Zapraszamy na uroczystości, związane z 100. rocznicą święceń kapłańskich św. Maksymiliana

28 kwietnia minie sto lat od momentu, kiedy św. Maksymilian przyjął święcenia kapłańskie (na zdjęciu obok – skan obrazka prymicyjnego św. Maksymiliana).

Franciszkanie z Niepokalanowa przygotowują na ten dzień wyjątkowe uroczystości, z uwzględnieniem potrzeby modlitwy za kapłanów.

W programie m.in. pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka, Wspólnot i Osób Modlących się Kapłanów. Do Niepokalanowa przybędą kapłani jubilaci z trzech Prowincji franciszkańskich w Polsce. W uroczystościach weźmie także udział generał franciszkanów o. Marco Tasca, który przyleci na te uroczystości z Rzymu i będzie przewodził niedzielnej Eucharystii (29 kwietnia) o 11.30.

DOKŁADNY PROGRAM UROCZYSTOŚCI: TUTAJ

Na antenie Radia Niepokalanów można było wysłuchać cyklu audycji, które przybliżały kapłaństwo św. Maksymiliana, zwracały uwagę na potrzebę modlitwy za kapłanów oraz dowodziły tego, jak bardzo dziś święty Maksymilian może być inspiracją w kapłańskiej posłudze… W radiwym cyklu można było wysłuchać także rozmów z najstarszym (o. Ignacy Rejch, który spotkał się osobiście ze św. Maksymilianem) i najmłodszym kapłanem (o. Daniel Śliwiński) w warszawskiej prowincji oo. Franciszkanów. Wszystkie audycje udostępniamy poniżej.

Rozmowa z prowincjałem Warszawskiej Prowincji OO. Franciszkanów, o. Wiesławem Pyzio
– rozmawia Malwina Szymańska

Rozmowa z ojcem Mirosławem Kopczewskim, wikariuszem klasztoru w Niepokalanowie
– rozmawia Malwina Szymańska

Rozmowa z najstarszym kapłanem w warszawskiej prowincji oo. Franciszkanów, ojcem Ignacym Rejchem
– rozmawia o. Sylwester Gąglewski

Rozmowa z najmłodszym kapłanem w warszawskiej prowincji oo. Franciszkanów, ojcem Danielem Śliwińskim
– rozmawia o. Sylwester Gąglewski

Cykl audycji o kapłaństwie św. Maksymiliana franciszkaniana, ojca Paulina Sotowskiego:

AUDYCJA NR 1

AUDYCJA NR 2

AUDYCJA NR 3