MKR: Modlitwa za dusze cierpiące w czyśćcu

„(…) A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego i czy będzie zwlekał w ich sprawie?” (Łk 18, 7)

„Miej czas na modlitwę. To największa siła na ziemi” – mawiała św. Teresa z Kalkuty. Wiele lat wcześniej, św. Jan Vianney zwykł mawiać: „dobrą modlitwą możemy rozkazywać niebu i ziemi”, a współczesny włoski dziennikarz Vittorio Messori dodaje: „Na historię większy wpływ mają staruszki, przesuwające paciorki różańca, niż wielcy politycy, ekonomiści, czy ludzie kultury w swoich pałacach, biurach i akademiach.” Nie można pominąć słów św. Maksymiliana, którego zdaniem – największe efekty w pracy dają… kolana.

Trudności w modlitwie są dowodem na to, że ma ONA swą moc, że diabeł się jej boi i pragnie odwieść nas od niej. Tymczasem w modlitwie najważniejsza jest wytrwałość. Regularne rozmowy z Bogiem, dowodzące, że Mu ufamy…

MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe to nowa propozycja Radia Niepokalanów. Podpowiemy, jak ważna i jak skuteczna może być modlitwa. O co powinniśmy prosić i jak? Nie zabraknie świadectw i konkretnych wskazówek, jak się modlić i jaką modlitwą. Zaprasza – Malwina Szymańska.

Najbliższa audycja (20 października) będzie poświęcona modlitwie za Tych, którzy sami za siebie nie mogą się modlić – modlitwie za DUSZE CZYŚĆCOWE. Gościem Malwiny Szymańskiej będzie ojciec Mirosław Kopczewski, franciszkanin. 

SŁUCHAJ: czwartek, 20 października: 9.10 (premiera) i ok. 20.20 (powtórka);
wtorek, 25 października: 18.10 (powtórka)

Audycji archiwalnych możesz posłuchać TUTAJ