15 sierpnia – co dziś na antenie

Dziś w Niepokalanowie DZIESIĄTY dzień Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Ojcowie franciszkanie i wszyscy, którzy przybędą do Niepokalanowa (15 sierpnia) lub będą łączyć się z tym miejscem duchowo przez fale Radia Niepokalanów, będą  zawierzać SIEBIE I WSZYSTKIE SWOJE SPRAWY NIEPOKALANEMU SERCU MARYI, KRÓLOWEJ POLSKI  

DZISIAJ TRANSMITUJEMY:
8.30 – Radiowa Msza święta (transmisja z bazyliki)
13.00 – Msza święta. Przewodniczy bp Rafał Markowski – bp pomocniczy warszawski (transmisja z ołtarza polowego)

DOKŁADNY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA TUTAJ


Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (niedziela, 15 sierpnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.30 – Z WDZIĘCZNOŚCI ZA POLSKĘ – audycja Pawła Kęski. Urodzeni w wolnej Polsce, wychowani w wartościach patriotycznych – kiedy wybuchła II Wojna Światowa poddani zostali dramatycznej próbie. Żołnierze wielu formacji zbrojnych i uczestnicy konspiracji, ryzykując życie przechowali dla nas najcenniejsze wartości. Zostało ich już niewielu, mają dziś po 90 lat i składają w nasze ręce testament polskości. Chcemy ocalić od zapomnienia historie naszych bohaterów, którzy coraz szybciej odchodzą z tego świata.

8.15 – SIERPIEŃ – MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI – ks. Marcin Marsollek (ceniony terapeuta uzależnień, diecezjalny duszpasterz osób uzależnionych)

8.30 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie 

10.10 – WAKACJE Z HITAMI. Jak powstawały największe przeboje wakacyjne lat 60- tych i 70 – tych opowiada Krzysztof Borowiec

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.10 (pow. dziś 21.30) – Między nami homiletami, czyli ćwierć tony z ambony

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

12.15 –  Zapraszamy na wakacyjny cykl audycji “Na franciszkańskim szlaku”, dzięki któremu przeniesiemy się za klasztorną furtę znanych sanktuarów franciszkańskich, sprawdzimy co słychać na pielgrzymim szlaku , usłyszymy historie, o których niewiele osób słyszało. Dziś w audycji „Na franciszkańskim szlaku… czyli radiowe podróże śladami św. Franciszka” zapraszamy na pielgrzymkę do Łodzi-Łagiewnik, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego i bł. Rafała Chylińskiego. Zawieźliśmy tam intencje naszych Słuchaczy. Klasztor franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach powstał w miejscu objawień św. Antoniego z Padwy. Do dziś trwa tam żywy kult św. Antoniego. Po łagiewnickim sanktuarium oprowadził nas jego kustosz i gwardian klasztoru o. Radosław Tomczak.

13.00 – WZNSMTransmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie. Przewodniczy bp Rafał Markowski – bp pomocniczy warszawski (transmisja z ołtarza polowego)

14.30 – Tydzień w Kościele – zaprasza Paulina Wysocka

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

15.45 – Z WDZIĘCZNOŚCI ZA POLSKĘ – audycja Pawła Kęski. Urodzeni w wolnej Polsce, wychowani w wartościach patriotycznych – kiedy wybuchła II Wojna Światowa poddani zostali dramatycznej próbie. Żołnierze wielu formacji zbrojnych i uczestnicy konspiracji, ryzykując życie przechowali dla nas najcenniejsze wartości. Zostało ich już niewielu, mają dziś po 90 lat i składają w nasze ręce testament polskości. Chcemy ocalić od zapomnienia historie naszych bohaterów, którzy coraz szybciej odchodzą z tego świata.

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – DOBRA BIBLIOTECZKA. Audycja o książkach pełnych dobrych wartości. 14 sierpnia 2021 r. w Kościele katolickim wspominamy św. Maksymiliana Kolbego. Tego dnia przypada także 80. rocznica męczeńskiej śmierci założyciela Niepokalanowa. Z tej okazji w audycji „Dobra biblioteczka” przypominamy rozmowę Malwiny Szymańskiej z aktorem Dariuszem Kowalskim, który użyczył głosu św. Maksymilianowi, nagrywając w studiu Radia Niepokalanów audiobook do książki „Konferencje św. Maksymiliana Marii Kolbego”, wydanej przez Wydawnictwo Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie.

18.15 – Plebiscyt na Gwiazdę Tygodnia RN (przeniesiony z 14 sierpnia z racji uroczystości, związanych z 80. rocznicą śmiercia ojca Maksymiliana)

19.20  – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.20 – Z WDZIĘCZNOŚCI ZA POLSKĘ – audycja Pawła Kęski. Urodzeni w wolnej Polsce, wychowani w wartościach patriotycznych – kiedy wybuchła II Wojna Światowa poddani zostali dramatycznej próbie. Żołnierze wielu formacji zbrojnych i uczestnicy konspiracji, ryzykując życie przechowali dla nas najcenniejsze wartości. Zostało ich już niewielu, mają dziś po 90 lat i składają w nasze ręce testament polskości. Chcemy ocalić od zapomnienia historie naszych bohaterów, którzy coraz szybciej odchodzą z tego świata.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – Między nami homiletami, czyli ćwierć tony z ambony (pow. z dziś, z 11.10)

22.45 – Radiowa Lektura

23.30 – Suplement do Listy Przebojów „Muzyczne Dary” (Lista Przebojów Muzyczne Dary – w środy o 21.30)

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html