DO ODSŁUCHANIA: Maj w sukience dla Maryi

Św. Maksymilian Maria Kolbe lubił obdarowywać Niepokalaną prezentami. Gdy zbliżał się poświęcony Jej dzień lub miesiąc, obmyślał w jaki sposób mógłby sprawić przyjemność swojej niebieskiej Mamusi. Czasami była to specjalna modlitwa, post, jakieś wyrzeczenie lub konkretne działanie. Idąc za Jego przykładem pragniemy zachęcić wszystkie słuchające nas Panie, Kobiety, Dziewczyny, Niewiasty… do podarowania Matce Bożej w maju wyjątkowego prezentu: oddania Jej czci także naszym strojem.

Gośćmi Pauliny Wysockiej były dwie Agnieszki z grupy Only4Women, które opowiedziały, jak Maryja zaprosiła je, by porzuciły męski strój – spodnie. Wszystko zaczęło się kilka lat temu od majowego wyzwania, by dla Maryi nosić tylko spódnice i sukienki. Dziś nie wyobrażają sobie, by założyć spodnie. Zachęcają także inne Panie, by zwracały uwagę na strój, by przynajmniej do kościoła i na adorację Najświętszego Sakramentu wybierać piękny, godny i kobiecy strój, by nasze ciało uczynić godną świątynią Pana. Wybieranie sukienki to jednak nie tylko oddanie należnej czci Panu, ale droga do odkrycia swojej wartości i piękna – przekonują.

Posłuchajcie, jak zmiana w garderobie zmieniła życie dwóch Agnieszek i… razem z nami podejmijcie majowe wyzwanie w tym roku – CAŁY MAJ W SUKIENCE DLA MARYI.

Część 1:

Część 2: