POSŁUCHAJ: Matka Boża Kębelska – „W żadnym miejscu w Polsce nie ma tylu cudów Matki Bożej, co tutaj!”

matka_boza_kebelska_1Zapraszamy do wysłuchania audycji MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe o niezwykłej, słynącej cudami figurze Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy.

Swego czasu, podczas jednej z wizyt w Wąwolnicy, ówczesny kustosz i przeor Jasnej Góry, o. Teofil Krauze stwierdził w rozmowie z ks. Janem Pęziołem, że według niego „w żadnym miejscu w Polsce nie ma tylu cudów Matki Bożej, co tutaj”. Takie słowa wypowiedziane przez kustosza Jasnej Góry, mają swoją wymowę i rangę ważnego świadectwa, potwierdzającego wyjątkowość tego miejsca. Wielka liczba łask, jakie otrzymują czciciele Matki Bożej w tym miejscu, świadczy o tym, że sanktuarium w Wąwolnicy jest miejscem, które Matka Boża wybrała i w cudownej figurze Matki Bożej Kębelskiej przebywa tu już 738 lat.

Wąwolnicę koło Lublina odwiedziła Malwina Szymańska. O łaskach i cudach, które wyprosili Ci, którzy modlili się przed obrazem Matki Bożej Kębelskiej opowiedział jej ks. Jan Pęzioł, który od 1979 r. prowadzi księgę łask, uzyskanych za przyczyną Matki Bożej Kębelskiej.

Zobacz też: Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy

Homilie ks. Jana Pęzioła, diecezjalnego egzorcysty, wygłaszane podczas Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w Wąwolnicy (4. sobota miesiąca): TUTAJ

Książka księdza Jana Pęzioła o Sanktuarium w Wąwolnicy i skutecznym orędownictwie Matki Bożej: „Ja tu jestem. Cudowne dowody miłości Matki Bożej w świadectwach wiernych.

fot. za: parafia p.w. św. Wojciecha w Wąwolnicy

Audycji MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe SŁUCHAJ: czwartek: 9.10 (premiera) i ok. 20.20 (powtórka);
wtorek: 18.10 (powtórka)

Audycji archiwalnych możesz posłuchać TUTAJ