Niepokalanów: Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

W piątek, 6 sierpnia rozpoczyna się w Niepokalanowie Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Każdego dnia będzie można zawierzyć siebie Maryi. Zawierzenie potrwa do 22 sierpnia. Codziennie w programie Msza św. z zawierzeniem, Różaniec oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Wśród gości m.in. Kard. Robert Sarah, Kard. Kazimierz Nycz, Prowincjał o. Grzegorz Bartosik, Ks. Władysław Zązel, O. Stanisław Jarosz, Grzegorz Kasjaniuk, Marta Przybyła, Wiesława Kowalska, Fundacja Tota Tua, Stowarzyszenie Wesele Wesel.

DOKŁADNY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA TUTAJ

Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi – to duchowa akcja oddania poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkich spraw osobistych i społecznych w odpowiedzi na prośbę Matki Bożej z Fatimy. Początek 6 sierpnia, w rocznicę poświęcenia figury Niepokalanej i oddania Maryi terenu pod Niepokalanów, zakończenie 22 sierpnia, we wspomnienie Maryi Królowej ponowieniem aktu poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez Ojca Świętego Piusa XII z 1942 roku. Codziennie trzy godziny modlitwy: różaniec z rozważaniami, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu z aktem zawierzenia, świadectwa, konferencje, filmy, występy zespołów.

Wielkie Zawierznie NSM podzielne jest na trzy części: 

  • W pierwszych dziewięciu dniach zawierzamy Matce Bożej różne dziedziny życia: Dziedzictwo Kolbiańskie, polską gospodarkę i przemysł, dzieła ewangelizacji i duchowieństwo, sprawujących władzę, bezpieczeństwo narodowe, sportowców, media, służbę zdrowia, kulturę i sztukę, edukację oraz rodziny.
  • Centralnymi dniami Wielkiego Zawierzenia 2021 będą dni odpustu, uroczystości św. Maksymiliana i Wniebowzięcia NMP. Kazania odpustowe na Mszach świętych o 11.00 i 18.00 oraz okolicznościową konferencję wygłosi Postulator Generalny Zakonu Franciszkanów Konwentualnych o. prof. dr hab. Zdzisław Kijas OFMConv z Rzymu. Po Mszy świętej o 11.00 koncert Zespołu „Mazowsze”. 15 sierpnia Mszy świętej na ołtarzu polowym o 13.00 będzie przewodniczył Ks. Kazimierz Kardynał Nycz metropolita warszawski. Na każdej Mszy świętej można będzie zawierzyć Matce Bożej swoje sprawy. 
  • Od 16 sierpnia dziękujemy Bogu za Jego miłość, dzieło stworzenia, dar życia, za rodzinę, przyjaciół i bliskich, za zbawienie w Kościele, za powołanie i naszą Matkę Maryję.

DOKŁADNY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA TUTAJ

TRANSMISJE
Każdego dnia Wielkiego Zawierzenia będzie można dokonać oddania Maryi siebie i wszelkich spraw. Można przybyć na jeden lub kilka dni, skorzystać z noclegów i posiłków w domu rekolekcyjnym na terenie Niepokalanowa. Zapraszamy do osobistego udziału. Dla osób spoza Polski i ograniczonych brakiem czasu będzie transmisja online na kanale YT NIEPOKALANÓW i przez Radio Niepokalanów (informacje o transmisjach radiowych będziemy podawać na bieżąco na naszej stronie www.radioniepokalanow.pl) Zwyczajem lat poprzednich będzie można nadsyłać swoje sprawy do codziennego zawierzenia na maila: zawierzenieintencje@gmail.com. Prośmy, aby Niepokalana objęła matczyną miłością całe nasze społeczeństwo i aby przez Jej wstawiennictwo przybliżyło się królestwo Chrystusowe na ziemi i tryumf Jej Niepokalanego Serca.

DOKŁADNY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA TUTAJ


Tuż przed Wielkim Zawierzeniem NSM 2021, nakładem Wydawnictwa OO. Franciszkanów w Niepokalanowie, wydana została książka pt. ODDAJ SIĘ MARYI. Jej autorem jest pomysłodawca całej akcji modlitwenej – ojciec Mirosław Kopczewski, który pisze o tej publikacji następująco:

„Książka, którą mam zaszczyt Państwu zaprezentować, powstawała wiele lat. Treści w niej zawarte dojrzewały we mnie od czasu studiów w Instytucie Maryjno-Kolbiańskim „Kolbianum” w latach 2010-2014. Wielokrotnie mówiłem to publicznie i teraz pragnę powtórzyć, że studia z mariologii były czymś najlepszym, co mnie spotkało w całym życiu. Dziękuję Bogu, Niepokalanej i Przełożonym, że dali mi taką możliwość.

Książka jest owocem poszukiwań, czym jest oddanie się Maryi. Zafascynowałem się całkowitym, bezwarunkowym oddaniem się Niepokalanej jako rzecz i własność według św. Ojca Maksymiliana M. Kolbego. Z tej fascynacji zrodziły się comiesięczne Spotkania „Oddaj się Maryi” w Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Spotkania te trwają bez przerwy od 5 listopada 2016 r. Nawet epidemia ich nie przerwała – chociaż w wyznaczonym reżimie, ale się odbywały. W książce zawarłem duchowe podstawy zawierzenia się Maryi oraz świadectwa uczestników z 40 Spotkań. Pomiędzy świadectwami zamieściłem cytaty św. Ojca Maksymiliana o oddaniu się Niepokalanej. Łącznie zostało zamieszczonych 80 świadectw ze Spotkań „Oddaj się Maryi”, jedno świadectwo osoby spisującej je oraz dwa świadectwa z Niepokalanowa z czasu epidemii”.

Autor był także gościem Radia Niepokalanów. O książce opowiedział Paulinie Wysockiej. Rozmowy można posłuchać TUTAJ