ZRÓBMY RAZEM COŚ DOBREGO. Rusza IV edycja Mikołajowej Zbiórki dla Mocarzy z Mocarzewa

Mocarzewo to miejscowość położona w gminie Sanniki w województwie mazowieckim. Znajduje się tam wyjątkowe miejsce, obok którego nie sposób przejść obojętnie. To Zespół Szkół i Placówek Specjalnych prowadzony przez Siostry Zmartwychwstanki. Tam właśnie mieszkają „MOCARZE” – dzielni ludzie, którzy codziennie walczą z przeciwnościami życia. Są wytrwali, zmagają się z rożnymi przeszkodami. Rzadko proszą o pomoc – ale bezapelacyjnie jej potrzebują. Mają od 3 do 25 lat i zmagają się z niepełnosprawnością, ale ich serca są ogromne. Od „MOCARZY” możemy uczyć się radości życia i dziękowania za to, co mamy.

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w IV edycji Mikołajkowej Zbiórki dla Mocarzy z Mocarzewa, którą od 4 lat organizuje Łowickie Stowarzyszenie „Razem Możemy Więcej”. W tym roku w organizację akcji włącza się już po raz drugi także Fundacja Radia Niepokalanów. Do grona organizatorów dołączyło także Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Łowickiej Łowickie.pl

Mikołajkowa Zbiórka dla Mocarzy z Mocarzewa to przede wszystkim pomoc produktowa. Siostry zmartwychwstanki opiekują się Mocarzami 24 godziny na dobę. Są nie tylko opiekunkami, nauczycielkami, terapeutkami, ale wielokrotnie zastępują także rodziców – przytulają, czuwają przy łóżku, w nocy zawożą do lekarza. Zbieramy więc wszelkie rzeczy, które przydają się nam w codziennym życiu. Z pewnością posłużą także Mocarzom. W sposób szczególny pragniemy podkreśli takie potrzeby jak:

ŚRODKI CHEMICZNE:
– proszki, płyny, żele, kapsułki do prania
– płyny do płukania
– środki do czyszczenia różnych powierzchni
– płyny do mycia naczyń
– żele pod prysznic, płyny do kąpieli, mydła
– pasty i szczoteczki do zębów
– dezodoranty, wody toaletowe

ŚRODKI HIGIENICZNE:
– chusteczki nawilżane
– podkłady, nieprzemakane prześcieradła ochronne jednorazowe
– pieluchomajtki
– pieluchy typu pampers 5+

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:
– kasze
– ryże
– makarony
– cukier
– mąka
– przyprawy
– konserwy mięsne i rybne
– dana gotowe
– przetwory marynowane
– sosy
– słodycze

INNE:
– pościele
– ręczniki
– koce
– karma dla psów, królików, konia
– marchewki dla alpak

W celu przekazania zebranych darów prosimy o kontakt z organizatorem. Postaramy się wskazać najbliższy punkt, w którym będzie można zostawić dary.

Stowarzyszenie „Razem Możemy Więcej”
e-mail: rmwlowicz@wp.pl
tel. 880 622 422

Fundacja Radia Niepokalanów
e-mail: kontakt@fundacjarn.pl
tel. +48 22 47 30 561

Stowarzyszenie Łowickie.pl
e-mail: lowickie.pl@gmail.com
tel. 534 270 083

PEŁNA LISTA MIEJSC ZBIÓRKI DARÓW

Dodatkowo w ostatnią niedzielę listopada (26.11) Fundacja Radia Niepokalanów obecna będzie w Łodzi, w parafii Świętego Maksymiliana Kolbego na Dąbrowie (skwer św. Maksymiliana Kolbego 1), gdzie z radością przyjmiemy wszelkie zebrane przez łodzian (i nie tylko) produkty.

Dary dla Mocarzy można przesłać pocztą, kurierem lub paczkomatem.

Stowarzyszenie „Razem Możemy Więcej”
paczkomat LOW10M
Plac Koński Targ 9
99-400 Łowicz
mail: rmwlowicz@wp.pl
tel. 880 622 422

Fundacja Radia Niepokalanów
Zbiórka dla Mocarzy
ul. Maksymiliana Kolbego 5
96-515 Teresin

DAR ZDROWIA DLA MOCARZY – WYJAZD REHABILITACYJNY

Mali Mocarze, choć duchem silni, to słabi na ciele. Dlatego chcemy im w tym roku podarować DAR ZDROWIA – ufundować tygodniowy pobyt rehabilitacyjny nad morzem w Sanatorium Interferie Argentyt w Dąbkach. Tam 4-6 osobowa grupka Mocarzy wraz z opiekunami będzie mogła poratować swoje zdrowie fizyczne, korzystając z bogactwa bazy zabiegowej Sanatorium oraz walorów nadmorskiego klimatu. Wyjazd będzie uzależniony od kwoty, którą uda się uzbierać. Dla niektórych dzieci byłby to pierwszy kontakt z morzem, a dla innych z kolei prawdopodobnie jedyna szansa na taki wyjazd. Mamy nadzieję, że wiele serc otworzy się na potrzebę tych najsłabszych małych Mocarzy i będą mieli okazję poprawić swój stan zdrowia.

Na ten cel została założona zbiórka na portalu pomagam.pl: https://pomagam.pl/a6ktac

INNE FORMY POMOCY

Nie zapominajmy też, że wielką pomocą w akcji będzie podanie dalej informacji o zbiórce w mediach społecznościowych. Być może dzięki nam dowie się o niej ktoś, kto również będzie mógł pomóc.

Liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie. Wierzymy, że z małych gestów, powstają wielkie dzieła.

Zbiórka produktów potrwa do 30 listopada. Następnie zostaną one spakowane do kartonów i zapakowane w świąteczny papier. Finał akcji, czyli przekazanie prezentów Mocarzom zaplanowano na niedzielę, 3 grudnia.

PATRONAT MEDIALNY:
Radio Niepokalanów
Radio Victoria
Nowy Łowiczanin
Lowiczanin.info