweryfikował wiele relacji. Dla jednych to czas doświadczenia samotności, dla innych być może troski bliskich i pomocy z najmniej spodziewanej strony. Jak radzić sobie w okresie pandemii, choroby? Jak nie zwariować? Jak się modlić i spoglądać z wiarą w przyszłość? Na te i wiele innych pytań odpowiedział Paulinie Wysockiej o. Mirosław Kopczewski.

AUDYCJA NR 28 – CHOROBA, CIERPIENIE, ŚMIERĆ… JAK DOSTRZEC W NICH MIŁOŚĆ BOGA?
Data emisji: 2022-03-07

Druga część rozmowy Pauliny Wysockiej z o. Mirosławem Kopczewskim na temat choroby, cierpienia i śmierci. O tym, jak można dostrzec miłość Boga nawet w śmierci najbliższej osoby, jak odnaleźć sens w cierpieniu i nadzieję w chorobie…

AUDYCJA NR 29 – PATRONKA NA CZAS PANDEMII. BŁ. MARTA WIECKA
Data emisji: 2022-03-14

Jej świętość wyrastała z domu, z wielkiej wiary rodziców. Gdziekolwiek się pojawiła, pobudzała ludzi do wiary. Potrafiła jednoczyć, w miejscu pracy wprowadzała pokój.

Już w chwili śmierci zebrani przy jej łóżku byli przekonani, że żegnają niezwykłą siostrę, a późniejsze lata przyniosły tego potwierdzenie. Na grób s. Marty przychodzili wszyscy, niezależnie od wieku, wyznania i narodowości. Przychodzili i przychodzą aż do dzisiejszego dnia przekonani, że “Matuszka” pomaga im we wszystkich sprawach, z którymi się do niej zwracają.

Kim była bł. Marta Wiecka? Przyjrzyjmy się dziś mało znanej błogosławionej z diecezji pelplińskiej.

Gościem Pauliny Wysockiej w audycji PRZY SERCU MARYI będzie dziś ks. Kamil SOBIECH z diecezji pelplińskiej, który jest duchowym przyjacielem bł. Marty. Opowiedział m.in. o tym dlaczego bł. Marta Wiecka jest idealną patronką na czas pandemii i choroby.

AUDYCJA NR 30 – SKROMNY PROBOSZCZ O WIELKIM SERCU. KS. ALEKSANDER FEDOROWICZ
Data emisji: 2022-03-21

Ks. Aleksander Federowicz (1914–1965) to pierwszy proboszcz parafii św. Franciszka w Izabelinie. Kapłan niezwykły, oddany Bogu i ludziom. Skromny i pokorny. Boga dostrzegał w otaczającej Go przyrodzie i drugim człowieku. Członkowie fundacji Jego imienia, którzy dysponują wieloma świadectwami skutecznego wstawiennictwa ks. Aleksandra Federowicza, modlą się o Jego beatyfikację i wierzą, że Ci, którzy poproszą Go o wstawiennictwo, nie zawiodą się.

O księdzu Aleksandrze w audycji PRZY SERCU MARYI opowie p. Magdalena Kamińska.

AUDYCJA NR 31 – NOWENNA POMPEJAŃSKA ZA POLSKĘ
Data emisji: 2022-04-04

Nowenna Pompejańska jest częścią wydarzenia Wieczernik. Tak jak Maryja i apostołowie modlili się przez 9 dni tak na 9 dni przed zesłaniem Ducha Świętego wspólnoty Kościoła Katolickiego będą modlić się o nowe wylanie Ducha Świętego.

Podczas Nowenny będziemy modlić się przed figurą Matki Bożej Różańcowej, która peregrynuje po Polsce w tych miejscach gdzie odbywa się Męski Różaniec oraz przed obrazem Chrystusa Króla Polski. Modlitwa będzie transmitowana na kanale Niepokalanów TV w połączeniu z obrazem z Kaplicy Wieczystej Adoracji w Niepokalanowie.

TERMIN: 12 kwietnia – 4 czerwca 2022 r.

INTENCJA: aby Duch Święty zstąpił i odnowił oblicze ziemi jest po to, żeby przez łaskę Bożą ludzkie serca mogły się przemienić. Aby Chrystus mógł stać się Królem ludzkich serc.

AUDYCJA NR 32 – POMOC MA WIELKĄ MOC!
Data emisji: 2022-04-11

Czy warto poświęcić swoje siły i czas, żeby pomóc drugiej osobie? „Jeśli pomogę jednej osobie, to nie zmieni to całego świata, ale może zmienić cały świat tej jednej osoby.”

Gościem Radia Niepokalanów był p. Paweł Kret, wolontariusz, założyciel Łowickiego Stowarzyszenia – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Człowiek, który zmienił już niejeden świat na lepsze. Opowiedział m.in. o tym, jak zaczęła się jego historia pomagania, o założonym przez siebie Stowarzyszeniu, akcjach, w które wraz z przyjaciółmi się włącza i radości, jaką daje mu dzielenie się sobą z innymi. Podpowiedział nam też, jak mądrze pomagać.

AUDYCJA NR 33 – ŚWIĘTUJ MAJ, MIESIĄC MARYI
Data emisji: 2022-05-02

Rozpoczyna się miesiąc maj. Od wieków w tradycji Kościoła jest on poświęcony Maryi. To czas, gdy wierni spotykają się w kościołach na wspólnym śpiewie Litanii Loretańskiej lub na tradycyjnych majówkach pod kapliczkami z krzyżem. To także świetna okazja by odnowić lub pogłębić nasze nabożeństwo do Niepokalanej.

O tym dlaczego i jak świętować miesiąc maj, opowiedział Paulinie Wysockiej o. Mirosław Kopczewski, wicekustosz Sanktuarium w Niepokalanowie.

AUDYCJA NR 34 – SZKAPLERZ KARMELITAŃSKI cz. 1
Data emisji: 2022-05-09

Szkaplerz karmelitański Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel jest ściśle związany z historią i duchowością Zakonu Karmelitańskiego. Według tradycji Matka Boża objawiła się św. Szymonowi Stock, Generałowi Zakonu Karmelitańskiego w nocy z 15 na 16 lipca 1251 r. i powiedziała: Przyjmij, najmilszy synu, Szkaplerz twojego Zakonu. Kto w nim umrze nie dozna ognia piekielnego.

O duchowości zakonu karmelitańskiego, swoim powołaniu, o tym, czy jest karmelitański szkaplerz i dlatego warto odziać się w tę szatę Maryi opowiedział Paulinie Wysockiej i Sławomirowi Ćwiklińskiemu – karmelita bosy, o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego (Piskorz).

O. Krzysztof na co dzień zajmuje się powołaniami karmelitańskimi, jest propagatorem Szkaplerza karmelitańskiego i prowadzi kanał na Youtube: KARMEL I TY.

AUDYCJA NR 35 – SZKAPLERZ KARMELITAŃSKI cz. 2
Data emisji: 2022-05-16

Druga część rozmowy Pauliny Wysockiej i Sławomira Ćwiklińskiego z karmelitą bosym, o. Krzysztofem od Miłosierdzia Bożego (Piskorzem) na temat szkaplerza karmelitańskiego. O tym, czy jest karmelitański szkaplerz i dlaczego warto odziać się w tę szatę Maryi, jakie są związane z tym obowiązki i przywileje.