MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe

„(…) A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego i czy będzie zwlekał w ich sprawie?” (Łk 18, 7)

„Miej czas na modlitwę. To największa siła na ziemi” – uczy św. matka Teresa z Kalkuty. Wiele lat wcześniej, św. Jan Vianney zwykł mawiać: „dobrą modlitwą możemy rozkazywać niebu i ziemi”, a współczesny włoski dziennikarz Vittorio Messori dodaje: „Na historię większy wpływ mają staruszki, przesuwające paciorki różańca, niż wielcy politycy, ekonomiści, czy ludzie kultury w swoich pałacach, biurach i akademiach.” Nie można pominąć słów św. Maksymiliana, którego zdaniem – największe efekty w pracy dają… kolana.

Trudności w modlitwie są dowodem na to, że modlitwa ma moc, że diabeł się jej boi i pragnie odwieść nas od niej. Tymczasem w modlitwie bardzo ważna jest wytrwałość.  Bóg oczekuje jej od nas.  Wytrwałość jest dowodem na to, że Mu ufamy… także wtedy, gdy  życie nie układa się po naszej myśli.

MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe to nowa propozycja Radia Niepokalanów. Podpowiemy, jak ważna i jak skuteczna może być modlitwa. O co powinniśmy prosić i jak? Nie zabraknie świadectw i konkretnych wskazówek, jak się modlić i jaką modlitwą.

Na program zaprasza – Malwina Szymańska.
Słuchaj: czwartek: 9.10 (premiera) i ok. 20.20 (powtórka). Wtorek: po 18.00 (powtórka).


Audycje archiwalne:

AUDYCJA NR 1 – MODLITWA ZA NIENARODZONE DZIECI
Data emisji: 2016-10-06

Maria Bienkiewicz – niestrudzona obrończyni ludzkiego życia. Adorując Najświętszy sakrament, odmawiając różaniec i zawierzając się Matce Bożej, uratowała setki ludzkich istnień. Na antenie Radia Niepokalanów opowie między innymi o sile danej z Nieba oraz o relikwiach świętego Maksymiliana, które z pomocą franciszkanina z Niepokalanowa, ojca Mirosława Kopczewskiego, zawiozła do sejmowej kaplicy…

 

AUDYCJA NR 2 – WIELKA POKUTA. DLACZEGO JEST POTRZEBNA?
Data emisji: 2016-10-13

Wielka Pokuta (wielkapokuta.pl) – pod takim hasłem w najbliższą sobotę, 15 października na Jasnej Górze odbędzie się potężna modlitwa przebłagalna za grzechy całego Narodu Polskiego. Polacy różnych stanów i w różnym wieku u stóp Królowej Polski spotkają się, by wyprosić dla Polski przebaczenie i uzdrowienie oraz zburzyć mury zła i grzechu budowane w naszej Ojczyźnie przez wieki i pokolenia.

O tej niezwykłej inicjatywie w dzisiejszym programie MKR- Modlitewne Koło Ratunkowe. Gośćmi Malwiny Szymańskiej będą: ks. Dominik Chmielewski, Maciej Bodasiński oraz Lech Dokowicz.

 

AUDYCJA NR 3 – JAK MODLIĆ SIĘ ZA DUSZE CZYŚĆCOWE?
Data emisji: 2016-10-20

Jak modlić się za dusze, cierpiące w czyśćcu? Czy dusze Te mogą nam pomóc? I jaką relację z Nimi miał św. Maksymilian? Między innymi na te pytania odpowiedział ojciec Mirosław Kopczewski, franciszkanian. (UWAGA! O modlitwie za dusz czyśćcowe mówi także Andrzej Wronka, w audycji nr 53 – patrz niżej).

 

AUDYCJA NR 4 – ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, CZ. 1
Data emisji: 2016-10-27

Ci, którzy zawierzyli się Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski otrzymali wiele łask.
Uwikłani w grzechy – idą do spowiedzi; żyjący w związkach niesakramentalnych – wychodzą z nich i regulują sprawy małżeństwa i życia rodzinnego; bezdzietni – rodzą dzieci, a zadłużeni – wychodzą z długów. Dla Matki Bożej nie ma sytuacji bez wyjścia!

O tym wszystkim w najbliższej audycji „MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe.” Gościem Malwiny Szymańskiej będzie Maria Emmanuel Dziemian, misjonarka świecka, koordynatorka zawierzeń, które raz w miesiącu odbywają się na Jasnej Górze. Malwinie Szymańskiej opowie m.in. o tym, co to znaczy zawierzyć się  Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski? Gdzie można tego dokonać i w jaki sposób? A także o licznych świadectwach osób, które takiego zawierzenia dokonały.

Zobacz też:
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze
Oddaj się Maryi w Niepokalanowie

 

AUDYCJA NR 5 – ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, CZ. 2
Data emisji: 2016-11-03

„Dary Boże to nie są ogórki, by je kisić. O nich trzeba mówić.” Kolejna audycja MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe poświęcona będzie takim właśnie darom. Padnie odpowiedź m.in. na pytania: czy „Zawierzenia” można dokonać tylko na Jasnej Górze oraz czym różni się „Zawierzenie” od modlitwy. Będzie mowa także o małżeństwie,  które po 17 latach doczekało się potomstwa oraz m.in. o tym, jak ważne jest, by wynagradzać Bogu zło, którego się dopuściliśmy…

Zobacz też:
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze
Oddaj się Maryi w Niepokalanowie

 

AUDYCJA NR 6 – ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, CZ. 3
Data emisji: 2016-11-10

Przed nami kolejne, trzecie już „spotkanie” z tematem, dotyczącym Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Dzisiaj gościem Malwiny Szymańskiej będą Ci, którzy zawierzyli Matce Najświętszej, otrzymali łaski,
o które prosili i dziś nam o tym opowiedzą…

Zobacz też:
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze
Oddaj się Maryi w Niepokalanowie

 

AUDYCJA NR 7 – ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, CZ. 4
Data emisji: 2016-11-17

Gościem Malwiny Szymańskiej będzie pani Barbara Rajczyk, uzdrowiona z nowotworu po tym, jak po rekolekcjach w Niepokalanowie zawierzyła się Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Zobacz też:
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze
Oddaj się Maryi w Niepokalanowie

 

AUDYCJA NR 8 – MOC CUDOWNEGO MEDALIKA
Data emisji: 2016-11-24

27 listopada przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. O łaskach, jakie obiecał Matka Boża tym, którzy będą go nosili zwłaszcza na szyi w najbliższym programie MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe. Zapraszają: o. Mirosław Kopczewski i Malwina Szymańska.

 

AUDYCJA NR 9 – GODZINA ŁASKI
Data emisji: 2016-12-01

8 grudnia w południe będziemy po raz kolejny obchodzić GODZINĘ ŁASKI. Godzina łaski związana jest z objawieniami Matki Bożej Róży Duchownej w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech. Co to jest GODZINA ŁASKI, jak ją obchodzić i „skąd się wzięła”? O tym w dzisiejszym programie opowie nam franciszkanin, ojciec Rajmund Marszałkowski.

 

AUDYCJA NR 10 – POST
Data emisji: 2016-12-08

Czy przez post możemy wyprosić łaski u Pana Boga? To pytanie, na które między innymi padnie odpowiedź w dzisiejszej audycji „MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe.” Gościem programu będzie o. Mirosław Kopczewski.

 

AUDYCJA NR 11 – ŚW. MAKSYMILIAN CZYNI CUDA. DAJ MU SZANSĘ! 
Data emisji: 2016-12-15

W jednym z numerów Rycerza Niepokalanej pojawiło się świadectwo p. Stanisława, który w swojej parafii modlił się przed obrazem świętego Maksymiliana:

„Biorę Cię na pośrednika. Spraw, by dobry Bóg ujął lat z mojego życia według swej łaskawości, a dodał mej umierającej żonie. Przecież już za parę miesięcy są najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia i jej urodziny. Proszę Cię, Maksiu, nie zwlekaj. Sprawa jest podobna do Twojej i wymaga szybkiej decyzji (…) Gdzieś wewnątrz usłyszałem wyraźny głos, a może to była tylko moja natrętna myśl – PÓŁ ROKU (…) Zgoda Maksiu, dziękuję Ci.”

Żona Pana Stanisława zmarła dokładnie pół roku później, przeżywając w pełnej świadomości z mężem i rodziną, święta Bożego Narodzenia…

W tej audycji MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe o skutecznym wstawiennictwie świętego Maksymiliana.

 

AUDYCJA NR 12 – PRZEBACZENIE. Dlaczego jest tak istotne, by otrzymać łaski, o które prosimy?
Data emisji: 2016-12-22

Czy świąteczna atmosfera zmiękcza nasze serca? Czy w czasie świąt łatwiej przebaczamy innym? Chyba tak! Dlatego dzisiaj właśnie Malwina Szymańska poruszy w swoim programie temat PRZEBACZENIA. Gniew bowiem, skrywana uraza, złość na innych są, jak się okazuje, częstą przyczyną chorób nie tylko ducha, ale i ciała.

Posłuchajmy audycji MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe, a może łatwiej będzie nam w te święta wyciągnąć dłoń do tych, którzy, jak nam się wydaje, bardzo nas skrzywdzili.

 

AUDYCJA NR 13 – O MOCY KAPŁAŃSKIEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA PRZEZ NAŁOŻENIE RĄK
Data emisji: 2016-12-29

„Tak szybko jak zachwycamy się łaską uzdrowienia, tak szybko jesteśmy w stanie ją zanegować. To działanie złego ducha” – mówi pijar – ojciec Piotr Różański. I zaraz dodaje „Nie bójcie się prosić kapłanów o błogosławieństwo przez nałożenie rąk, Pan Jezus nigdzie nie mówi – módlcie się za chorych, tylko mówi – uzdrawiajcie chorych”!

O uzdrowieniu właśnie i niezwykłej mocy kapłańskiego błogosławieństwa przez nałożenie rąk z ojcem Piotrem Różańskim rozmawiała Malwina Szymańska.

 

AUDYCJA NR 14 – O DOBREJ I OWOCNEJ MODLITWIE (OGÓLNIE)
Data emisji: 2017-01-05

„Więcej osób nawróciło się przez choroby i krzyż niż przez to, ze wszystko układało się po ich myśli” – mówi ojciec Mirosław Kopczewski. O dobrej i owocnej modlitwie porozmawia z nim dziś Malwina Szymańska.

 

AUDYCJA NR 16 – KOMU SZCZEGÓLNIE POMAGA ŚW. STANISŁAW PAPCZYŃSKI?
Data emisji: 2017-01-19

W dzisiejszym programie „MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe”
o obcowaniu świętych i o tym, że święci skutecznie wstawiają się za nami do Pana Boga.

Między innymi o tym, w jaki sposób i komu szczególnie lubi pomagać święty ojciec Stanisław Papczyński opowie dzisiejszy gość Malwiny Szymańskiej – ks. Wojciech Skóra, kustosz sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii.

 

AUDYCJA NR 17 – MODLITWA UWIELBIENIA. DLACZEGO JEST TAK SKUTECZNA?
Data emisji: 2017-01-26

W dzisiejszym programie „MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe”
o modlitwie uwielbienia. Gościem Malwiny Szymańskiej będzie o. Remigiusz Trocki.

 

AUDYCJA NR 18 – MODLITWA PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM, CZ. 1
Data emisji: 2017-02-02

Dzisiaj mowa będzie o ratunku, jakim jest modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
Opowie o tym o. Mirosław Kopczewski.

 

AUDYCJA NR 19 – MODLITWA PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM, CZ. 2
Data emisji: 2017-02-09

Dzisiaj w dalszym ciągu mowa będzie o ratunku, jakim jest modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
Opowie o tym o. Mirosław Kopczewski.

 

AUDYCJA NR 20 – MATKA BOŻA KĘBELSKA W WĄWOLNICY
– „W ŻADNYM MIEJSCU W POLSCE NIE MA TYLU CUDÓW MATKI BOŻEJ, CO TUTAJ”

Data emisji: 2017-02-16

Swego czasu, podczas jednej z wizyt w Wąwolnicy, ówczesny kustosz i przeor Jasnej Góry, o. Teofil Krauze stwierdził w rozmowie z ks. Janem Pęziołem, że według niego „w żadnym miejscu w Polsce nie ma tylu cudów Matki Bożej, co tutaj”. Takie słowa wypowiedziane przez kustosza Jasnej Góry, mają swoją wymowę i rangę ważnego świadectwa, potwierdzającego wyjątkowość tego miejsca. Wielka liczba łask, jakie otrzymują czciciele Matki Bożej w tym miejscu, świadczy o tym, że sanktuarium w Wąwolnicy jest miejscem, które Matka Boża wybrała i w cudownej figurze Matki Bożej Kębelskiej przebywa tu już 738 lat.

Wąwolnicę koło Lublina odwiedziła Malwina Szymańska. O łaskach i cudach, które wyprosili Ci, którzy modlili się przed obrazem Matki Bożej Kębelskiej opowiedział jej ks. Jan Pęzioł, który od 1979 r. prowadzi księgę łask, uzyskanych za przyczyną Matki Bożej Kębelskiej.

Zobacz też: Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy

Homilie ks. Jana Pęzioła, diecezjalnego egzorcysty, wygłaszane podczas Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w Wąwolnicy (4. sobota miesiąca): TUTAJ

Książka księdza Jana Pęzioła o Sanktuarium w Wąwolnicy i skutecznym orędownictwie Matki Bożej: „Ja tu jestem. Cudowne dowody miłości Matki Bożej w świadectwach wiernych.

 

AUDYCJA NR 21 – EUCHARYSTIA
Data emisji: 2017-02-23

Katarzyna Emmerich pisała: „Widziałam, jak łaski Boskie spływają na tych, którzy uczęszczają na Msze święte i jak często jedna osoba z rodziny, która Mszy świętej słuchała, przynosi błogosławieństwo Boskie, dla całego domu… ” O wartości Eucharystii mowa będzie w dzisiejszym programie MKR- Modlitewne Koło Ratunkowe. Zapraszają Malwina Szymańska i ojciec Mirosław Kopczewski.

AUDYCJA NR 22 – NOWENNA POMPEJAŃSKA, CZ.1
Data emisji: 2017-03-02

Dzisiaj Malwina Szymańska, wspólnie ze swoimi gośćmi – Agnieszką Woś i Markiem Woś – opowiedzą o Nowennie Pompejańskiej i łaskach, jakimi Matka Boża obdarza tych, którzy odmawiają tę nowennę.

AUDYCJA NR 23 –  NOWENNA POMPEJAŃSKA, CZ.2
Data emisji: 2017-03-09

II część materiału, poświęconego nowennie nie do odparcia, jak zwykło nazywać się Nowennę Pompejańską.

AUDYCJA NR 24 – CUDA ŚW. JÓZEFA
Data emisji: 2017-03-16

W dzisiejszym programie MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe głos zabiorą autorki książki „Cuda św, Józefa. Świadectwa i modlitwy.” Opowiedzą o tym, jak bardzo skutecznym orędownikiem w niebie jest ziemski ojciec Chrystusa.

AUDYCJA NR 25 – SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Data emisji: 2017-03-23

Dzisiejsze Modlitewne Koło Ratunkowe poświęcone będzie sakramentowi pokuty.

AUDYCJA NR 26 – PIESZA NOCNA PIELGRZYMKA Z MIEDNIEWIC DO NIEPOKALANOWA, CZ.1
Data emisji: 2017-03-30

Dzisiaj w ramach audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe Malwina Szymańska wspólnie ze swoimi gośćmi opowie Państwu o nocnej pielgrzymce z Miedniewic do Niepokalanowa, która odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca.

AUDYCJA NR 27 – PIESZA NOCNA PIELGRZYMKA Z MIEDNIEWIC DO NIEPOKALANOWA, CZ.2
Data emisji: 2017-04-06

Tym razem pielgrzymi podzielą się z nami świadectwami łask, jakie otrzymali, dzięki – jak wierzą – tej pielgrzymce i oddaniu swoich spraw Matce Najświętszej.

AUDYCJA NR 28 – PIESZA NOCNA PIELGRZYMKA Z MIEDNIEWIC DO NIEPOKALANOWA, CZ.3
Data emisji: 2017-04-13

W ostatnich dwóch programach MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe mowa była o nocnej pielgrzymce z Miedniewic do Niepokalanowa. Nie każdy wie, że pielgrzymka ta jest kontynuacją pielgrzymek, które wiele lat wcześniej organizowane były z Błonia do Niepokalanowa. Przed nami trzecia – ostatnia część materiału Malwiny Szymańskiej zachęcającego do pielgrzymowania w każdą drugą sobotę miesiąca…

AUDYCJA NR 29 – ŚWIADECTWO ANDRZEJA Z ZIELONEJ GÓRY, CZ.1
Data emisji: 2017-04-20

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe o mocy modlitwy wstawienniczej i dobrej spowiedzi. Niezwykłego świadectwa Andrzeja z Zielonej Góry wysłuchała Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 30 – ŚWIADECTWO ANDRZEJA Z ZIELONEJ GÓRY, CZ.2
Data emisji: 2017-04-27

Tydzień temu gościem Malwiny Szymańskiej był Andrzej z Zielonej Góry, który opowiadał o swoim niezwykłym doświadczeniu życia w ciemności i nawróceniu. W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe ciąg dalszy tej rozmowy. Dziś nasz gość opowie
o TRAKTATCIE O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Dlaczego szerzy to nabożeństwo, zapoczątkowane przez świętego Ludwika Marię Grignon de Montforta i jak nabożeństwo to zmienia jego życie…

AUDYCJA NR 31 – MODLITWY ANIOŁA, PRZEKAZANE PASTUSZKOM Z FATIMY
Data emisji: 2017-05-04

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe mowa będzie o modlitwach, których Anioł nauczył dzieci w Fatimie. Gościem Malwiny Szymańskiej będzie franciszkanin, ojciec Zbigniew Deryło.

AUDYCJA NR 32 – ANDRZEJ DUFFEK O POBYCIE „PO DRUGIEJ STRONIE” I NIEZWYKŁEJ SILE MODLITWY, CZ. 1
Data emisji: 2017-05-11

Andrzej Duffek to gdański przedsiębiorca, opozycjonista działający w latach osiemdziesiątych w Federacji Młodzieży Walczącej i oddany kibic Lechii Gdańsk. W 2003 roku uległ poważnemu wypadkowi. Mimo sprawnego działania ratowników i lekarzy na blisko dwa miesiące zapadł w śpiączkę, podczas której sztucznie podtrzymywano jego funkcje życiowe. Odbył wówczas podróż, która absolutnie zmieniła jego życie, spojrzenie na ludzi i ten świat…

Dzisiaj opowie nam o swoim pobycie „po drugiej stronie” i sile modlitwy tych, którzy wstawiali się za nim do Boga.
Rozmawia Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 33 – ANDRZEJ DUFFEK O POBYCIE „PO DRUGIEJ STRONIE” I NIEZWYKŁEJ SILE MODLITWY, CZ. 2
Data emisji: 2017-05-18

AUDYCJA NR 34 – PIOTR CHOMICKI I JEGO PIESZA PIELGRZYMKA Z GIETRZWAŁDU DO KIBEHO, CZ.1
Data emisji: 2017-05-25

Pielgrzymował samotnie prawie przez 11 miesięcy, przez trzy kontynenty, 14 krajów, w różnych warunkach atmosferycznych, przez kraje bezpieczne i mniej bezpieczne…

Wyruszył z Gietrzwałdu – jedynego miejsca objawień Maryjnych w Polsce, uznanych przez Kościół Katolicki – do Kibeho w Rwandzie
(czyt. Kibeho – tak samo, jak się pisze) – jedynego miejsca objawień Maryjnych, uznanych przez Kościół, w Afryce. Zrobił pieszo 6.200 km.

Jak zmieniła go ta droga? Czego dowiedział się o sobie, Bogu, Maryi i innych ludziach podczas tej wędrówki? O tym opowie Piotr Chomicki z Fundacji Holy Mary Team.

AUDYCJA NR 35 – PIOTR CHOMICKI I JEGO PIESZA PIELGRZYMKA Z GIETRZWAŁDU DO KIBEHO, CZ.2
Data emisji: 2017-06-01

AUDYCJA NR 36 – ŚWIADECTWO UZDROWIENIA NA REKOLEKCJACH PROWADZONYCH
PRZEZ OJCA JAMESA MANJACKALA

Data emisji: 2017-06-08

d 15 do 18 czerwca w Warszawie odbędą się rekolekcje prowadzone przez ojca Jamesa Manjackala. O tym konkretnym spotkaniu, ale także o cudownych uzdrowieniach, jakie dokonują się podczas, prowadzonych przez ojca Jamesa rekolekcjach opowiedzą goście Malwiny Szymańskiej.

AUDYCJA NR 37 – EUCHARYSTIA
Data emisji: 2017-06-15

Gościem Malwiny Szymańskiej będzie ojciec Mirosław Kopczewski, a rozmowa będzie poświęcona Eucharystii.

AUDYCJA NR 38 – NABOŻEŃSTWO DO NIEPOKALANEGO SERCA MARYI W PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA
Data emisji: 2017-06-22

13 lipca 1917 r. w Fatimie Matka Boża powiedziała: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.

Siedem lat po zakończeniu fatimskich objawień Matka Boża zezwoliła siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej części tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. O tym nabożeństwie właśnie dziś w ramach audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe opowie franciszkanin, ojciec Zbigniew Deryło.

AUDYCJA NR 39 – O ZAUFANIU, MODLITWIE I „ZAMADLANIU” PANA BOGA
Data emisji: 2017-06-29

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe – o zaufaniu, modlitwie i „zamadlaniu” Pana Boga. Gościem Malwiny Szymańskiej będzie pijar, ojciec Piotr Różański.

AUDYCJA NR 40 – WIELKIE ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI W NIEPOKALANOWIE
Data emisji: 2017-07-27

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe gościem Malwiny Szymańskiej będzie ojciec Mirosław Kopczewski, który opowie o Wielkim Zawierzeniu Niepokalanemu Sercu Maryi, które w dniach 6-22 sierpnia odbędzie się w Niepokalanowie.

AUDYCJA NR 41 – ŚWIADECTWO ZAWIERZENIA NIEPOKALANEMU SERCU MARYI, CZ. 1
Data emisji: 2017-08-03

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe swoim świadectwem na temat Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski podzieli się z nami Gabriela Federowicz. Rozmawiała z nią Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 42 – ŚWIADECTWO ZAWIERZENIA NIEPOKALANEMU SERCU MARYI, CZ. 2
Data emisji: 2017-08-10

Dziś w audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe o najlepszym i najpotężniejszym kole ratunkowym.
Do tego pięknym i pokornym. O Matce Bożej! Przed nami świadectwo Marysi.

AUDYCJA NR 43 – WIELKIE ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI W NIEPOKALANOWIE
Data emisji: 2017-08-17

W Niepokalanowie trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny była centralnym punktem, trwającego jeszcze do 22 sierpnia, Wielkiego Zawierzenia. Ojciec Mirosław Kopczewski, pomysłodawca odbywającej się w Niepokalanowie „akcji modlitewnej” podsumuje dzisiaj to, co wydarzyło się do tej pory i zaprosi na dalsze wydarzenia, związane z Wielkim Zawierzeniem. Rozmawia z Nim – Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 44 – EGZORCYSTA – KS. JAN PĘZIOŁ O MATCE BOŻEJ, MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ
ORAZ NIEPOKALANOWIE I ŚW. MAKSYMILIANIE

Data emisji: 2017-08-31

Podczas trwającego w dniach 6-22 sierpnia Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Niepokalanów, a także Radio Niepokalanów odwiedził ks. Jan Pęzioł. Rozmawiała z nim Malwina Szymańska i to On będzie gościem dzisiejszego programu „MKR- Modlitewne Koło Ratunkowe”.

AUDYCJA NR 45 – ROŻANIEC DO GRANIC, CZ.1
Data emisji: 2017-09-07

„Rosja organizuje manewry wojskowe pod hasłem Zapad 2017 (czyli Zachód 2017), a my zapraszamy na nasze manewry modlitewne, gdzie milion żołnierzy Matki Bożej, uda się nie tylko na zachód, ale także na wschód, północ i południe – i tam w ramach polskich manewrów będziemy modlić się na różańcu… ” Tak o akcji „Różaniec do granic” mówi Maciej Bodasiński. Rozmawiała z nim Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 46 – ROŻANIEC DO GRANIC, CZ.2
Data emisji: 2017-09-07

W programie MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe, Malwina Szymańska zaprasza na II część materiału, dotyczącego akcji „Różaniec do granic.” Dziś wysłuchamy materiału, zarejestrowanego podczas konferencji w Sekretariacie Episkopatu Polski. Wzięli w niej udział: Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski – Biskup Artur Miziński oraz organizatorzy z Fundacji Solo Dios Basta – Lech Dokowicz i Maciej Bodasiński.

AUDYCJA NR 47 – KORONA MARYI W NIEPOKALANOWIE
Data emisji: 2017-09-21

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe o spotkaniu Różańcowym, które pod hasłem „Korona Maryi” odbędzie się w Niepokalanowie.

AUDYCJA NR 48 – WIELKIE ZAWIERZENIE NIEPOKALANMU SERCU MARYI W NIEPOKALANOWIE:
ŚWIADECTWO EWY ZIĘTEK

Data emisji: 2017-09-28

O dawaniu świadectwa w codziennym życiu, o znaczeniu modlitwy, o zawierzeniu Matce Bożej i ufności Bogu opowiedzą dziś aktorka, Ewa Ziętek i ojciec Mirosław Kopczewski. Wypowiedzi zostały zarejestrowane podczas Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, które w sierpniu odbyło się w Niepokalanowie.

AUDYCJA NR 49 – WINCENTY ŁASZEWSKI O MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ, CZ.1
Data emisji: 2017-10-05

Przez cały październik w „Modlitewnym Kole Ratunkowym” mowa będzie o najskuteczniejszej broni, jaką daje nam Matka Boża w walce ze złem i pokusami tego świata. Jest nią RÓŻANIEC.

Gościem najbliższych kilku audycji będzie Wincenty Łaszewski – doktor teologii, pisarz, tłumacz, badacz w zakresie antropologii mariologicznej. Międzynarodowy autorytet w temacie objawień, w szczególności związanych z fenomenem Fatimy. Specjalista w zakresie analizy teologiczno-antrolologicznej proroctw, dotyczących Polski. Członek Światowego Apostolatu Fatimskiego. Współpracownik ośrodków fatimskich na całym świecie. Autor wielu książek, w tym książki pt. „Wszystko o Różańcu, który może wszystko.”

Dziś, w rozmowie z Malwiną Szymańską, opowie o metodach odmawiania różańca, czyli o tym, co robić i ja go odmawiać, by był skuteczny….

AUDYCJA NR 50 – WINCENTY ŁASZEWSKI O MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ, CZ.2
Data emisji: 2017-10-12

Przed nami drugie spotkanie z Wincentym Łaszewskim, który w dalszym ciągu opowiadał będzie o sposobach odmawiania różańca…

AUDYCJA NR 51 – WINCENTY ŁASZEWSKI O MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ, CZ.3
Data emisji: 2017-10-19

Dziś w ramach audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe trzecie już spotkanie z Wincentym Łaszewskim, który opowiadał nam będzie o mocy modlitwy różańcowej.

AUDYCJA NR 52 – WINCENTY ŁASZEWSKI O MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ, CZ.4
Data emisji: 2017-10-26

Dziś w ramach programu MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe czwarta, ostatnia już audycja z udziałem Wincentego Łaszewskiego
na temat modlitwy różańcowej.
Na program zaprasza Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 53 – ANDRZEJ WRONKA O MODLITWIE ZA DUSZE CZYŚĆCOWE
Data emisji: 2017-11-09

Andrzej Wronka, podejmujący temat sekt, błędnych duchowości, psychomanipulacji, współczesnych elementów wojny informacyjnej będzie gościem najbliższego programu MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe. W audycji mowa będzie o modlitwie za dusze czyśćcowe. Będzie to zapis konferencji wygłoszonej przez p. Andrzeja w minioną sobotę (04 listopada) w Klasztor OO. Franciszkanów, Niepokalanów podczas kolejnego spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi.” (UWAGA! O modlitwie za dusz czyśćcowe mówi także o. Mirosław Kopczewski, w audycji nr 3 – patrz wyżej).

AUDYCJA NR 54 – Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP wg św. siostry Faustyny w Niepokalanowie
Data emisji: 2017-11-16

Nowenna ta będzie odprawiana w tym roku w Niepokalanowie. Jak do niej dołączyć? O tym w najbliższej audycji. Gościem programu będzie o. Mirosław Kopczewski – inicjator tego wydarzenia, jak także odbywającego się w sierpniu w Niepokalanowie – Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

AUDYCJA NR 55 – Zostałam uzdrowiona ze złośliwego nowotworu – ŚWIADECTWO
Data emisji: 2017-11-23

Pani Zofia została uzdrowiona ze złośliwego nowotworu. Uzdrowienie nastąpiło podczas rekolekcji w Niepokalanowie – Lasku. W audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe przedstawiamy Jej świadectwo, którym podzieliła się podczas spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi” – 7 października 2017 r. Spotkania te organizowane są przez Klasztor OO. Franciszkanów, Niepokalanów w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

AUDYCJA NR 56 – Owoce regularnej modlitwy różańcowej: świadectwo o. Mirosława Kopczewskiego
Data emisji: 2017-11-30

Gościem Malwiny Szymańskiej jest ojciec Mirosław Kopczewski, który podzielił się z nami swoim świadectwem regularnego odmawiania modlitwy różańcowej.

AUDYCJA NR 57 – Modlitwa miłości 
Data emisji: 2017-12-14

Gościem Malwiny Szymańskiej jest Uliana. Opowie o modlitwie miłości, która zaowocowała pomysłem na spędzenie niezwykłego Sylwestra – Sylwestra z Maryją w Niepokalanowie.

AUDYCJA NR 58 – Modlitwa sercem
Data emisji: 2017-12-28

Gościem Malwiny Szymańskiej jest ojciec Mirosław Kopczewski, który opowiada o „modlitwie sercem”, czyli jak modlić się świadomie, aktywnie, uważnie i owocnie.

AUDYCJA NR 59 – Rok św. Józefa
Data emisji: 2018-01-04

W dzisiejszej audycji mowa jest m.in. o tym, dlaczego warto odwiedzić w tym roku Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu…

AUDYCJA NR 60 – Nabożeństwo 30-dniowe do św. Józefa
Data emisji: 2018-01-11

W dzisiejszym odcinku dowiemy się więcej na temat modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa. Malwina Szymańska opowiada na czym polega szczególnie skuteczne i owocne 30-dniowe nabożeństwo do św. Józefa, polecane zwłaszcza w trudnych sytuacjach.

AUDYCJA NR 61 – Świadectwo uzdrowienia za wstawiennictwem o. Pio
Data emisji: 2018-01-18

O obcowaniu świętych, modlitwie za zmarłych i mówieniu „DZIĘKUJĘ” – o tym w dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe. Zaprasza Malwina Szymańska. Jej gościem jest Elżbieta, której niezwykła historia rozpoczyna się od pielgrzymki do San Giovanni Rotondo.

AUDYCJA NR 62 – O znaczeniu rekolekcji w życiu duchowym
Data emisji: 2018-01-25

Dziś w programie MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe o znaczeniu rekolekcji w naszym życiu duchowym opowie o. Mirosław Kopczewski. – W życiu każdego człowieka powinien być przynajmniej raz w roku czas na rekolekcje wyjazdowe: dla małżeństw, rodzin, młodzieży, czy innych. Warto poszukać czegoś dla siebie – mówi franciszkanin i dodaje: – W życiu byłem na wielu rekolekcjach i z każdych wyniosłem coś dla siebie. Rekolekcji warto poszukać zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy na zakręcie, gdy wali nam się życie. Warto wtedy odejść do ciszy, by usłyszeć, co Pan Bóg ma nam do powiedzenia o naszym życiu. Na program zaprasza Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 63 – Wartość cierpienia w życiu człowieka cz. 1
Data emisji: 2018-02-01

Przed nami w programie MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe pierwsza z trzech części rozmowy o wartości cierpienia w naszym życiu… Swoim świadectwem dzieli się ks. Piotr Krasuski, kapelan szpitala powiatowego w Wołominie.

AUDYCJA NR 64 – Wartość cierpienia w życiu człowieka cz. 2
Data emisji: 2018-02-08

Przed nami w programie MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe druga z trzech części rozmowy o wartości cierpienia w naszym życiu… Swoim świadectwem dzieli się ks. Piotr Krasuski, kapelan szpitala powiatowego w Wołominie.

AUDYCJA NR 65 – Wartość cierpienia w życiu człowieka cz. 3
Data emisji: 2018-02-15

Przed nami w programie MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe trzecia, ostatnia części rozmowy o wartości cierpienia w naszym życiu… Swoim świadectwem dzieli się ks. Piotr Krasuski, kapelan szpitala powiatowego w Wołominie.

AUDYCJA NR 66 – Dobra spowiedź święta
Data emisji: 2018-02-22

„Gdy idziemy się wyspowiadać, musimy zrozumieć, co w ten sposób zrobimy. Można powiedzieć, że wyjmiemy gwoździe ukrzyżowanemu Panu” – powiedział kiedyś św. Jan Maria Vianney…

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe mowa będzie właśnie o wyjmowaniu gwoździ z ciała Pana Jezusa… Gościem programu będzie o. Mirosław Kopczewski, który opowie o dobrej spowiedzi…

AUDYCJA NR 67 – Modlitwa za kapłanów
Data emisji: 2018-03-01

Kiedyś św. Jan Maria Vianney powiedział: „Nie ma złych kapłanów. Są tylko tacy, za których wierni za mało się modlą”.

Dlaczego modlitwa za kapłanów jest ważna? Jakie formy modlitwy za kapłanów warto polecić i jak Niepokalanów zamierza uczcić 100. rocznicę święceń kapłańskich św. Maksymiliana, która przypada 28 kwietnia 2018 r.? Opowiada o. Mirosław Kopczewski.

AUDYCJA NR 68 – Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi
Data emisji: 2018-03-08

Dzisiaj w ramach audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe wysłuchamy wypowiedzi o. Mirosława Kopczewskiego na temat ZAWIERZENIA NIEPOKALANEMU SERCU MARYI. Wypowiedź została zarejestrowana podczas ostatniego spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi.”

AUDYCJA NR 69 – Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy cz. 1
Data emisji: 2018-03-15

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe gościem będzie Grzegorz Kasjaniuk – dziennikarz i autor książki „Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy”.

Grzegorz Kasjaniuk odwiedził Niepokalanów w pierwszą sobotę marca, kiedy to wziął udział w organizowanym tu spotkaniu z cyklu „Oddaj się Maryi” i opowiedział o swoim cudownym uzdrowieniu oraz nawróceniu, a także o miłości do Matki Bożej i modlitwy różańcowej, o odmawianie której prosiła Maryja m.in. w Gietrzwałdzie. Przed nami pierwsza część jego wypowiedzi. Posłuchajmy.

AUDYCJA NR 70 – Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy cz. 2
Data emisji: 2018-03-22

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe gościem będzie Grzegorz Kasjaniuk – dziennikarz i autor książki „Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy”.

Grzegorz Kasjaniuk odwiedził Niepokalanów w pierwszą sobotę marca, kiedy to wziął udział w organizowanym tu spotkaniu z cyklu „Oddaj się Maryi” i opowiedział o swoim cudownym uzdrowieniu oraz nawróceniu, a także o miłości do Matki Bożej i modlitwy różańcowej, o odmawianie której prosiła Maryja m.in. w Gietrzwałdzie. Przed nami druga część jego wypowiedzi. Posłuchajmy.

AUDYCJA NR 71 – Apostolstwo ofiarowania cierpienia
Data emisji: 2018-03-29

O znaczeniu cierpienia, jego wielkiej wartości, a także Apostolstwie ofiarowania cierpienia opowiada pani Wiesława Kowalska. Usłyszymy również o niezwykłym wizerunku cierpiącego Jezusa w koronie cierniowej, który został znaleziony 19 marca 1983 roku we Francji, a o którym usłyszeć i zobaczyć go można też: TUTAJ.

O znaczeniu cierpienia w życiu człowieka opowiadał również ks. Piotr Krasuski, kapelan szpitala w Wołominie w audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe odcinek nr. 64 i 65.

AUDYCJA NR 72 – Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel
Data emisji: 2018-04-05

Dziś w ramach programu MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe pragniemy państwa zachęcić do modlitwy za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca.

O tym, jak skutecznym jest orędownikiem w codziennych sprawach – Malwina Szymańska rozmawiała z Tomaszem Terlikowskim, autorem najnowszej biografii ojca Wenantego, wydanej pod wymownym tytułem: „Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel„.

Przeczytaj również o kolejnej książce Tomasza Terlikowskiego, w której zaprasza nas do podjęcia rekolekcji z o. Wenantym Katarzyńcem: „Mała droga Wenantego Katarzyńca. Rekolekcje z polskim Szarbelem„.

AUDYCJA NR 73 – Świadectwo Leszka Podoleckiego, opiekującego się więźniami i bezdomnymi
Data emisji: 2018-04-12

Dziś w ramach audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe zapraszam do wysłuchania świadectwa Leszka Podoleckiego ze Świnoujścia – założyciela fundacji „Instytut Św. Brata Alberta”, opiekującego się byłymi więźniami i bezdomnymi oraz Bractwa Trzeźwości „ARKA”.

Leszek Podolecki był gościem ostatniego spotkania „Oddaj się Maryi”, które odbyło się w sobotę 7 kwietnia 2018 r. w Niepokalanowie.

AUDYCJA NR 74 – Pielgrzymi Bożego Miłosierdzia: świadectwo Romana Zięby
Data emisji: 2018-04-19

Mówią, że modlą się nogami. Pielgrzymują po świecie od 8 lat. Byli m.in. w Gruzji, na Ukrainie, w Rwandzie, w Norwegii, pielgrzymowali po Kubie… Nie każdy wie, że to Oni właśnie, pielgrzymując od miejsca do miejsca, omadlali granice Polski, zanim wszyscy otoczyliśmy je różańcem 7 października 2017 roku…

Pielgrzymi Bożego Miłosierdzia, bo o nich mowa, regularnie odwiedzają Niepokalanów. To tu spotykają się przed każdą wyprawą. Tu ją omawiają, planują, oddają Maryi.

W pierwszą sobotę kwietnia można było wysłuchać ich świadectwa. Tydzień temu emitowaliśmy świadectwo Leszka Podoleckiego, duchowego ojca Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia, Prezesa Fundacji Instytut św. Brata Alberta, w tym tygodniu zaś usłyszymy świadectwo Romana Zięby, którego wiele lat temu właśnie Leszek Podolecki nauczył odmawiać różaniec… (Leszek Podolecki był gościem poprzedniego odcinka – 73. – audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe).

Zapraszamy do wysłuchania świadectwa Pielgrzyma Bożego Miłosierdzia, Romana Zięby. Materiał został zarejestrowany w pierwszą sobotę miesiąca, podczas spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi.”

AUDYCJA NR 75 – Świadectwo uzdrowienia fizycznego i duchowego: Katarzyna Straburzyńska
Data emisji: 2018-05-03

Wiele lat układa sobie życie po swojemu… Podarła obrazek z Jezusem Miłosiernym, zainteresowała się okultyzmem. Kiedy straciła wszystko, zawołała do Pana… Dziś uzdrowiona duchowo oraz fizycznie, ewangelizuje innych i z pełną odpowiedzialnością, jako psycholog mówi – lęków i zranień „nie zabierze” żadna terapia. Zabrać je może tylko JEZUS.

Katarzyna Straburzyńska, autorka książki „Dotyk Miłości” w rozmowie z Malwiną Szymańską opowie o swoim nawróceniu, doświadczeniu żywej obecności Boga, uzdrowieniach z nowotworów i o tym, co w życiu jest najważniejsze….

AUDYCJA NR 76 – Nabożeństwo majowe
Data emisji: 2018-05-10

Dziś w ramach audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe wysłuchamy wypowiedzi Wincentego Łaszewskiego na temat nabożeństwa majowego. Wypowiedź została zarejestrowana podczas ostatniego spotkania „Oddaj się Maryi” (5 maja 2018 r.). Za pomoc w nagraniu dziękujemy bratu Jerzemu z Niepokalanowa.

AUDYCJA NR 77 – Cuda św. Maksymiliana
Data emisji: 2018-05-17

Sam wielokrotnie doświadczył pomocy Matki Bożej, teraz pomaga innym. Św. Maksymilian Kolbe pragnie być „ambasadorem” w naszych sprawach przed Bogiem. Warto skorzystać z Jego wstawiennictwa. O tym wszystkim będzie mowa w dzisiejszej audycji MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe.

Gościem Malwiny Szymańskiej będzie o. Mirosław Kopczewski, autor wstępu do książki „Cuda św. Maksymiliana Marii Kolbego. Świadectwa i modlitwy.

AUDYCJA NR 78 – Modlitwa za kapłanów i Apostolat „Margaretka”
Data emisji: 2018-05-24

Dziś, kiedy przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i w roku, kiedy świętujemy 100. rocznicę święceń kapłańskich św. Maksymiliana… w audycji MKR- Modlitewne Koło Ratunkowe słów kilka do wszystkich, którym bliska jest modlitwa za kapłanów skieruje ks. dr Bogusław Nagel, kapłan Archidiecezji Krakowskiej, Opiekun Krajowy Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka.”

Materiał został zarejestrowany 28 kwietnia 2018 r. w Niepokalanowie podczas oficjalnych obchodów setnej rocznicy święceń kapłańskich św. Maksymiliana. Za pomoc w nagraniu dziękujemy bratu Jerzemu z Niepokalanowa.

O modlitwie za kapłanów opowiadał także o. Mirosław Kopczewski w odcinku nr. 67.

AUDYCJA NR 79 – Jak realizować życzenia Matki Bożej z Fatimy w rodzinie?
Data emisji: 2018-05-31

W dzisiejszym programie MKR-MODLITEWNE KOŁO RATUNKOWE wysłuchamy wypowiedzi Wincentego Łaszewskiego na temat: „Jak realizować życzenia Matki Bożej z Fatimy w rodzinie.”

Materiał został zarejestrowany podczas Ogólnopolskiego Spotkania Rodzin, które odbyło się w miniony weekend w Niepokalanowie. Za pomoc w rejestracji wypowiedzi dziękujemy bratu Jerzemu z Niepokalanowa.

AUDYCJA NR 80 – Świadectwo włoskiego egzorcysty o. Cipriano de Meo
Data emisji: 2018-06-07

W sobotę, 02 czerwca, podczas spotkania „Oddaj się Maryi” gościł w Niepokalanowie włoski egzorcysta – o. Cipriano de Meo [czyt. Czipriano de Meo].

W dzisiejszym programie MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe, usłyszymy fragment Jego wypowiedzi, dotyczącej m.in. okularów św. Maksymiliana, które zmaterializowały się podczas jednego z egzorcyzmów oraz komentarza do tego, o czym opowiadał o. Cipriano w Niepokalanowie, ojca Mirosława Kopczewskiego, wikariusza tutejszego klasztoru.

Za tłumaczenie wypowiedzi o. Cipriano dziękujemy ojcu Piotrowi Szczepańskiemu, wikariuszowi warszawskiej prowincji oo. Franciszkanów.

AUDYCJA NR 81 – Małgorzata Pabis o o. Dolindo Ruotolo
Data emisji: 2018-06-14

Gościem Malwiny Szymańskiej w programie MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe będzie dziennikarka i autorka wielu książek Małgorzata Pabis. Wspólnie porozmawiają m.in. na temat księdza Dolindo Ruotolo.

AUDYCJA NR 82 – Świat duchowy jest realny!
Data emisji: 2018-06-21

Świat duchowy jest dużo bardziej realny niż ten świat, który wkoło widzimy, który za jakiś czas rozsypie się, rozpadnie i zginie… przestałem się więc emocjonować tym światem, zacząłem emocjonować się tamtym światem…, bo Ci, co żyli – umierają, a Ci, co umarli – żyją… – tak w rozmowie z Malwiną Szymańską mówi jej dzisiejszy gość – Arkadiusz Łodziewski.

AUDYCJA NR 83 – Spacery Miłosierdzia
Data emisji: 2018-06-28

Spacery Miłosierdzia i Ławeczka na offie… z tego znany jest między innymi ksiądz Michał Misiak…. i o tym porozmawia z nim oraz z Anną Otocką Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 84 – Wakacje z Bogiem
Data emisji: 2018-07-05

O zabieraniu ze sobą Boga na wakacje porozmawia z ojcem Mirosławem Kopczewskim Malwina Szymańska….

AUDYCJA NR 85 – Wielkie Zawierzenie 2018
Data emisji: 2018-07-12

Ks. Dominik Chmielewski, Wincenty Łaszewski, Małgorzata Nawrocka, Grzegorz Kasjaniuk, Maciej Bodasiński, ks. Stefan Irla – egzorcysta i Inni – będą gośćmi tegorocznego Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

Wszystko, podobnie, jak w minionym roku, działo się będzie w dniach 6-22 sierpnia. O szczegółach, gościach i konferencjach oraz radiowych transmisjach – z ojcem Mirosławem Kopczewskim rozmawiała Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 86 – Świadectwo Rafała Piecha – prezydenta Siemianowic Ślaskich, który zawierzył swoje miasto Maryi
Data emisji: 2018-07-19

7 lipca Niepokalanów odwiedził prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech. Podczas Spotkania „Oddaj się Maryi” opowiedział świadectwo, jak Maryja opiekuje się jego miastem i mieszkańcami. Dziś w ramach audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe posłuchamy tego świadectwa.

AUDYCJA NR 87 – Lipcowe Zawierzenie
Data emisji: 2018-07-26

W dzisiejszym programie MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe wysłuchamy słów ojca Mirosława Kopczewskiego, które skierował do tych, którzy wzięli udział w lipcowym spotkaniu z cyklu „Oddaj się Maryi”. Za rejestrację  nagrania dziękujemy bratu Jerzemu z Niepokalanowa.

AUDYCJA NR 89 – Trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi
Data emisji: 2018-08-09

Przed nami program MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe, w którym gość Malwiny Szymańskiej – o. Mirosław Kopczewski skomentuje idę Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i opowie o tym, dlaczego zawierzenie Maryi jest znakomitą odpowiedzią na szerzące się w świecie zło….

AUDYCJA NR 90 – Niepokalana jest dla nas ratunkiem!
Data emisji: 2018-08-16

W Niepokalanowie trwa Wielkie Zawierzenie. Wśród zaproszonych gościł znalazł się także ks. Dominik Chmielewski. O ratunku, jakim jest dla nas Niepokalana – wspólnie z Nim oraz z o. Remigiuszem Trockim i o. Mirosławem Kopczewskim rozmawiała Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 91 – Podsumowanie Wielkiego Zawierzenia 2018
Data emisji: 2018-08-23

Wczoraj w w Niepokalanowie zakończyło się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Była to już II edycja tej wielkiej akcji modlitewnej. Wspólnie z Malwiną Szymańską podsumuje ją pomysłodawca przedsięwzięcia – o. Mirosław Kopczewski. Posłuchajmy!

AUDYCJA NR 92 – Świadectwo nawrócenia: Paweł Grala
Data emisji: 2018-08-30

O byciu na dnie i o drodze odkrywania Pana Boga, opowie dziś Paweł Grala. Rozmawiała z Nim Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 93 – Basia z Mazur opowiada o uzdrowieniu z nowotworu
Data emisji: 2018-09-06

Choć mieszka na Mazurach, do Niepokalanowa przyjeżdża każdego roku od prawie 40 lat… tu bowiem jako młoda żona i matka została uzdrowiona z nowotworu… Historia niewiarygodna, która wydarzyła się naprawdę… Posłuchajmy Malwiny Szymańskiej i jej dzisiejszych gości…

AUDYCJA NR 94 – Zainwestuj w wieczność!
Data emisji: 2018-09-13

Życie leci, jak autostrada, a my chcemy się tu instalować. Gdzie? Na autostradzie! My nie stąd! Zainwestuj w wieczność” – mówi gość dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe – ojciec Stanisław Jarosz. Rozmawiała z nim – Malwina Szymańska. Posłuchajmy!

AUDYCJA NR 95 – Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC
Data emisji: 2018-09-20

W obecnym roku przeżywamy Jubileusz 100-lecia (stu-lecia) od stygmatyzacji Świętego Ojca Pio oraz 50-lecia Jego przejścia do domu Ojca. W ramach obchodów tego jubileuszu zapraszamy do udziału w akcji „Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC”.

Organizatorzy akcji, Krakowska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, zapraszają wszystkich wiernych, by zwłaszcza w niedzielę (w dniu wspomnienia ojca Pio) modlili się w intencji swoich bliskich w czyśćcu cierpiących.

Odpowiadając niejako na ten apel, zapraszamy teraz do wysłuchania rozmowy Malwiny Szymańskiej i ojca Mirosława Kopczewskiego na temat modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

AUDYCJA NR 96 – Komunia Święta
Data emisji: 2018-09-27

Dziś w audycji mowa będzie o Komunii Świętej. Zagadnienie w rozmowie z Malwiną Szymańską wyjaśni – ojciec Mirosław Kopczewski.

AUDYCJA NR 97 – Moc Pisma Świętego: świadectwo Jacka
Data emisji: 2018-10-04

Jacek jest biznesmenem. Pewnego dnia „przez przypadek” znalazł Pismo Święte. Leżało na masce Jego samochodu. To odmieniło Jego życie. Opowie nam o tym wspólnie z ojcem Mirosławem Kopczewskim. A rozmawiała z nimi Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 98 – Skuteczna modlitwa różańcowa cz. 1
Data emisji: 2018-10-11

O skutecznej modlitwie różańcowej opowie Wincenty Łaszewski – doktor teologii, pisarz, tłumacz, badacz w zakresie antropologii mariologicznej. Międzynarodowy autorytet w temacie objawień, w szczególności związanych z fenomenem Fatimy. Specjalista w zakresie analizy teologiczno-antropologicznej proroctw, pw. dotyczących Polski. Członek Światowego Apostolatu Fatimskiego. Współpracownik ośrodków fatimskich na całym świecie.

Poznamy wiele cennych rad, które pomogą nam skuteczniej i owocniej odmawiać różaniec. Posłuchajmy!

AUDYCJA NR 99 – Skuteczna modlitwa różańcowa cz. 2
Data emisji: 2018-10-18

„Różaniec jest moją ulubioną modlitwą. To cudowna modlitwa w swojej prostocie i głębi” – mówił św. Jan Paweł II.

Dziś kolejna część rozmowy Malwiny Szymańskiej z Wincentym Łaszewskim na temat skutecznej modlitwy różańcowej.

AUDYCJA NR 100 – Zwycięstwa różańcowe
Data emisji: 2018-10-25

Jak oddanie się Maryi i modlitwa różańcowa zmieniały historię Polski i świata? O tym w dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe. Gościem Malwiny Szymańskiej będzie Wiesława Kowalska.

AUDYCJA NR 101 – Jak odprawiać nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca
Data emisji: 2018-11-01

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe zaproszenie, które kierujemy do wszystkich czcicieli Matki Bożej! Zaproszenie do praktykowania pierwszych sobót miesiąca.

W listopadzie minie dwa lata, odkąd w Niepokalanowie odbywają się spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi”. O małym jubileuszu i o nie – spoczywaniu na laurach mowa będzie w dzisiejszej audycji. Na rozmowę z o. Mirosławem Kopczewskim zaprasza Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 102 – Dlaczego lepiej modlić się za DUSZE W CZYŚĆCU CIERPIĄCE niż za grzeszników?
Data emisji: 2018-11-08

Co o czyśćcu mówiła Matka Boża w Fatimie oraz dlaczego lepiej modlić się za dusze czyśćcowe niż za grzeszników? Między innymi na te pytania odpowie Wincenty Łaszewski – gość listopadowego spotkania „Oddaj się Maryi” w Niepokalanowie.

AUDYCJA NR 103 – Sztafeta Różańcowa
Data emisji: 2018-11-15

Dziś w audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe mowa będzie o modlitwie różańcowej, a dokładnie o Sztafecie Różańcowej za Ojczyznę, której pomysł zrodził się w Niepokalanowie. Z jej pomysłodawcą – o. Mirosławem Kopczewskim – rozmawiała Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 104 – Bukiet róż dla Maryi: Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem wg. św. Faustyny
Data emisji: 2018-11-22

I ty możesz, jak św. Faustyna przygotować wielki bukiet duchowych róż. Każde „Zdrowaś Maryjo” to jedna róża. Ile tych róż podarujesz Jej tym razem?

W Niepokalanowie już po raz drugi będzie odmawiana Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem wg św. Faustyny. Nowenna ta polega na odmawianiu 1000 „Zdrowasiek” codziennie, przez 9 dni – od 29 listopada do 7 grudnia. Wyzwanie nie łatwe, ale ojcowie franciszkanie wierzą, że uda się to zrealizować. Modlitwa będzie prowadzona w kaplicy św. Maksymiliana od 7.00 do 21.00.

O wszystkim opowie na antenie Radia Niepokalanów – o. Mirosław Kopczewski.

AUDYCJA NR 105 – Godzina Łaski
Data emisji: 2018-11-29

Warto w sobotę, 8 grudnia, zarezerwować czas na modlitwę. Tego dnia od 12.00.do 13.00 przypada tzw. Godzina Łaski. Tym, którzy będą modlić się w tej godzinie, Maryja podczas objawień w 1947 roku obiecała liczne łaski.

Co to jest Godzina Łaski? Kiedy ją obchodzimy? Jak należy przeżyć tę godzinę? Jaki jest stosunek Kościoła do Godziny Łaski?

Na te pytania odpowie Wincenty Łaszewski, autor wielu książek, w tym m.in. publikacji pt. GODZINA ŁASKI. Rozmawiała z nim – Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 106 – Modlitwa za dzieci poczęte
Data emisji: 2018-12-06

„Bardzo potrzebna jest modlitwa, ratująca życie dzieci poczętych i krzyk naszych serc do nieba, by proceder zabijania nienarodzonych dzieci został wstrzymany, bo tam, gdzie zabija się życie poczęte, tam na pewno przyjdzie również i konsekwencja, nie tylko w rodzinie, ale także w Ojczyźnie” – apeluje Wiesława Kowalska.

W rozmowie z Malwiną Szymańską w najbliższej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe przybliży modlitwę na nienarodzone dzieci, powie o skali aborcji oraz zachęci do przybycia do Niepokalanowa w dniu 8 grudnia tego roku, kiedy to szczególnie będziemy się modlić za dzieci poczęte.

AUDYCJA NR 107 – Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP wg. św. Faustyny – reportaż
Data emisji: 2018-12-13

Łaski, jakie wylały się w tych dniach na poszczególne osoby, na Polskę, a może i świat są niezliczone. Kilkadziesiąt osób w kaplicy św. Maksymiliana, a wiele innych dzięki transmisji na żywo w interencie, uczestniczyło w Niepokalanowie w Nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia. Była to Nowenna, jak mówi się powszechnie, wg świętej Faustyny. Nowenna ta, odprawiana kilka razy w życiu przez Sekretarkę Bożego Miłosierdzia, polega na odmawianiu tysiąca „Zdrowaś Maryjo” każdego dnia przez 9 dni w okresie: 29 listopada – 7 grudnia.

Jedno „Zdrowaś” to jedna róża – mówi pomysłodawca wielkiej akcji modlitewnej w Niepokalanowie – ojciec Mirosław Kopczewski. Wśród uczestników Nowenny nie zabrakło śmiałków, którzy podarowali Maryi maksymalną ilość „Zdrowasiek”, czyli 9 tysięcy róż. Na pytanie, czy jest to trudne odpowiadają „Dla chcącego nic trudnego…” Nie ilość jednak, a jakość modlitwy jest najważniejsza – podkreśla ojciec Mirosław Kopczewski. Z uczestnikami Nowenny rozmawiała Malwina Szymańska.

W materiale wykorzystano fragment utworu zespołu Guadalupe pt. „Niepokalane Poczęcie”. 

AUDYCJA NR 108 – Co to jest Niepokalane Poczęcie?
Data emisji: 2018-12-20

W Adwencie w sposób szczególny wpatrujmy się w Matkę Bożą. Kontemplujemy Jej postawę, Jej piękno, zaufanie, które okazała Bogu… Czekając z jednej strony na Boże Narodzenie, z drugiej mając w pamięci nie tak dawną uroczystość, dziś w audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe, ojciec Mirosław Kopczewski dokładnie wyjaśni, co to jest Niepokalane Poczęcie. Rozmawiała z Nim Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 109 – Cud nad Wisłą
Data emisji: 2018-12-27

Gościem dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe będzie o. Mariusz Bigiel, jezuita. Opowie nam o „Cudzie nad Wisłą”, który stał się pretekstem do snucia rozważań nad tym, co musi stać się, by dziś/współcześnie dokonał się Cud nad Teresinką…

Nagranie zostało zarejestrowane podczas grudniowego spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi”. Za jego udostępnienie dziękujemy ojcom franciszkanom w Niepokalanowie.

AUDYCJA NR 110 – Bóg silniejszy niż syndrom poaborcyjny cz. 1
Data emisji: 2019-01-03

Pani Wiesława przez 38 lata cierpiała na depresję, która w rzeczywistości okazała się syndromem poaborycyjnym…

O tym, jak poradziła sobie z nim i jak to się stało, że dziś otwarcie może mówić o czterech dokonanych aborcjach i w ten sposób przyczynia się do pomocy innym kobietom, które zmagają się z podobnymi problemami – opowie w najbliższej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe.

AUDYCJA NR 111 – Bóg silniejszy niż syndrom poaborcyjny cz. 2
Data emisji: 2019-01-10

II część opowieści p. Wiesławy, która po czterech aborcjach, 38 lat żyła w depresji. W tej części opowie o tym, w jaki sposób poznała płeć dzieci oraz o tym, że postanowiła nadać im imiona…

AUDYCJA NR 112 – Modlitewna Sztafeta Różańcowa raz jeszcze
Data emisji: 2019-01-17

W audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe przypomnienie – wciąż można dołączać do „sztafety różańcowej”, która „biegnie” już od 27 października 2018 roku. Zatrzyma się dopiero 15 sierpnia roku 2020. W tej chwili bierze w niej udział ponad tysiąc osób. Kolejni chętni – poszukiwani! Właśnie dziś o tym – z ojcem Mirosławem Kopczewskim będzie rozmawiać Malwina Szymańska

AUDYCJA NR 113 – Pokonywanie trudności w małżeństwie i rodzinie
Data emisji: 2019-01-24

Dziś gościem audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe będzie ks. Marek Dziewiecki, który opowie o „Pokonywaniu trudności w małżeństwie i rodzinie.”

Nagranie zostało zarejestrowane podczas styczniowego spotkania „Oddaj się Maryi” w Niepokalanowie. Za jego nagranie i udostępnienie dziękujemy ojcom franciszkanom.

AUDYCJA NR 114 – Pokonywanie trudności w małżeństwie i rodzinie cz. 2
Data emisji: 2019-01-31

Dlaczego okazywanie wzajemnej miłości przez małżonków jest tak ważne w ich związku? Jak nie mylić wychowania z czymś, co wychowaniem nie jest – np. z rozpieszczaniem… Jak reagować, gdy w domu mamy kogoś uzależnionego? Jak postępować w przypadku, gdy odkryjemy, że zostaliśmy zdradzeni przez męża/ lub żonę?

Częściowo na te pytania odpowiadał ks. Marek Dziewiecki tydzień temu, w dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe, będzie kontynuował swoje rozważania.

AUDYCJA NR 115 – Z Maryją za rękę… – s. Anna Maria Pudełko AP
Data emisji: 2019-02-07

„Jeśli weźmiesz Maryję za rękę i powiesz Jej: – Naucz mnie kochać Jezusa, Boga, bo ja nie potrafię… Maryja będzie Cię uczyć. Dzień po dniu…. A najpiękniejszym sposobem, by zbliżyć się do Maryi i Jezusa jest modlitwa różańcowa” – mówi siostra Anna Maria Pudełko AP. To Ona będzie gościem najbliższej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe. Nagranie zostało zarejestrowane podczas pierwszej soboty lutego w ramach spotkania „Oddaj się Maryi”. Za jego rejestrację i udostępnienie dziękujemy ojcom franciszkanom z Niepokalanowa.

AUDYCJA NR 116 – Ekspiacja za grzechy przeciwko życiu
Data emisji: 2019-03-07

Gościem Malwiny Szymańskiej jest pani Wiesława Kowalska, która opowiada o tym, jak ważne jest przebłaganie Boga za grzechy przeciwko życiu.

AUDYCJA NR 117 – Ekspiacja za grzechy przeciwko życiu – konferencja p. Wiesławy Kowalskiej: MODLITWA MATKI
Data emisji: 2019-03-14

Wciąż zapraszamy do Niepokalanowa, by modlić się za grzechy przeciwko życiu… W minioną sobotę (09.03.2019 r.) odbyła się pierwsza z trzech zaplanowanych w Niepokalanowie wspólnotowych modlitw ekspiacyjnych. Tematem przewodnim była MODLITWA MATKI. Konferencję wygłosiła Wiesława Kowalska. Posłuchajmy.

AUDYCJA NR 118 – Ekspiacja za grzechy przeciwko życiu – konferencja p. Wiesławy Kowalskiej: MODLITWA OJCA
Data emisji: 2019-03-21

Wciąż zapraszamy do Niepokalanowa, by modlić się za grzechy przeciwko życiu… W minioną sobotę (16.03.2019 r.) odbyła się druga z trzech zaplanowanych w Niepokalanowie wspólnotowych modlitw ekspiacyjnych. Tematem przewodnim była MODLITWA OJCA. Konferencję wygłosiła Wiesława Kowalska. Posłuchajmy.

AUDYCJA NR 119 – Ks. Aleksander Federowicz
Data emisji: 2019-03-28

Ks. Aleksander Federowicz to budowniczy i pierwszy proboszcz parafii św. Franciszka w Izabelinie koło Warszawy. Ks. Aleksander zmarł w opinii świętości w 1965 r. Dziś o jego pamięć i beatyfikację zabiegają członkowie Fundacji im. Księdza Aleksandra Federowicza „Przyjaciele Alego”. Z przedstawicielką tejże Fundacji, Magdaleną Kamińską, rozmawiała Malwina Szymańska. W audycji mowa m.in. o tym, dlaczego warto modlić się za wstawiennictwem księdza Alego.

AUDYCJA NR 120 – Maryja, Nowa Ewa
Data emisji: 2019-04-04

Dziś gościem audycji MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe będzie dr Iwona Zielonka. Wysłuchamy jej konferencji, którą głosiła podczas marcowego spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi”. Temat tych rozważań brzmiał „Maryja – nowa Ewa”.

AUDYCJA NR 121 – Co nowego w Niepokalanowie?
Data emisji: 2019-04-11

Gościem Malwiny Szymańskiej będzie ojciec Mirosław Kopczewski, który podsumuje to, co działo się niedawno w Niepokalanowie i opowie o kolejnych inicjatywach tutejszych franciszkanów.

AUDYCJA NR 122 – Modlitwa za kapłanów
Data emisji: 2019-04-18

Dziś, w Wielki Czwartek, w dniu, kiedy wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa o znaczeniu modlitwy za kapłanów – z ojcem Mirosławem Kopczewskim porozmawia Malwina Szymańska..

AUDYCJA NR 123 – Rekolekcje ignacjańskie
Data emisji: 2019-04-25

Tematem dzisiejszej audycji są rekolekcje ignacjańskie.

AUDYCJA NR 124 – II Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka
Data emisji: 2019-05-02

Za nami II Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz grup i wspólnot modlących się za kapłanów. Spotkanie to odbyło się w Niepokalanowie. Dziś w audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe wysłuchamy konferencji, którą tego dnia wygłosił ks. Bogusław Nagel – Opiekun Krajowy Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”.

AUDYCJA NR 125 – Pojednanie z Bogiem – ks. Marek Dziewiecki
Data emisji: 2019-05-09

Co to znaczy pojednać się z Bogiem? Jak to zrobić? Czy dobra spowiedź wystarczy? Dziś w audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe opowie nam o tym ks. Marek Dziewiecki. Będzie to pierwsza część konferencji, którą wygłosił w Niepokalanowie w pierwszą sobotę maja podczas spotkania „Oddaj się Maryi”. Za jej udostępnienie dziękujemy ojcom franciszkanom.

AUDYCJA NR 126 – Pojednanie ze sobą – ks. Marek Dziewiecki
Data emisji: 2019-05-16

Co to znaczy pojednać się ze sobą? Jak to zrobić? Dziś w audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe opowie nam o tym ks. Marek Dziewiecki. Będzie to druga część konferencji, którą wygłosił w Niepokalanowie w pierwszą sobotę maja podczas spotkania „Oddaj się Maryi”. Za jej udostępnienie dziękujemy ojcom franciszkanom.

AUDYCJA NR 127 – Świadectwo uzdrowienia z białaczki p. Aliny
Data emisji: 2019-05-23

Pani Alina dowiedziała się z internetu o odbywających się w Niepokalanowie Zawierzeniach Niepokalanemu Sercu Maryi. Przyjechała i oddał Matce Bożej chorobę nowotworową (białaczkę). Dziś jest zdrowa. Oto jej świadectwo.

AUDYCJA NR 128 – JEDNO Z DZIESIĘCIU: Po co nam przykazania?
Data emisji: 2019-05-30

Przed nami MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe. Zaprasza Malwina Szymańska. Dziś jej gościem będzie o. Mirosław Kopczewski, który spróbuje odpowiedzieć na pytanie – po co nam przykazania?

AUDYCJA NR 129 – JEDNO Z DZIESIĘCIU: 10. Nie będziesz pożądał żadnej rzeczy, która należy do bliźniego Twego
Data emisji: 2019-06-06

Przed nami MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe. Zaprasza Malwina Szymańska. Dziś jej gościem będzie o. Mirosław Kopczewski, który wyjaśni nam na czym polega dziesiąte przykazanie: Nie będziesz pożądał żadnej rzeczy, która należy do bliźniego Twego.

AUDYCJA NR 130 – JEDNO Z DZIESIĘCIU: 9. Nie będziesz pożądał żony bliźniego Twego
Data emisji: 2019-06-13

Malwina Szymańska wspólnie z o. Mirosławem Kopczewskim zaprasza na kolejne rozważanie, dotyczące 10 przykazań. Dziś mowa będzie o przykazaniu nr 9.

AUDYCJA NR 131 – Eucharystia
Data emisji: 2019-06-20

Malwina Szymańska wspólnie z o. Mirosławem Kopczewskim rozmawiają dziś o Eucharystii.

AUDYCJA NR 132 – JEDNO Z DZIESIĘCIU: 8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu
Data emisji: 2019-06-27

Malwina Szymańska wspólnie z o. Mirosławem Kopczewskim zaprasza na kolejne rozważanie, dotyczące 10 przykazań. Dziś mowa będzie o przykazaniu nr 8.