ZIEMIA ŚWIĘTA – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Wspólnie z franciskzańskim biurem turystyczno – pielgrzymkowym Patron Travel zapraszamy na wielkopostne rekolekcje do Ziemi Świętej.

ZIEMIA ŚWIĘTA – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

26.02 – 05.03.2016 (8 dni, samolot)

1 dzień: WARSZAWA – TEL AWIW

Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 19.00. Wylot do Tel Awiwu o godz. 22.05.
2 dzień: NAZARET – KANA GALILEJSKA – GÓRA TABOR

Przylot o godz. 03.00. Przejazd do hotelu w Galilei. Zakwaterowanie i nocleg.

Śniadanie. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Wizyta na Górze Tabor – Górze Przemienienia. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – BETLEJEM

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: JEROZOLIMA – Środa popielcowa, rozpoczęcie rekolekcji.
Śniadanie. Stare Miasto w Jerozolimie: Kościół Św. Anny, Konwent Ecce Homo, Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Ściana Płaczu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień: JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Wizyta w Betanii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

6 dzień: BETLEJEM – JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, kościele św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Jerozolimy – czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: JERYCHO – KASER EL JAHUD MARZE MARTWE

Śniadanie. Przejazd do Jerycha: wjazd kolejką na Górę Kuszenia, postój przy sykomorze Zacheusza. Kaser El Jahud – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: AIN KAREM – TEL AWIW – WARSZAWA

Śniadanie. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy o godz. 17.30.Przylot do Warszawy o godz. 20.40.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Cena: 3290 PLN

Cena zawiera: przelot samolotem czarterowym; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2 osobowe); 6 śniadań i 7 obiadokolacji; opiekę przewodnika; opiekę księdza; ubezpieczenie: KL i NNW; podatek Vat.

Cena nie zawiera: biletów stępu 90 USD; napojów do obiadokolacji; dodatkowych ubezpieczeń: kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych; dopłaty do pokoju jednoosobowego 650 PLN; wydatków osobistych.

Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek syryjskich i libańskich!

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1 tel. +48 (22) 635 97 75, 7201983 fax +48 (22) 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl