Przy Sercu Maryi

Co łączyło największych świętych? Co wspólnego mają ze sobą św. Maksymilian Kolbe, św. Stanisław Papczyński, św. Jan Paweł II czy Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, który niebawem zostanie wyniesiony na ołtarze? Otóż bez wątpienia jest to WIELKA MIŁOŚĆ DO MARYI. Istnieje pewnie wielu niekanonizowanych świętych, którzy bardzo kochali Niepokalaną, ale trudno znaleźć choć jednego kanonizowanego, który by JĄ pominął.

„Nie obawiaj się, że pokochasz Ją zbyt mocno. Nigdy nie będziesz kochać Jej dosyć” – mówiła św. Tereska od Dzieciątka Jezus, słusznie wskazując, że powinniśmy naśladować Pana Jezusa we wszystkim, także w miłości do Jego Matki. A tak mocno jak On, z pewnością nie zdołamy Jej pokochać.

„Ci, którzy twierdzą , że Kościół za dużo czasu poświęca Maryi, niech rozważą to, że sam nasz Błogosławiony Pan Jezus Chrystus poświęcił dziesięciokrotnie więcej czasu Swego życia na ziemi Maryi, niż swoim apostołom – napisał abp. Fulton Sheen, znany amerykański kaznodzieja. To prawda! Zanim Jezus rozpoczął swoją 3-letnią publiczną działalność, 30 lat spędził w ukryciu w towarzystwie Maryi.

Wielu świętych powtarzało, że Maryja jest niczym Arka Noego, w której znajdujemy schronienie przed potopem grzechu i niebezpieczeństw tego świata. Aby przetrwać, musimy się w Niej ukryć, musimy Ją pokochać. Aby ją pokochać, musimy Ją poznać. Aby ją poznać, musimy z Nią przebywać.

Dlatego zapraszam Państwa serdecznie do spędzenia czasu przy Sercu Maryi, do przyglądania się Jej, przebywania z Nią, poznawania Jej. Jestem głęboko przekonana, że gdy Ją lepiej poznamy, już nigdy nie będziemy chcieli żyć bez Niej. A Ona… nigdy nie zasłania Boga, zawsze na Niego wskazuje. Skoro Jezus przyszedł na ten świat przez Maryję, czy istnieje lepsza droga dla nas, by dojść do Niego? Czy istnieje inna, niż ta, którą wskazał nasz Zbawiciel?

W audycji „Przy Sercu Maryi” usłyszymy ciekawe rozmowy z ludźmi, którzy na swojej drodze spotkali Maryję, oddali Jej swoje życie. Usłyszymy o owocach zawierzenia Niepokalanej. Poznamy świętych, którzy postawili na Maryję. Będzie wiele tematów bezpośrednio związanych z Matką Pana, ale i takich, które tylko pośrednio się z Nią łączą.

Zapraszam w każdy poniedziałek o godz. 18.15.

Paulina Wysocka


AUDYCJE ARCHIWALNE:

AUDYCJA NR 1 – REKOLEKCJE ZAWIERZENIA W MEDJUGORIE
Data emisji: 2021-06-21

24 czerwca przypada 40. rocznica rozpoczęcia objawień w Medjugorie. Pierwsze objawienie miało miejsce w godzinach wieczornych 24 czerwca 1981 roku we wsi Bijakovići na wzgórzu Podbrdo. Następnego dnia ukształtowała się szóstka widzących, a 26 czerwca ukazująca się postać przedstawiła się jako Błogosławiona Dziewica Maryja.

Gościem Pauliny Wysockiej w pierwszym odcinku audycji „Przy Sercu Maryi” będzie o. Mirosław Kopczewski, wicekustosz Sanktuarium w Niepokalanowie, który na początku czerwca odwiedził Medjugorie. Wraz z o. Remigiuszem Trockim poprowadzili tam rekolekcje przygotowujące do Zawierzenia się Maryi. Zapraszamy do wysłuchania jego relacji o rekolekcjach, mocy płynącej z oddania się Niepokalanej, ale także o objawieniach, w których pielgrzymi mogli osobiście uczestniczyć.

 

AUDYCJA NR 2 – PRZESŁANIE DLA ŚWIATA Z MEDJUGORIE
Data emisji: 2021-07-05

W czwartek, 24 czerwca minęło 40 lat od rozpoczęcia objawień w Medjugorie. Pierwsze objawienie miało miejsce w godzinach wieczornych 24 czerwca 1981 roku we wsi Bijakovići na wzgórzu Podbrdo. Następnego dnia ukształtowala się szóstka widzących, a 26 czerwca ukazująca się postać przedstawiła się jako Błogosławiona Dziewica Maryja.

Gościem Pauliny Wysockiej w audycji „Przy Sercu Maryi” jest o. Mirosław Kopczewski, wicekustosz Sanktuarium w Niepokalanowie, który na początku czerwca odwiedził Medjugorie. W drugiej części rozmowy opowiedział o przesłaniu, jakie Maryja zostawiła dla świata w Medjugorie, a także o stanowisku Kościoła w sprawie tych objawień. Usłyszymy również o polskim Medjugorie – Gietrzwałdzie.

 

AUDYCJA NR 3 – NIEWOLNIK MARYI W MUNDURZE WEHRMACHTU cz.1
Data emisji: 2021-07-12

Przed II wojną światową, gdy gwardianem klasztoru Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie był o. Maksymilian Kolbe, było tu ponad 700 zakonników, ojców i braci. Wszyscy przeniknięci duchem o. Maksymiliana. Niepokalanów był to bowiem klasztor niezwykły – największy na świecie męski klasztor, całkowicie poświęcony Maryi. Wszystko tu miało należeć do Niepokalanej i prowadzić do Niej. Gorliwość braci była wielka, mimo ciężkich warunków życia. Maksymilian Kolbe wielokrotnie podkreślał, że celem Niepokalanowa jest zdobycie świata dla Jezusa Chrystusa przez Maryję Niepokalaną, a do tego trzeba użyć najnowocześniejszych środków, najlepszych maszyn – choćby przyszło chodzić w połatanym habicie. Wiemy, że ojciec Maksymilian zginął w niemieckim obozie zagłady w Auschwitz, oddając dobrowolnie życie za innego więźnia. Znamy historię błogosławionych Męczenników z Niepokalanowa, patronów klasztoru Radia Niepokalanów. Ale jest jeszcze wiele pięknych historii, które czekają na odkrycie.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszej części historii o bracie Janie Vianneyu Kończewskim, który przybył do Niepokalanowa w 1933 roku. Był to niezwykle gorliwy i zakochany w Niepokalanej zakonnik, nazywający siebie Niewolnikiem Maryi. Gdy franciszkanie z o. Maksymilianem trafili do Oświęcimia, jego powołali do Wehrmachtu. Chciał stamtąd uciekać, ale bał się, że z jego powodu Niepokalanów dozna prześladowań.

O losach br. Jana Vianneya opowiedział Paulinie Wysockiej jego krewny, pan Grzegorz Kończewski.

ZOBACZ TEŻ: Brat Jan Vianney Kończewski. Niewolnik Maryi w mundurze Wehrmachtu. Niezwykła historia!

 

AUDYCJA NR 4 – NIEWOLNIK MARYI W MUNDURZE WEHRMACHTU cz.2
Data emisji: 2021-07-19

Zapraszamy do wysłuchaniadrugiej części historii o bracie Janie Vianneyu Kończewskim, który przybył do Niepokalanowa w 1933 roku. Był to niezwykle gorliwy i zakochany w Niepokalanej zakonnik, nazywający siebie Niewolnikiem Maryi. Dziś usłyszymy o wojennych losach br. Jana Vianneya. Gdy franciszkanie z o. Maksymilianem trafili do Oświęcimia, jego powołali do Wehrmachtu. Chciał stamtąd uciekać, ale bał się, że z jego powodu Niepokalanów dozna prześladowań. Jego listy z frontu wschodniego są niezwykle przejmujące. Przebija z nich ogromna tęsknota za Grodem Maryi i zakonnym życiem.

O losach br. Jana Vianneya opowiedział Paulinie Wysockiej jego krewny, pan Grzegorz Kończewski.

ZOBACZ TEŻ: Brat Jan Vianney Kończewski. Niewolnik Maryi w mundurze Wehrmachtu. Niezwykła historia!

 

AUDYCJA NR 5 – WIELKIE ZAWIERZENIE NSM
Data emisji: 2021-08-02

W dniach od 6 do 22 sierpnia tego roku odbędzie się w Niepokalanowie V edycja akcji Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to akcja duchowego oddania Niepokalanej wszelkich spraw osobistego i społecznego życia. Akcja powstała z potrzeby serca, aby Matka Najświętsza zakrólowała w sercach wszystkich ludzi.

W audycji „Przy Sercu Maryi” usłyszymy dziś m.in. o tym, dlaczego warto zawierzyć wszystkie swoje sprawy Maryi. Poznamy też szczegółowy plan tegorocznego Wielkiego Zawierzenia. Na wydarzenia w Niepokalanowie zapraszają o. Mirosław Kopczewski i Paulina Wysocka.

ZOBACZ TEŻ: Program Wielkiego Zawierzenia NMP 2021

 

AUDYCJA NR 6 – PRZESŁANIE Z GIETRZWAŁDU cz. 1
Data emisji: 2021-08-23

W tym roku przypada 144. rocznica objawień maryjnych w Gietrzwałdzie. To jedyne zatwierdzone przez Kościół objawienia Matki Bożej w Polsce. W dniach od 27 czerwca do 16 września 1877 roku Maryja ukazała się ponad 160 razy trzynastoletniej Justynie Szafryńskiej i dwunastoletniej Barbarze Samulowskiej. Mimo iż Polski nie było wówczas na mapach świata, Maryja mówiła w języku polskim. Ukazywała się jako królowa zasiadająca na tronie, z Dzieciątkiem Jezus na kolanach. Pobudziło to ruch patriotyczny na ziemiach warmińskich i utrwaliło Maryjny kult w Polsce. Głównym przesłaniem Maryi dla Polaków była prośba, by codziennie odmawiali różaniec.

W audycji „PRZY SERCU MARYI” wsłuchamy się w głos Maryi płynący z Gietrzwałdu. O tym wyjątkowym miejscu opowiedział Paulinie Wysockiej Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz, autor książki o objawieniach w Gietrzwałdzie, uzdrowiony po modlitwie w tym sanktuarium. W pierwszej części rozmowy usłyszymy m.in. świadectwo pana Grzegorza.

 

AUDYCJA NR 7 – PRZESŁANIE Z GIETRZWAŁDU cz. 2
Data emisji: 2021-09-06

Dziś po raz drugi wsłuchamy się w głos Maryi płynący z Gietrzwałdu. O tym wyjątkowym miejscu opowiedział Paulinie Wysockiej Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz, autor książki o objawieniach w Gietrzwałdzie, uzdrowiony po modlitwie w tym sanktuarium. W drugiej części rozmowy usłyszymy m.in. o tym, jak rozpoczęły się objawienia w Gietrzwałdzie.

 

AUDYCJA NR 8 – PRZESŁANIE Z GIETRZWAŁDU cz. 3
Data emisji: 2021-09-13

O objawieniach w Gietrzwałdzie, wizjonerkach i przesłaniu Maryi do Polaków opowiedział Paulinie Wysockiej Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz, autor książki o objawieniach w Gietrzwałdzie, uzdrowiony po modlitwie w tym sanktuarium.

 

AUDYCJA NR 9 – PRZESŁANIE Z GIETRZWAŁDU cz. 4
Data emisji: 2021-09-20

W czwartej części rozmowy z panem Grzegorzem Kasjaniukiem usłyszymy o pytaniach zadawanych Matce Bożej przez widzące dziewczynki i poznamy odpowiedzi Niepokalanej.