Niepokalanów: Oddaj się Maryi – każda pierwsza sobota miesiąca

W Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca (przez cały rok, także w wakacje) odbywają się spotkania z cyklu: Oddaj się Maryi.

W programie spotkań: konferencja i świadectwa, Eucharystia z oddaniem siebie i wszystkich spraw Niepokalanej, możliwość wstąpienia do MI, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

Każdy może otrzymać pamiątkowy akt oddania z własnym podpisem oraz wypisanymi sprawami i osobami zawierzonymi Niepokalanemu Sercu Maryi, a także Cudowne Medaliki i inne materiały związane z aktami oddania.

Czym jest spotkanie Oddaj się Maryi

Spotkanie Oddaj się Maryi jest modlitewnym zebraniem wiernych pragnących pogłębić swoją relację z Matką Bożą poprzez całkowite zawierzenie Jej siebie i swoich spraw. Inspirowane jest zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, które od wielu lat odbywa się, co miesiąc na Jasnej Górze. O te nabożeństwa prosiła Matka Boża w Fatimie. 

Program:

9.30 Konferencja i świadectwa w sali św. Bonawentury.

11.00 Eucharystia z oddaniem siebie i wszystkich spraw Niepokalanej, możliwość wstąpienia do MI

12.00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

Dla kogo?

Adresowane jest do wszystkich szukających u Maryi ratunku:

  • członków Rycerstwa Niepokalanej i tych, którzy już oddali się Niepokalanej celem pogłębienia, poszerzenia, wzmocnienia, ponowienia tego oddania i oddania konkretnych spraw;
  • kto nie jest w Rycerstwie Niepokalanej i jeszcze nie oddał siebie Niepokalanej, celem poznania Maryi i przyjęcia Jej jako matki (wypełnienie testamentu z Krzyża), oddanie się Jej matczynej opiece i oddanie konkretnych spraw.

Kiedy i jaki jest program?

Spotkanie odbywa się raz w miesiącu, w każdą pierwszą sobotę w Niepokalanowie.

Początek spotkania w sali świętego Bonawentury, z tyłu Bazyliki, o godz. 9.30. Na wstępie konferencja wyjaśniająca ideę oddania się Maryi połączona ze świadectwami.

W trakcie konferencji będzie można nabyć:
– specjalnie przygotowane Akty oddania Niepokalanemu Sercu Maryi: siebie, Rodziny, Parafii, Firmy, Władz Samorządowych;
– karteczki do wpisywania spraw, które pragniemy oddać Niepokalanej;
– Cudowne Medaliki
– i inne materiały.

Podczas konferencji na karteczkach piszemy prośby do Matki Bożej i wypełniamy nabyte Akty.

Po konferencji przejdziemy do Bazyliki, gdzie o godz. 11.00 sprawowana jest Msza święta z oddaniem siebie i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi. Eucharystia (11.00) i nabożeństwo wynagradzające (12.00) są transmitowane przez Radio Niepokalanów. 

Wypisane karteczki ze sprawami poleconymi Maryi składamy w koszu przed ołtarzem.

Wypełnione Akty zatrzymujemy przy sobie i po indywidualnym odczytaniu po Eucharystii zabieramy do swoich domów.

Aktu oddania siebie Niepokalanemu Sercu Maryi dokonamy po kazaniu. W tym celu będziemy wykorzystywać różne teksty zaproponowane przez Kościół (np. Piusa XII z 1942 r., kard. Hlonda z 1946 r., św. Jana Pawła II z 1984, śluby jasnogórskie kard. Wyszyńskiego itp.). Nie chodzi tu bowiem o konkretne słowa, ale o decyzję woli całkowitego oddania Maryi. Podstawą biblijną jest przyjęcie testamentu z krzyża.

Swoje sprawy oddajemy Matce Bożej za pomocą przygotowanych karteczek, które będą składane w koszyczku u stóp Niepokalanej. W tych intencjach sprawowana jest Msza święta w pierwszą sobotę oraz codziennie odmawiany Różaniec w kaplicy klasztornej.

Znakiem zewnętrznym oddania się jest noszenie Cudownego Medalika.

Po Komunii świętej osoby odpowiednio wcześniej przygotowane będą mogły wstąpić do Rycerstwa Niepokalanej.

Po Mszy świętej (ok. 12.00 – transmisja radiowa) jest adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową w intencji wszystkich powierzonych Maryi sprawach, 15-minutowe rozważanie tajemnic różańcowych.

Po błogosławieństwie, w indywidualnej modlitwie dokonujemy oddania Niepokalanemu Sercu Maryi: siebie, rodziny, firmy, instytucji, parafii – według nabytych Aktów.

W trakcie całego spotkania będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

***

Ze spotkań „Oddaj się Maryi” zrodziło się w naturalny sposób – Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, które po raz pierwszy odbyło się w roku 2017. Wielkie Zawierzenie trwa zawsze od 6* do 22** sierpnia i na stałe wpisało się w kalendarz niepokalanowskich wydarzeń.

* Tego dnia, 6 sierpnia,  rozpoczyna się  Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz jest to jednoczesnie POCZĄTEK NIEPOKALANOWA – 6 sierpnia 1927 r. Ojciec Maksymilian Kolbe na ziemiach ofiarowanych mu przez księcia Jana Druckiego-Lubeckiego pod budowę Niepokalanowa postawił figurkę Maryi. To od niej wszystko się zaczęło!

** 22 sierpnia, czyli w rocznicę ustanowienia święta Maryi Królowej i poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez Ojca Świętego Piusa XII w 1942 roku.

6-14 sierpnia – CZĘŚĆ BŁAGALNA (zawierzenie dziedzictwa Kolbińskiego gospodarki i przemysłu, dzieł ewangelizacji, rządzących, bezpieczeństwa narodowego, sportu, mediów, służby zdrowia, kultury, edukacji, rodzin).

15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

16-22 sierpnia – CZĘŚĆ DZIĘKCZYNNA (dziękczynienie za miłość Boga, za stworzenie, za dar życia, za zbawienie w Kościele, za bliskich, za powołanie, za Maryję).

POCZYTAJ/POSŁUCHAJ:
Wielkie Zawierzenie 2017
Wielkie Zawierzenie 2018
Płyta -Pamiątka Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, które w 2017 roku miało miejsce w Niepokalanowie
Nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca – o nie prosiła Matka Boża w Fatimie

Wszystkie relacje (zapis kazań, modlitwy różańcowej z rozważaniami, świadectw oraz konferencji), zarówno ze spotkań z cyklu „Oddaj się Maryi” oraz z Wielkiego Zawierzenia są zamieszczane  na stronie Radia Niepokalanów w sposób chronologiczny oraz otagowane: Tag (na głównej strornie): Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski