8 sierpnia – co dziś na antenie?

Dziś w Niepokalanowie TRZECI dzień Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Ojcowie franciszkanie i wszyscy, którzy przybędą do Niepokalanowa (8 sierpnia) lub będą łączyć się z tym miejscem duchowo przez fale Radia Niepokalanów, będą oddawać Matce Bożej swoje intencje, a także w sposób szczególny zawierzać dzieła ewangelizacji i duchowieństwo. 

DZISIAJ TRANSMITUJEMY:
13.00 – Msza święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich (o. dr Mariusz Słowik, Gwar­dian Niepokalanowa)
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, konferencja – ks. Władysław Zązel (który w swojej parafii w Kamesznicy zachęcił ponad sto par do wesel bezalkoholowych)

DOKŁADNY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA TUTAJ


Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (niedziela, 8 sierpnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.15 – SIERPIEŃ – MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI – ks. Marcin Marsollek (ceniony terapeuta uzależnień, diecezjalny duszpasterz osób uzależnionych)

8.30 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie 

10.10 – WAKACJE Z HITAMI. Jak powstawały największe przeboje wakacyjne lat 60- tych i 70 – tych opowiada Krzysztof Borowiec

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.10 (pow. dziś 21.30) – Między nami homiletami, czyli ćwierć tony z ambony

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

12.15 –  Zapraszamy na wakacyjny cykl audycji “Na franciszkańskim szlaku”, dzięki któremu przeniesiemy się za klasztorną furtę znanych sanktuarów franciszkańskich, sprawdzimy co słychać na pielgrzymim szlaku , usłyszymy historie, o których niewiele osób słyszało. Dziś wybierzemy się na franciszkańską wedrówkę szlakiem Grupy Brązowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, która właśnie jest w drodze na Jasną Górę. Z o. Sylwestrem Gąglewskim, odpowiedzialnym za organizację franciszkańskiej Grupy Brązowej, rozmawiał o. Robert Serafinowski, redaktor programowy Radia Niepokalanów i wielokrotny pielgrzym.

13.00 – WZNSM: Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie. Będzie to Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich (o. dr Mariusz Słowik, Gwar­dian Niepokalanowa)

14.30 – Tydzień w Kościele – zaprasza Paulina Wysocka

15.00WZNSM: Koronka do Bożego Miłosierdzia NA ŻYWO z Niepokalanowa oraz konferencja – ks. Władysław Zązel, który w swojej parafii w Kamesznicy zachęcił ponad sto par do wesel bezalkoholowych

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – DOBRA BIBLIOTECZKA. Audycja o książkach pełnych dobrych wartości. Z wielką radością – w dzisiejszym odcinku audycji „Dobra Biblioteczka” – zaprezentujemy najnowszą książkę o. Mirosława Kopczewskiego pt. „Oddaj się Maryi”. To niezwykły owoc comiesięcznych spotkań z cyklu „Oddaj się Maryi”, które odbywają się w Niepokalanowie już od prawie pięciu lat. Będzie to II część rozmowy, którą przeprowadziła Pauoina Wysocka.

18.15 – „Prawdziwi ludzie, prawdziwe historie”. Reportaż Fundacji „Głos Ewangelii. Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka

19.20  – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – Biblia  Audio Superprodukcja

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – Między nami homiletami, czyli ćwierć tony z ambony (pow. z dziś, z 11.10)

22.45 – Radiowa Lektura

23.30 – Suplement do Listy Przebojów „Muzyczne Dary” (Lista Przebojów Muzyczne Dary – w środy o 21.30)

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html