Zapraszamy na pielgrzymkę WAPM z Grupą Brązową!

W linku poniżej znajdują się wszelkie szczegółowe informacje, jak zapisać się na Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną. Pielgrzymka trwa od 5 do 14 sierpnia. Zapraszamy do franciszkańskiej Grupy Brązowej! 

http://www.wapm.waw.pl/

Grupy pielgrzymkowe są podstawową strukturą pielgrzymkową. Pątnicy pielgrzymujący w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej są podzieleni na poszczególne grupy charakteryzujące się odrębnym kolorem.

Każda grupa posiada swój własny znaczek grupowy który jest niesiony na przedzie grupy.Pielgrzymi są związani ze swoją grupą nie tylko emocjonalnie ale również poprzez znaczek w kolorze grupy przypięty do koszulki. Każda z grup ma swój własny charakter, własną atmosferę, własny sposób na przeżywanie rekolekcji w drodze. Grupy pielgrzymkowe często są związane z określoną parafią Metropolii Warszawskiej lub określoną duchowością zakonów i tak jak na przykład grupa Biało-Złota jest związana z Mińskiem Mazowieckim i parafia św. Antoniego, grupa Czerwona z otwocką parafią św. Wincentego a Paulo, grupa Czarno-Biała jest zorganizowana wokół duszpasterstwa dominikanów, grupa Zielona – duszpasterstwa salwatorianów, a grupa Brązowa z franciszkanami.