NOWOŚĆ: o. Mirosław Kopczewski – Oddaj się Maryi

Z wielką radością prezentujemy najnowszą książkę o. Mirosława Kopczewskiego pt. „Oddaj się Maryi”. To niezwykły owoc comiesięcznych spotkań z cyklu „Oddaj się Maryi”, które odbywają się w Niepokalanowie już od prawie pięciu lat. Książka zawiera wskazówki o. Mirosława – franciszkanina, inicjatora i organizatora Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w Niepokalanowie – jak skutecznie i owocnie zawierzyć swoje życie Niepokalanej. Znajdziemy tu odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiają się, gdy myślimy o zawierzeniu: Czy jest różnica pomiędzy poświęceniem, zawierzeniem a oddaniem się Maryi? Czy wystarczy raz się zawierzyć? Co możemy oddać Maryi? Czym jest Niepokalane Serce Maryi? Czy zawierzenie Maryi kłóci się z oddaniem życia Jezusowi?

Na kartach książki „Oddaj się Maryi” odnajdziemy świadectwo Maryjnej drogi o. Mirosława Kopczewskiego, a także ponad 80 świadectw łask, cudów i uzdrowień, jakie dokonały się w życiu wielu ludzi, po zawierzeniu spraw Maryi. Do książki dołączono fragmenty z nauczania św. Maksymiliana Kolbego, obrazujące moc oddania się Maryi oraz akty zawierzenia.

Tytuł: Oddaj się Maryi
Autor: o. Mirosław Kopczewski OFMConv.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 280

„Gdzie jest źródło zawierzenia Maryi? – Na Krzyżu. W najbardziej uroczystym momencie dzieła Zbawienia, tuż przed swoją śmiercią za zbawienie świata, Jezus powiedział do Maryi: „Niewiasto, oto syn Twój”, a do umiłowanego ucznia: „Oto Matka Twoja”. Tekst ten kończy się słowami: „I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19,25-27). Czyli ten umiłowany uczeń wypełnił Testament z Krzyża. Wolą Pana Jezusa jest, aby każdy Jego uczeń przyjął Maryję do swojego życia i pozwolił Jej na wychowanie nas na nowego człowieka, według wzoru Jej Syna. To jest misja Maryi nadana jej przez Jezusa: być naszą Matką. Relacja z Maryją jest dwustronna, nie tylko Ona przyjmuje nas za swoje dzieci, ale także my przyjmujemy Ją za naszą Mamę. I to jest właśnie zawierzenie.”

o. Mirosław Kopczewski

„Niech ta książka, będąca świadectwem życia duchowego zarówno Ojca Mirosława, jak i świadectwem osób, które zaprosiły Maryję do swojego życia, pomoże Czytelnikom pogłębić swoją miłość do Pana Jezusa i Matki Najświętszej, a tych, którzy jeszcze tego nie dokonali, zachęci do bezgranicznego oddania się Niepokalanej na wzór św. Ludwika Grignon de Montfort i św. Maksymiliana Kolbego!”

o. Grzegorz Maria Bartosik, Prowincjał


FRAGMENT KSIĄŻKI:

Kiedy analizujemy życie św. Ojca Maksymiliana, to dochodzimy do wniosku, że był to Święty, który nieustannie wzrastał w całkowitym, bezwarunkowym oddaniu się Niepokalanej. Im bardziej się Jej zawierzał, tym większe łaski na niego spływały, a im więcej otrzymywał od Maryi, tym bardziej się Jej zawierzał. Nie znaczy to wcale, że nie miał wątpliwości, przeszkód różnego rodzaju. Znamienna jest jedna historia. Kiedyś do Niepokalanowa przyjechał bardzo dociekliwy dziennikarz. Zadawał wiele pytań, wszystkiemu się przyglądał. Dowiedział się od kogoś, że klasztor ma wielkie długi. O. Maksymilian ciągle inwestował w nowe rozwiązania techniczne. Drukarnia przed II wojną światową dysponowała najlepszymi maszynami w Polsce. Niemcy po zajęciu klasztoru w 1939 r. byli zdziwieni, jakim parkiem maszynowym dysponowali zakonnicy. Dziennikarz ów przyszedł do o. Kolbego z pytaniem: „Wiem o waszych długach. Skąd klasztor weźmie tyle pieniędzy?”. Przełożony Niepokalanowa ze spokojem odpowiedział: „Wszystko, co jest w Niepokalanowie, jest własnością Niepokalanej, to nie są nasze długi, to są długi Maryi. Czy Matka Boża sobie poradzi? Wiele razy sobie poradziła, to i teraz sobie poradzi. Proszę być spokojnym.”

O tym, jak powstawała książka i co możemy w niej znaleźć, opowiedział Paulinie Wysockiej jej autor – o. Mirosław Kopczewski.

I część rozmowy (1 sierpnia 2021):

II część rozmowy (8 sierpnia 2021):