MAJ W SUKIENCE DLA MARYI. Dołącz do wyzwania

Św. Maksymilian Maria Kolbe lubił obdarowywać Niepokalaną prezentami. Gdy zbliżał się poświęcony Jej dzień lub miesiąc, obmyślał w jaki sposób mógłby sprawić przyjemność swojej niebieskiej Mamusi. Czasami była to specjalna modlitwa, post, jakieś wyrzeczenie lub konkretne działanie. Idąc za Jego przykładem pragniemy zachęcić wszystkie słuchające nas Panie, Kobiety, Dziewczyny, Niewiasty… do podarowania Matce Bożej w maju wyjątkowego prezentu: oddania Jej czci także naszym strojem.

Razem z grupą dla kobiet Only4Women i grupą MARIANNE – spódnice&sukienki zapraszamy do podjęcia pięknego majowego wyzwania: W MAJU CHODZĘ W SUKIENKACH DLA MARYI. Zadbajmy o to, by w miesiącu poświęconym Niepokalanej nasz strój był także formą czci Matki Bożej, żeby był piękny, kobiecy i godny. Mogą to być zarówno spódnice, jak i sukienki. Rezygnujemy jednak ze spodni.

Wyzwanie rozpoczynamy w poniedziałek, 1 maja, ale zachęcamy, by 1-2 dni wcześniej zajrzeć do naszej garderoby i naszykować sobie ubrania, w których planujemy chodzić w maju. Być może będą potrzebowały odświeżenia, zszycia, uprasowania. Uczyńmy to wcześniej, z radością, że przygotowujemy się do tego, by sprawić prezent Maryi. Przygotujmy też odpowiednie buty, rajstopy czy bluzkę, tak by 1 maja żadna drobnostka nie przeszkodziła nam założyć spódnicy.

Jeśli przychodzą do nas wątpliwości, czy damy radę, czy możliwe jest chodzenie przez cały miesiąc tylko w spódnicach i sukienkach, oddajmy te wątpliwości Niepokalanej. Jeśli Ona zaprasza nas do podjęcia tego wyzwania, z pewnością pomoże nam także uporać się z wszelkimi trudami. Zawierzmy cały ten miesiąc, ten podjęty przez nas trud, Matce Bożej.

Kto do nas dołączy?


Posłuchajcie, jak zmiana w garderobie zmieniła życie dwóch Agnieszek:

Część 1:

Część 2: