Zielone tory, tramwaj konewka. 25 listopada przypada DZIEŃ TRAMWAJARZA!

25 listopada przypada DZIEŃ TRAMWAJARZA. Z okazji tego sympatycznego święta składamy najlepsze życzenia Panom Tramwajarzom, a wszystkich zapraszamy do przeczytania kilku ciekawostek na temat tramwajów.

Tramwajarze 25 listopada obchodzą swoje święto.To dzięki ich pracy przez całą dobę, codziennie na ulice miasta może wyjechać nawet 500 tramwajów! Każdego dnia do obsługi wagonów i do utrzymania torów zaangażowanych jest kilkuset pracowników, pracują w czterech zajezdniach i w zakładzie naprawczym. W całej firmie pracuje ponad 3000 pracowników. Jak wygląda ich praca? Przeczytaj tekst na blogu Tramwajów Warszawskich: TUTAJ!

Zielone tory? Tak, mamy już ich w Warszawie 20 kilometrów, po tym gdy zasialiśmy trawę na Puławskiej po skończonej modernizacji. Wkrótce torów, na których jest trawa albo rozchodnik będzie więcej i jest to związane z naszymi zaplanowanymi inwestycjami czyli budową nowych linii m.in. do Wilanowa, na Gocław i na Kasprzaka.

Na stołeczne tory pierwszy raz wyjechał tramwaj-konewka. Nasz nowy nabytek, to specjalny pojazd, który może jeździć po ulicach, a po opuszczeniu specjalnych kół wjeżdża na tory tramwajowe. W jego zbiorniku mieści 7000 litrów wody, a operator może regulować jej ciśnienie podczas podlewania. Dzięki tramwajowi-konewce zadbamy o zielone torowiska, które już zbudowaliśmy i o te, których budowę zaplanowaliśmy. Pojazd wykorzystamy też do innych prac serwisowych – czyszczenie torowisk, zwrotnic i instalacji do odprowadzania wody z torów.

Fot. Tramwaje Warszawskie: blog.tw.waw.pl