17 sierpnia – co dziś na antenie?

Dziś w Niepokalanowie DWUNASTY dzień Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Ojcowie franciszkanie i wszyscy, którzy przybędą do Niepokalanowa (17 sierpnia) lub będą łączyć się z tym miejscem duchowo przez fale Radia Niepokalanów, będą oddawać Matce Bożej swoje intencje, a także w sposób szczególny dziękować Bogu za stworzenie.

DZISIAJ TRANSMITUJEMY:
11.00 – Radiowa Msza święta
18.00 – Msza św. Przewodniczy ks. Sławomir Kostrzewa (Duszpasterz akademicki, kapłan archidiecezji poznańskiej, kulturoznawca. Współpracuje z Ruchem Czystych Serc. Oprócz pracy duszpasterskiej zajmuje się problematyką wpływu mass-mediów na duchowość dzieci i młodzieży).
19.00 – Konferencja: ks. Sławomir Kostrzewa, Skąd bierze się zło w życiu człowieka i jak z nim walczyć?

DOKŁADNY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA TUTAJ


Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (wtorek, 17 sierpnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.15 – SIERPIEŃ – miesiącem trzeźwości – ks. Marcin Marsollek

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

9.15 –  WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ. Duchowe przygotowanie do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego – W oczekiwaniu na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, której termin wyznaczono na 12 września 2021 r., przyjrzyjmy się bliżej życiu i nauczaniu Prymasa Tysiąclecia. Ważne miejsce w nauczaniu kardynała Stefana Wyszyńskiego zajmuje temat kobiety i jej godności. „Trzeba pouczać kobiety, że najlepszym kosmetykiem jest wewnętrzne dobro, które tkwi w ich sercu. Ono sprawia, że nawet brzydki człowiek ma jakiś szczególny urok, podczas gdy o pięknym a pustym mówi się: piękniś – i sprawa skończona” – mówił w sierpniu 1964 r. Jako wzór dla kobiet ukazywał swoją ukochaną Maryję… O kobiecie w nauczaniu Prymasa opowiedziała Paulinie Wysockiej pani Beata Mackiewicz, kierownik Wydawnictwa Soli Deo.

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00
 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

12.15 – Audycja z cyklu “Żyjemy w państwie prawa”. Audycje poruszają tematy związane z systemem prawnym, pomocą prawną, szeroko rozumianą ochroną ofiar przestępstw a także ze wsparciem psychologicznym (pow. dziś o 20.15)

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik 

15.30 – Biblia Audio superprodukcja (obecnie słuchamy 1 Księgi Królewskiej).

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Prawdziwi ludzie, prawdziwe historie – reportaż Fundacji Głos Ewangelii. Dziś reportaż pt. Polonus w Australii cz2. Przez wiele lat marzyli o tym, aby móc zwiedzić całą Australię wzdłuż i wszerz, ale jak to w życiu bywa, zawsze były inne potrzeby. W końcu powiedzieli: „teraz albo nigdy”! Po latach udało im się kupić kamper i zdecydowali się na kilkuletnią podróż …
(pow. z niedzieli z 18.15)

18.00 – WZNSM: Msza św. Przewodniczy ks. Sławomir Kostrzewa (Duszpasterz akademicki, kapłan archidiecezji poznańskiej, kulturoznawca. Współpracuje z Ruchem Czystych Serc. Oprócz pracy duszpasterskiej zajmuje się problematyką wpływu mass-mediów na duchowość dzieci i młodzieży).
19.00 – WZNSM: Konferencja: ks. Sławomir Kostrzewa, Skąd bierze się zło w życiu człowieka i jak z nim walczyć?

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.15 – Audycja z cyklu “Żyjemy w państwie prawa”. Audycje poruszają tematy związane z systemem prawnym, pomocą prawną, szeroko rozumianą ochroną ofiar przestępstw a także ze wsparciem psychologicznym

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html