DO ODSŁUCHANIA: Strumień Łaski. Audycja o Odnowie w Duchu Świętym

Ojciec Święty Franciszek powiedział (w 50. rocznicę powstania ruchu Odnowy Charyzmatycznej, obchodzoną w Rzymie w czerwcu 2017 r.), że Katolicka Odnowa Charyzmatyczna jest strumieniem łaski dla całego Kościoła
„Ten strumień łaski jest dla całego Kościoła, nie tylko dla niektórych, i nikt z nas nie jest «panem», a wszyscy inni sługami. Nie. Wszyscy jesteśmy sługami tego strumienia łaski. Przez to doświadczenie przypominajcie nieustannie Kościołowi o potędze modlitwy uwielbienia. Oddawania chwały, które jest modlitwą wdzięczności i dziękczynienia za bezinteresowną miłość Boga”

Rozpoczynamy cykl spotkań z osobami zaangażowanymi w rozwój tej nie przez wszystkich dobrze znanej przestrzeni działania Ducha Św. jaką jest Odnowa Charyzmatyczna. Mamy nadzieję, że te rozmowy nie tylko wyjaśnią pytania czy rozwieją wątpliwości, ale również zachęcą Państwa do doświadczenia czym ten strumień łaski jest, już nie teoretycznie ale przez osobisty kontakt z tą wspólnotą.

SŁUCHAJ: ostatnie soboty miesiąca – godz. 10.15


AUDYCJE ARCHIWALNE:

AUDYCJA nr 1
Data emisji: 29.07.2023

Gościem pierwszej w tym cyklu audycji była Ania Pliszka – wieloletni koordynator Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Warszawskiej.

 

AUDYCJA nr 2
Data emisji: 26.08.2023

Gościem Marcina Janasza i o. Roberta Serafinowskiego był Zygmunt Nowosielski – ogrodnik z wykształcenia i zawodu, z zamiłowania – przyrodnik, z powołania: świecki ewangelizator (nauczyciel) przeznaczony do głoszenia Dobrej Nowiny, autor podręczników formacyjnych dla Odnowy Charyzmatycznej będących pomocą w prowadzeniu Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy (czyli REO), dojrzały mężczyzna o dziecięcym sercu – dzięki któremu „łapie” kontakt z młodymi, zaangażowany w formację młodzieży.

 

AUDYCJA nr 3
Data emisji: 30.09.2023

Tym razem wysłuchamy rozmowy z Rafałem i Michałem. Spotkali się na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Opowiedzą o krętych i niebezpiecznych ścieżkach swojego życia, o doświadczeniu łaski Bożej i o Drodze Neokatechumenalnej, która pomaga im poznawać i wypełniać wolę Pana Boga.

 

ODCINEK SPECJALNY – Relacja z Uwielbieniowa
Data emisji: 30.09.2023

W dniach od 22 do 24 września br. odbyły się w Niepokalanowie WARSZTATY MUZYCZNE – UWIELBIENIOWO – Śpiewajcie Panu pieśń nową (Ps 96). W specjalnym odcinku audycji STRUMIEŃ ŁASKI z organizatorami tych niezwykłych rekolekcji rozmawiają o. Robert Serafinowski i Marcin Janasz.

 

ODCINEK SPECJALNY – Młodzi na progu
Data emisji: 22.10.2023

W związku z zakończoną właśnie w Niepokalanowie kolejną edycją młodzieżowych rekolekcji SPOTKANIA prowadzonych wg programu Młodzi na Progu, mamy okazję gościć współodpowiedzialnych za to wydarzenie małżeństwo Agnieszkę i Tomasza Kosmala, którzy od kilku lat organizują formacje Młodzieżówki Wspólnoty Chefsiba i formują kandydatów do bierzmowania w parafii św. Tomasza na Ursynowie.

W ich grupach liczebność młodzieży bije rekordy wśród warszawskich parafii – zatem warto posłuchać jaki mają na to sposób i co takiego czyni wyjątkowym ich współpracę z młodzieżą?

część 1

część 2

 

AUDYCJA nr 4
Data emisji: 28.10.2023

W kolejnym odcinku audycji STRUMIEŃ ŁASKI gościć będziemy Państwa Małgorzatę i Marka Nowickich, autorów dwutomowego dzieła UPILI SIĘ MŁODYM WINEM poświęconego historii narodzin Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Na jakim trójnogu opiera się Odnowa? Czemu Nowiccy ścigali się z czasem? Jaki sufit przebił Andrzej Sionek?

 

AUDYCJA nr 5
Data emisji: 25.11.2023

Tym razem gościem programu jest ks. Mariusz Jaskot, który pochodzi z Wyszkowa. Jego droga do kapłaństwa była długa i inna niż większości księży. Wezwanie do kapłaństwa usłyszał na Światowych Dniach Młodzieży w Kolonii w 2005 roku. Miał wtedy 30 lat, za sobą trudne przejścia życiowe i sporo na sumieniu. Mimo tego Droga Neokatechumenalna, do której wstąpił, obdarzyła go zaufaniem i skierowała do seminarium. Losowanie zdecydowało, że studiował i był formowany w Zambii, w Afryce. Wyjechał tam w 2010 r., święcenia kapłańskie otrzymał w Zambii we wrześniu 2020 r. Został księdzem, mając 45 lat. Pracę magisterską napisał z teologii dogmatycznej o łasce.

 

AUDYCJA nr 6 – Pierwsze Słowo
Data emisji: 30.12.2023

Gościem w kolejnym odcinku STRUMIENIA ŁASKI będzie Jarek, który służy jako jeden z wykładowców/animatorów kursu Pierwsze Słowo w Centrum Formacji Wieczernik w Magdalence opowie trochę o nawrócenia i dużo o ewangelizacji – Słowo, szczególnie pierwsze, ma tu duuuże znaczenie.

 

AUDYCJA nr 7 – Spotkanie z Pawłem Zdanowskim
Data emisji: 27.01.2024

Tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca (27 stycznia) o godz. 10:15 audycja: STRUMIEŃ ŁASKI. Na rozmowę z Pawłem Zdanowskim – liderem wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym Jan Chrzciciel w Niepokalanowie, zaprasza Marcin Janasz.

 

AUDYCJA nr 8 – Spotkanie z Jarkiem
Data emisji: 24.02.2024

 

AUDYCJA nr 9 – Spotkanie z Andrzejem Pietraszko
Data emisji: 31.03.2024

 

AUDYCJA nr 10 – Świadectwo Tereski
Data emisji: 27.04.2024

Jak zwykle w ostatnią sobotę miesiąca (27 IV o godz. 10:15) zapraszamy na audycję STRUMIEŃ ŁASKI. Tym razem gościem Marcina Janasza będzie Tereska. Jej poruszające świadectwo to opowieść o wyborach i decyzjach, które mocno zaważyły na jej życiu.