DZIEŃ DZIECKA NA ANTENIE RADIA NIEPOKALANÓW

1 czerwca zapraszamy przed radioodbiorniki także najmłodszych Słuchaczy! Dziś przez cały dzień będziemy rozdawać Wam książki. Słuchajcie nas uważnie!

O 9.30 i 14.15 zapraszamy do wysłuchania słuchowiska, przygotowanego na podstawie książki Aleksandry Polewskiej „ŚWIATEŁKA W MROKU. Rycerze Niepokalanej w mrokach wojny”. Książeczka przedstawia Rycerzy Niepokalanej w mrokach wojny, błogosławionych: Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchałę, Hermana Stępnia, Tymoteusza Trojanowskiego, Bonifacego Żukowskiego oraz Antonina Bajewskiego. Czterech z nich nazywanych jest męczennikami z Niepokalanowa. Są oni patronami klasztoru Radia Niepokalanów. Dodatkowo Bł. Bonifacy Żukowski z Niepokalanowa – to patron Radia Niepokalanów na 2021 rok

Wieczorem, o 20.30, zachęta do podjęcia refleksji przez rodziców –  o dzieciach nienarodzonych. Gościem Malwiny Szymańskiej będzie Maria Bienkiewicz – niestrudzona obrończyni ludzkiego życia. Adorując Najświętszy sakrament, odmawiając Różaniec i zawierzając się Matce Bożej uratowała setki ludzkich istnień. Dzisiaj opowie nam o sile danej z Nieba oraz o relikwiach świętego Maksymiliana, które z pomocą franciszkanina z Niepokalanowa, ojca Mirosława Kopczewskiego, zawiozła do sejmowej kaplicy.


PRZECZYTAJ TAKŻE:
Nie ma, jak u Mamy: Modlitwa rodziców za dzieci
„Bo najważniejsze w życiu to dać dzieciom Boga” – Marianna Popiełuszko